Zrozumieć siebie, poznać swoje myśli - co to właściwie znaczy?

  • Opublikowany 26 dni temu

    Beata PawlikowskaBeata Pawlikowska

    Trwanie: 20:40

    "Mam podstawowy problem ze zrozumieniem siebie i wysłuchaniem siebie samego. Pisze Pani o tym wielokrotnie. Ale to jest dla mnie bardzo abstrakcyjne i po prostu nie wiem jak to zrobić. Ja nie rozumiem siebie i robię to, ci przeniesie mi zewnętrzne uznanie. A to jest pułapka. szczególnie w moim bardzo konkurencyjnym otoczeniu.
    Proszę o wskazówkę jaka lekturę wybrać na następna, ponieważ wciąż czuje się gorszy smutny i zestresowany każdym dniem i chce to skończyć."

Betty Styczynska
Betty Styczynska

To tak ja kiedyś niecierpialam poniedziałku i połowy niedzieli bo miałam świadomość że jutro poniedzialek.....w momencie kiedy wiele zmieniłam w swoim życiu uwielbiam poniedziałki bo to przecież początek coś się zaczyna Nowy tydzień mojego życia w którym spotkają mnie cudowne rzeczy😁

16 dni temu
Violetta Ogonek
Violetta Ogonek

Beatko piekne madre slowa.......warto je sobie wziąć do serca......Jesteś cudowna,mądra i bardzo sympatyczną osobą. ...pozdrawiam sercem❤💙💚💛❤💙💚💛❤💙💚💛

16 dni temu
Sylwia Stanek
Sylwia Stanek

Beatko a co jak się ma zaburzenia ruwnowagi 😢??

18 dni temu
Weroni Mineral
Weroni Mineral

Jasne i klarowne. Takie filmiki są są najlepsze. Dziekuje

22 dni temu
kitty&g
kitty&g

Wybieram pozytywne myśli te ,które mnie budują :)Choćby jedna pozytywna ma większą moc ,niż 10 negatywnych ,które w odruchu większość ludzi ma od razu i co gorsze wybierają by się ich trzymać ja wybieram myśli bo są moje i chce by mnie budowały. Pozdrawiam :)

23 dni temu
FallenButterfly95
FallenButterfly95

Prośba o filmik o zdrowych przekąskach do pracy :) gdy przez cały dzień nie mamy możliwości gotować :) tylko np dzień wcześniej co przygotować :)

24 dni temu
Bogdan Dartan
Bogdan Dartan

Fantastyczne miejsce do nagrywania Dziękuję

25 dni temu
Justyna Katra
Justyna Katra

Zgadzam się z Panią w 100%. Trzeba porzucić destrukcyjne wspomnienia i nauczyć się żyć jako pełnowartościowy człowiek, który zasługuje na szczęście :)

25 dni temu
Ro Bert
Ro Bert

Widać dużą poprawę jakości w nagrywaniu kilku ostatnich wideo. Miniaturki na YT też są dużo lepsze ;)

25 dni temu
blanka22 m
blanka22 m

Wyciskam Pani vlogi jak cytrynę! Bo ich oglądanie to jedne z najlepiej wykorzystanych minut 😊

25 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

co to, policja i żołnierze z psami w centrum miasta? stan wyjątkowy czy u nich to jest dzień jak co dzień?

25 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

+Magdalena Slawinska nieźle

24 dni temu
Magdalena Slawinska
Magdalena Slawinska

Całkowicie normalne. Sporo jest tu ciągle strachu o bomby, dlatego też pilnują. Nie dalej jak rok temu wybuchła bomba w toalecie centrum handlowego, zginęła młoda dziewczyna z Francji. Także obawy są jak najbardziej zasadne.

24 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

+Prowansja 85 ula ciekawe

24 dni temu
Prowansja 85 ula
Prowansja 85 ula

Tam jest to normalne

25 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

jakbym miał stosować rady pani Beaty to byłbym wiecznie zestresowany. ciągłe narzucanie sobie ćwiczeń, zadań do zrobienia, jakiegoś rygoru to musi być okropne, codzienny kierat. zamiast tego proponuje, panie Łukaszu, więcej luzu i dystansu do życia. przez życie prowadzą nas doświadczenia i to one zdecydują jacy będziemy. i czy nie jest to fascynujące?

