Projekt Boga odc.1

 • Opublikowany 2 miesięcy temu

  tagentvtagentv

  Trwanie: 1:23:35

  Powoli ale sukcesywnie odkrywamy naszą rzeczywistość. Jak zbudowana jest materia, czym są energie, jaka jest rola informacji.
  Świat w którym żyjemy jest taki ciekawy a nasza wiedza o nim ciągle się rozszerza.
  tagen.tv/dotacje - WSZYSTKIM WPŁACAJĄCYM DZIĘKUJEMY, TO NAPRAWDĘ POMAGA

  Aleksander Wożny  projekt boga  materia  energia  budowa ziemi  

Kręgarz - Terapie Manualne
Kręgarz - Terapie Manualne

PYtanie: Dr Aleksander Woźny - RUCH PLANETY VENUS kwiat życia w oparciu o KALENDARZ MAJÓW "TZOL'KIN" oraz DŁUGA RACHUBA CZASU czy może się Pan odnieść do rachuby czasu? Dziękuję :)

8 dni temu
MrSwebos
MrSwebos

Jedna rzecz bardzo nie pasuje: czy 13 tysięcy lat to nie jest za mało na ustabilizowanie się orbity Księżyca wokół Ziemi, jak i Ziemi wokół Słońca po tym "przemeblowaniu? . Przecież na logikę : takie "przechwycenie" dużego ciała niebieskiego skończyłoby się katastrofalnymi powodziami , tsunami, burzą odłamków, meteorytów, pozostałości po tej mitycznej planecie, które Księżyc przyciągnąłby ze sobą robiąc tu armageddon. Ta teoria ma sens tylko jeśli miało być to o wiele dawniej. Nie mówiąc o drastycznych zmianach klimatu przy zmianie orbity Ziemi - najpierw musiałaby być przez jakiś długi czas wydłużoną elipsą, co spowodowałoby kolejne kataklizmy na wielką skalę. 13 tysięcy lat to mgnienie oka w takich zdarzeniach jak jednoczesne przechwycenie Księżyca i nagła zmiana orbity Ziemi, więc prawdopodobieństwo na równoczesne zaistnienie tych dwóch okoliczności w tak krótkim czasie jest raczej równe zeru. Nie wspominając o tym, że dinozaurom wcześniej chyba by było za zimno w odległości 1,8 j.a. od Słońca. Z całą sympatią i szacunkiem dla p. dr. Woźnego - dobrze by było jakby to rozwinął jak to dokładnie mogło wyglądać.

8 dni temu
truth pure
truth pure

ja to czuje to co pan mówi np jak studiuje psychologie wszelkie typy terapii mówią najwięcej o twórcy tych terapii, o ich polu myślowym...

11 dni temu
Dona Kaz
Dona Kaz

Duża wiedza, ale chaotycznie podana i to ,,top top ".

14 dni temu
Wojtek Sewiołło
Wojtek Sewiołło

Z jednym się niestety nie zgodzę nie powstaliśmy z prochu!!

18 dni temu
Sandżej S
Sandżej S

O jest nowy odcinek rosyjskich uczonych :)

18 dni temu
c_greq
c_greq

Problem z planszami z projektora! Dlaczego nie wrzucacie tego materiału na filmik tak byśmy mogli normalnie oglądać a nie domyślać się.

Miesiąc temu
c_greq
c_greq

Ten projektor to totalna klapa.

Miesiąc temu
Marcin Jasiński
Marcin Jasiński

Brednie 1. Jakim cudem pierwotna Ziemia miałaby energię i temperaturę Słońca? Ciężkie pierwiastki ciężko rozgrzać, przy braku atmosfery straty energii są potężne. Poza tym ani jeden z pierwiastków ciężkich nie da takiej jasności. 2. Dlaczego na Słońce miałaby zacząć spadać planety? Co zwiększyłoby tak gwałtownie siłę grawitacji? 3. Ciężkie pierwiastki powstały w jądrach gwiazdach (grawitacja tak potężna, że miażdżyła atomy), a zostały wyrzucone w wyniku wybuchów supernowych. 4. Jeżeli jądro ziemi tak mocno promieniuje to dlaczego tego nie obserwujemy? 5. Starożytni nie wiedzieli nic o planetach. Pluton został odkryty w XX wieku. Ogólnie widać, że facet dobrze przygotowany technicznie, ale sam nie wierzy w co mówi. Nie można założyć istnienia pierwiastków i na tym założeniu budować teorie naukowe, bo te buduje się (lub obecnie udowadnia) na FAKTACH. PS. Nikt układu okresowego pierwiastków chemicznych nie nazywa Tablicą Mendelejewa, bo to byłoby zakłamanie historii.

Miesiąc temu
Ryszard Riczi
Ryszard Riczi

mądrego to i przyjemnie posłuchać - dziękuję

Miesiąc temu
Janusz Górski
Janusz Górski

To by wyglądało ze człowiek nie posiada drugiego poziomu który zniknął Tylko my trzeci wy uczony. ? ? 👍👍👍

Miesiąc temu
Barbara K. W.
Barbara K. W.

Nie mam słów podziwu i wdzięczności za emisję wywiadu tak cennego dla nas. ludzkości, CZŁOWIEKA, z Dr. Woznym. Niesamowita wiedza i odwaga za dzielenie się nią z nami. Tutaj znalazłam wiele "kropek" na wieloma "i"... :-) Wszystko o czym mów p. Dr. Wozny ma sens i czuje się prawdomówność (częstotliwość prawdy)....Z niecierpliwością czekam na wydanie Jego książki. Jeszcze raz dziękuję.

Miesiąc temu
lockmaj 2018haxd
lockmaj 2018haxd

pan jest mądry

Miesiąc temu
Kazek Kazek
Kazek Kazek

Co d o powstania słońca to trochę się mylisz. Wszystko zostało stworzone. Po prostu natychmiast zaistniało. I słońce i planety i całe galaktyki. I proces stwarzania trwa do dziś bo wszechświat nie ma końca I trwać będzie dopóki Stwórca go nie zatrzyma. A zaczęło się coś podobnego do wybuchu. Nieuporządkowane cząstki mniejsze od kwarków i to mniejsze (dla mnie) do nie znanej potęgi zostały uporządkowane i stały się materią czyli atomami z całą tablicą mendelejewa i rozeszła się fala podobna do wybuchu i która zaczęła tworzyć materię we wszystkich kierunkach z niewyobrażalną prędkością. Jak dmuchany balon który nigdy nie pęknie.

Miesiąc temu
RC Majster
RC Majster

Super że znowu możemy słuchać Pana Aleksandra!

Miesiąc temu
Janina Fahnestock
Janina Fahnestock

Bardzo ciekawe informacje dot.ludzi.Dziekuje!

Miesiąc temu
abk abk
abk abk

WIEEEELKIE DZIĘKI💓💓💓 Jesteście WIELCY😍❗

Miesiąc temu
Grazia N.
Grazia N.

Świetny wykład ...i najlepsza telewizja... dziękuję

Miesiąc temu
Marcel Maloya
Marcel Maloya

Bardzo się cieszę z powrotu Pana Aleksandra. Myślałem, że ciąg dalszy nie nastąpi ale widać niebiosa mnie wysłuchały i jest. W innej stacji ale jednak. Z niecierpliwością czekam, czekam, czekam.... i pozdrawiam.

Miesiąc temu
Ela batman
Ela batman

Ale się cieszę, że znalazłam p. dra Woźnego...!!! Subskrybuję kanał i słucham od początku Jego wykładów.... ! Dziekuję, że pan prowadzący nie przerywa, nie skraca wypowiedzi - świetnie !!! Miałam nadzieję, że ktoś podejmie z p. dr-em Woźnym współpracę i " pociągnie" temat.... DZIĘKUJĘ - SUPER !!!!!

2 miesięcy temu
Lelek Lel
Lelek Lel

pierwsze 30 minut - przegadane do bólu .

2 miesięcy temu
Anna Lichocka
Anna Lichocka

przejrzysty , niezwykle interesujący przekaz ... :)

2 miesięcy temu
Ewa Truszczyńska
Ewa Truszczyńska

Panie Aleksandrze jakie to wszystko jest ciekawe dziekuje za wiedze za madrosc i chec dzielenia sie z nami laikami ta wiedza niech pan nie zniecheca sie przeszkodami pozdrawiam

2 miesięcy temu
Grzegorz Jacek
Grzegorz Jacek

Co za potega umyslu,co za przekaz wiedzy,zrozumialy i docierajacy dla mnie maluczkiego,wielki szacunek dla pana.