25 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

+Maluna Chow oczywiście może być tak że tę książkę będziesz chciała czytać codziennie, albo codziennie będziesz miała ochotę wykonywać jakieś ćwiczenia (ja ćwiczę prawie codziennie i codziennie mam potrzebę wyjścia na zewnątrz, na spacer albo na rower, żeby po prostu rozruszać organizm). ale na miły Bóg, nie narzucaj sobie tej rutyny :)

23 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

+Maluna Chow potrzeby fizjologiczne też są nieprzewidywalne - potrafisz określić z zegarkiem kiedy będziesz musiała się wysikać? a może coś ci zaszkodzi i twój organizm odmówi ci posłuszeństwa i w ogóle nie będziesz mogła się wysikać? a co jeśli wcześniej zejdziesz z tego świata? czy masz pewność kładąc się spać że na pewno się obudzisz? :) nie, rutyna zabija spontaniczny bieg rzeczy i naprawdę zdając sobie z tego w pełni sprawę żyje się zupełnie inaczej. lepiej. nieporównywalnie lepiej. poza tym jest jeszcze kwestia być może o wiele poważniejsza, ale to na inną okazję :)

23 dni temu
Maluna Chow
Maluna Chow

+Jerry Carrera Proszę bardzo, dla Ciebie: 1. wstajesz i idziesz do wc, prawda? ( proszę, nie rozpisujmy się, że sikasz akurat w krzaki a nie do kibelka, nie chodzi bowiem o szczegóły ) - a więc znasz rzeczy powtarzalne, stąd: dlaczego by celowo nie powtarzać np.czytania? Myślę, że to jest jasne. 2. sprawa- piszesz o różnych zmianach obrazu słońca itd.- i wiedz, że nie jesteś w kontrze do mnie. To, że ja codziennie jestem w stanie sobie coś poczytać absolutnie nie obniża mej wrażliwości na subtelne zmiany kolorów na niebie i wiele innych praw. Smakowanie każdej chwili nie wyklucza tego. 3. Nie chcę Cię do niczego przekonywać, jeśli kwestia Cię nurtuje, jesteś otwarty i ciekawy, to weźmiesz sobie książkę i poeksperymentujesz, żeby sprawdzić . Nic tu po mnie ;) pozdrawiam!

23 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

+Maluna Chow więc pisząc krótko i wyłuszczając cały sens istoty bycia - nasze życie może się skończyć w każdej chwili, dlatego jakiekolwiek planowanie czegokolwiek nie ma żadnego sensu. a jeśli w Twoim przypadku jakoś to zafunkcjonowało - to dla mnie jest to jakieś odstępstwo od reguły (któremu należałoby się bliżej przyjrzeć) :)

24 dni temu
Maluna Chow
Maluna Chow

+Jerry Carrera ok, ja to krócej wszystko lubię- widzę napisane: to musi być okropne, to piszę -dla wspomnianego Łukasza głównie- że nie musi, wręcz przyjemne być może i nieobciążające.

24 dni temu
Netuś
Netuś

Uwielbiam zieleń, zieleń to życie, tak jak nadchodzi wiosna po zimie i wszystko budzi się na zielono 🤗 do życia

25 dni temu
Agata Alicja
Agata Alicja

Kwestionujemy mysli....ktore nie rezonuja z naszymi wartosciami. olewamy ja .MUSIMY WIEDZIEC. JAKIE WAZNE. SA dla nas WARTOSCI ...PRAWDA HONOR. UCZCIWOSC.emocje sa jak dzipies one nas naprowadzaja. MY. JESTESMY KAPITANEM my nawigujemy.MAMY miec umysl otwarty.SLUCHAMY sie madrych ludzi....praca nad soba.ROZWIJAMY sie cale zycie.

25 dni temu
Agata Alicja
Agata Alicja

Jest za glosno .W tym miejscu w ktorym nagrywasz.