2 miesięcy temu
Mateusz Jan
Mateusz Jan

Witam. Panie Aleksandrze szacunek dla Pańskiej wiedzy. Mam jednak obiekcje co do stwierdzenia ze zwierzęta nie maja 3 poziomu jakim jest dusza. Biblia stwierdza ze również zwierzęta są duszami. To skłoniło mnie do zastanowienia. Czym jest dusza. Jak już Pan wspomniał w kolejnej części dusza to osobowość. Całkowicie się z tym zgadzam. Jednak jako człowiek który obcował trochę ze zwierzętami muszę stwierdzić ze i zwierzęta maja dusze. Każde zwierze jest indywidualne na swój sposób, ma swój charakter. Gdzie zatem jest różnica między człowiekiem a zwierzęciem? Uważam ze właśnie we wspomnianym przez pana poziomie 2. Program zwierząt jest dużo bardziej rozbudowany i stanowi bazę ich egzystowania. I choć zwierze ma swoje humory to w wielu kwestiach poziom drugi bierze górę. Przykład. Koty maja odruch łowny. Kiedy coś ucieka to one to gonią. Psy gonią za piłką i często aportują. I człowiek często to wykorzystuje dla własnej zabawy. Często oszukuje się zwierze ale mimo to ono ponieważ ma wpisany ten program nadal będzie aportować czy gonić za czymś uciekającym. Natomiast człowiek jak Pan wspomniał ma czystą kartę. Jest bezradny. Dlatego cały sposób bycia opiera na duszy. Planuje, gdy jest oszukiwany przestaje iść dalej itp. Oczywiście istnieje zjawisko ludzi o obniżonym rozwoju duszy i często zachowują się jak zwierzęta kierowane programem jeść, spać i kopulować. Podsumowując. Uważam ze mógłby Pan jeszcze raz przeanalizować kwestie 3 poziomów w istotach żywych. Pozdrawiam. Generalnie fajna robota.

2 miesięcy temu
koko8383 O
koko8383 O

jedno zaprzecza drugiemu co mowi.Pierw mowi,ze z pasa asteroid przyfrunela asteroida ktora zniszczyla(ikara)i powstal pas asteroid?hmm...