25 dni temu
secondday09
secondday09

Tez mam problem ze zrozumieniem samego siebie :(-Nie taka łatwa sprawa zatrzymać się w miejscu i spojrzeć na otaczający świat. Człowiek zawsze musi coś zrobić- zajrzeć na fb, obejrzeć filmik w necie, jeden, drugi, trzeci.. a jak z tym  upora , a to trzeba posprztac, pozmywać naczynia zrobić zakupy i tak naprawdę przynajmniej na moim przykładzie długo zajęło mi gdy osiagnałem stan gdzie mogę usiasc w końcu (bo przecież nie mam czasu-czy tak trudno było znaleźć mi 10 min w ciągu dnia?)i poprzebywać samotnie w ciszy, bez tego pośpiechu, leczi przede mna jeszcze dużo pracy. Umysl wciąż zwycieza. U mnie chyba jest to spowodowane tym, ze nie lubie swojego zycia zbytnio- jestem wdzięczny i to bardzo za to co mam, kocham moja rodzine i zycie zsyla dobrych ludzi na mojej drodze i jest wszystko super nawet bardziej, ale ja wciąż jakby nie lubie tego zycia -chodzi o to ze akceptuje i codziennie dziekuje i nie narzekam(oduczamsie), ale mam w sobie jakiś pospiech żeby co robic żeby uciec od tego, uzyskac niezaleznosc, być sobą.- i dlatego chyba trudno mi medytować- bo jak wykonam obowiązki, zrobie to co trzeba to potem jakby czasu mało dla siebie(w rzeczywistości dużo, ale jakos się nie chcexd)  Pani wciąż powtarza i w książkach i filmikach zeby zalozyc zeszycik i pisać w nim zlote myśli- chyba musze się w końcu do tego przekonać. Na spacery chodze długie z moim psiakiem wiec swiezego powietrza mi nie brakuje :)  Na wszystko przyjdzie czas- Zdolnosc -wyciszyć pragnienia, - kiedyś sie przed tym wzbraniałem i wielce obawiałem, ale teraz powoli zaczynam to rozumieć..:)

25 dni temu
Iza SZ
Iza SZ

Mam na imię Iza a nie Łukasz, ale te słowa są z pewnością dla Mnie... Dzięki

25 dni temu
Shisha Pangma
Shisha Pangma

Polecam praktykę uważności! To forma medytacji, gdzie siadasz sam ze sobą i obserwujesz swoje myśli. Bez oceniania, po prostu pozwalasz im być. Nie zagłębiasz się i nie dyskutujesz z umysłem tylko obserwuj. Na początku spróbuj 5 minut bo myśli, będą Cię angażować. Jak się na tym złapiesz to wracasz z powrotem do obserwacji. Jest taka ładna metafora na to- jesteś niebem, a twoje myśli to chmury. Pojawiają się i znikają a niebo tylko je obserwuje :) To naprawdę pomaga poznać siebie! Powodzenia Łukaszu! :)

26 dni temu
T K
T K

🙏👍🌞🌞🌞

26 dni temu
lena 753
lena 753

Ależ ma Pani zdolność do nauki języków! Szczerze podziwiam. Film z wartościowym przekazem

26 dni temu
Witold Terlecki
Witold Terlecki

Te wszystkie piękne słowa, mądrości życiowe to może i mają rację bytu gdy jest się posiadaczem własnego lokum i zasobnego konta bankowego... A co ma powiedzieć "szary" Kowalski uzależniony od humoru szefa w pracy - przecież musi za coś żyć albo taki bezdomny przecież to też człowiek czy już nie? Nie mówisz nawet o tym słowa.

26 dni temu
Magda 13
Magda 13

tak, ale wciąż ta zmiana sali na inną i patrzenie na inne obrazy to nic innego jak zamiana jednej Iluzjii na inną :) No właśnie o to chodzi że tego "muzeum" nie zmienisz - bo się w nim urodziłeś...Ale...można je zaakceptować pokochać itd...no i te salki czy obrazy zmieniać.

25 dni temu
Bozena Perzanowska
Bozena Perzanowska

+Magda 13 madrze powiedziane...i pieknie...

25 dni temu
Shisha Pangma
Shisha Pangma

+Magda 13 - oczywiście muzeum się nie zmieni. Ale dlaczego ma się zmieniać? Nie oczekuje, że muzeum się zmieni, nie piszę petycji, że mają je zburzyć. Wybieram te, które mi odpowiada. I o to właśnie chodzi - o wybór, mamy wolną wolę i sami wybieramy co chcemy. Po co kopać się z koniem ? :) Jeśli coś nas uwiera i nie pasuje to zmieniam to. Oczywiście jest to trudne na początku, nie mówię, że nie bo tak jesteśmy wychowywani z pokolenia na pokolenie. Że ktoś inny jest winny, ktoś inny ma sprawić, żeby mi było dobrze! :)

25 dni temu
Dorota Buta
Dorota Buta

Dlaczegos biedny ? Bos glupi ! Dlaczegos glupi ? Bos biedny ! Nie uzalaj sie nad soba Witoldzie drogi , tylko zmien cos , tak ? skoro Ci tak zle . A filmik nie byl o bezdomnyvh , po co o rt w ogole piszesz ? To bez sensu !

25 dni temu
Magda 13
Magda 13

możesz zmienić salę z obrazem, ale to nie znaczy, że muzeum się zmieni :)

25 dni temu
Jj Tylo
Jj Tylo

་❤️ ོ་༤.

26 dni temu
Ewa Szczesniak
Ewa Szczesniak

Pani Beato jest pani wielka

26 dni temu
MultiKarola24
MultiKarola24

mozna zle wzorce naprawic mieszkajac samemu za granica np. , podrozujac samemu tak jak to robi Pani Beata ;otaczac sie sie pozytywnymi myslami filmami , muzykaetc. nie koncentrowac sie na negatywach. po prostu nalezy dbac o siebie , sprawiac sobie przyjemnosci etc wtedy zaczynamy myslec dobrze o sobie nabierac odwagi.

26 dni temu
Jolanta Pet
Jolanta Pet

Pani Beata nie podrozuje sama, ma mala ekipe filmowa, ktora ja nagrywa. Nigdzie w swoich podrozach nie jest sama a znajac jezyki; hiszpanski czy angielski, nawiazuje szybko kontakty przez wczesniej juz zawiazane znajomosci. Pani Beta, prawdopodobnie nie jest z nikim zwiazana na stale, a wiedza o zyciu i podroze po kraju i swiecie poszerzaja horyzonty myslowe i intelektualne. W tym warto ja nasladowac i zaczac robic to co Ona. Najpierw podstawowa znajomosc jezykow obcych a potem w podroz dookola swiata z kamera w reku i z kims odwazniejszym i troche madrzejszym niz ja!!!!!! A na tych Vlogach tez sie zarabia mimo ze i zaplacic trzeba!!!! Swiat stoi przed kazdym z nas OTWOREM!!!! tylko od nas zalezy czy z tego skorzystamy i zaczniemy byc ludzmi-Czlowiekiem kulturalnym i oswieconym czy tez strach zatrzyma nas w naszych norach!!!!! A wiec ODWAGI !!!!!!! i w DROGE .......po slonce, radosc i pokoj ducha ...........!!!!!!!

17 dni temu
Magda 13
Magda 13

to chyba natura ludzka, w pogoni za tym zapomnieniem w kółko.... Miłość to chyba największa iluzja, najlepsza! ;)

24 dni temu
Bozena Perzanowska
Bozena Perzanowska

+Magda 13 wszystko jest iluzja,co daje nam zapomnienie...Milosc...Milosc to dla mnie najpiekniejsza iluzja....

24 dni temu
Magda 13
Magda 13

nie mam na myśli dzieci. samotne podróże z plecakiem przez świat, kto tego nie zaliczył myśli że to wręcz jakiś senny odlot...:) a to dla mnie kolejna iluzja, napewno przyjemna :)

24 dni temu
Bozena Perzanowska
Bozena Perzanowska

I wolalabym ja spitkac na swojej drodze niz niezadowolina,ale poswiecajaca sie dla rodziny,matke z gromadka dzieci

24 dni temu
Aneta M.
Aneta M.

Mądre, pomocne słowa 😻🌷dziękuję

26 dni temu
Polly Sadowska
Polly Sadowska

Ale fajne tło, piękny mural wybrałaś :) Dziękuję :)

26 dni temu
Daria Grzywna
Daria Grzywna

Cudowny, prosty ,obrazowy przekaz . Jakie to wszystko proste, a zarazem tak trudne do zaakceptowania. Miałam ogromne szczęście-moim rodzice są cudownie nieidealni ale nauczyli mnie być otwarta na świat. MOJA mama Beata np.wszystkim się zawsze zachwycala ,dosłownie...A dziś ja! Mój tata był zawsze bardzo powsciagliwy ,troszku nieufny i wiecznie podporzadkowany strachowi/lekom obawom/ Dlatego ja dziś jestem bardzo zrównoważona w moich emocjach😉🙏wszystkiego mam po równo.

26 dni temu
Andrzej Wróbel
Andrzej Wróbel

Oj Beatko w takim razie twojej mamie nie spodobałyby się moje oczy pozdrawiam

26 dni temu
Wioletta Ożóg
Wioletta Ożóg

Afirmacje

26 dni temu
Krystyna 1859
Krystyna 1859

nie było cichszego miejsca na to nagranie nie można skupić myśli przez ten gwar

26 dni temu
Jerry Carrera
Jerry Carrera

mi nie przeszkadzało. może coś masz ze sprzętem. gwar dodaje kolorytu

25 dni temu
Polly Sadowska
Polly Sadowska

Na słuchawkach słychać Beatę idealnie

26 dni temu
MultiKarola24
MultiKarola24

To jest sztuka wlasnie zebrac mysli lub nie myslec w tlumie

26 dni temu

Następny