2 miesięcy temu
eldoradose
eldoradose

Z całym szacunkiem dla wiedzy, starań jak i całego wykładu Pana Dr. Woźnego, ale należy stanowczo zaznaczyć, że mamy tu do czynienia ze spekulacjami ocierającymi się o fantastykę a nie z wykładem wiedzy. Bardzo dużo kiepskiej pseudofilozofii się tu pojawiło. Niestety zazwyczaj jak ktoś twierdzi, że filozofia nie jest matką wszystkich nauk a pierwsza jest fizyka lub jakaś inna, to o filozofii nic nie wie i nawet nie wie, że samemu marnie filozofuje. Tak jest w przypadku Pana Dr. Woźnego. Cała współczesna nauka jest zbudowana na założeniach wyjściowych odnośnie teorii bytu i teorii poznania, których dostarcza filozofia. Te założenia są przesądem i większość tego co głosi nauka to przesądy, dlatego nie podaje wiedzy pewnej a jedynie szacuje prawdopodobieństwa: - materializm to zabobon, materializm wierzy w rzeczywistość zbudowaną z cząsteczek/cegiełek które podlegają prawom dynamiki a takie istnieją tylko w obszarze odbieranym zmysłami. Rzeczywistość nie jest zbudowana z takich cząsteczek bo mamy w ciele biologicznym do rozwinięcia aż 7 zmysłów i dwa ostatnie są dopiero przed nami na ścieżce ewolucji a one otwierają drogę do wiedzy obalającej wszystko co głosi nauka. Atom jest najmniejszą "cegiełką" ale jedynie 3 wymiarowej przestrzeni, elektrony, protony i neutrony to już rzeczywistość 4 wymiarowa a wymiarów jest dostępnych do oglądu aż 12 i o pozostałej reszcie nauka nie ma jeszcze bladego pojęcia. Matematyka tylko spekuluje ale badań nikt nie robi. - czas nie "płynie" liniowo, więc teorie ewolucji wszechświata które podaje fizyka i tutaj Pan Dr. są po prostu błędne, tak jak i cała darwinistyczna teoria ewolucji, bo są zbudowane na błędnym rozumieniu czasu i przestrzeni. - Świadomość nigdy nie powstała, myli się ją tutaj z przytomnością dzienną, Świadomość jest punktem nieruchomym poza czasem, jest to Oko które ogląda czas, przestrzeń i wszystko. - Biblia nie mówi o stworzeniu świata materialnego i naszej Ziemi jako kulki gruzu, tylko o rzeczywistości duchowej jeszcze przed zaistnieniem materii i wszelkie analogie Pana Dr. co do "projektu Boga" są po prostu mało poważne, to zwykła kiepska pseudo teologia. - Geocentryzm jest poprawniejszą koncepcją niż heliocentryzm, obie są poprawne ale heliocentryzm traktuje tylko o wybranych aspektach, geocentryzm prawidłowo wychodzi z założenia, że zawsze i bezwzględnie to obserwator jest w centrum wszechświata i wszystko krąży wokoło obserwatora. To jest jedyne założenie które umożliwia zbudowanie poprawnej metodologi poznawczej. Heliocentryzm oparty jest tutaj na wyobrażeniach i interpretacjach, geocentryzm na suchych faktach. Dodatkowo starożytni jeszcze przed Sumerem (który nie jest naszą pierwszą cywilizacją, bo ewolucja nie rozwija się liniowo) wiedzieli ile jest planet w naszym układzie (12) i wiedzieli o innych układach. Nikt nie wierzył że Ziemia stoi na słoniach, jest to poetycka symbolika i w tym tkwi głęboka mądrość która poprawnie rozkodowana, tłumaczy jak właśnie rzeczywiście wygląda Ziemia (a żadnego jądra nie posiada)... ...itd. itd. itd. Można by tutaj polemizować z każdym zdaniem i przytaczać ogromną ilość pozycji które głoszą inaczej niż Pan Dr. Niezależnie kto się z kim i z czym zgadza, należy pamiętać że Pan Dr. Woźniak sobie spekuluje i filozofuje a często i fantazjuje..zwłaszcza z tym Bogiem i dniami stworzenia.

2 miesięcy temu
SuperTogarma
SuperTogarma

Skąd wiadomo, że taka jest historia. Wygląda ta opowieść jak bajki dla dorosłych. Gdzie w tym wszystkim życie biologiczne, jego rola i sens ?

2 miesięcy temu
Piot rula
Piot rula

Myśl tworzy się w ciele mentalnym, tam się rodzi, tam zachodzą procesy myśleniowe - myśl nie znajduje sie w mózgu fizycznym. Móg fizyczny jest narzędziem kóre odbiera myślą tworzącą się w ciele mentalnym.

2 miesięcy temu
oroyama
oroyama

Przez dwa ostatnie dni słuchałam kilku wypowiedzi tego pana. Według mnie, on miesza ze sobą: - wiedzę naukową (z zakresu fizyki i astronomii oraz geofizyki), - religię (pojęcia Bóg, Stworzyciel czy też może jakiś bóg, stworzyciel, aniołowie, którzy są humanoidami (!) z szarej strefy, choć nie tej biznesowej), - historię (Sumerowie, Ariowie, piramidy w Egipcie), - mitologię (Atlantyda, Atlantydzi), - fantastykę naukową (wysoko rozwinięci obcy przybysze wtrącający się do życia Ziemian), - ezoterykę (9 czakr u człowieka, ale dostanie jeszcze dwie i będzie miał ich 11). Nie podaje przekonujących dowodów na to, że ma rację, więc nie wierzę, że to, co mówi, jest prawdą. Nie mogę się nim bezkrytycznie zachwycać tylko dlatego, że głosi coś innego niż wielu naukowców.

2 miesięcy temu
Stefan Radziszewski
Stefan Radziszewski

NIE ISTNIEJE BÓG ! NAS STWORZYLI NA DRODZE GENETYCZNEJ OBCY "NA SWOJE PODOBIEŃSTWO" , KTÓRZY ŻYJĄ W CENTRUM ZIEMI ! OBCY NAS STWORZYLI "NA SWOJE PODOBIEŃSTWO" : BLOND WŁOSY , NIEBIESKIE OCZY , JASNA KARNACJA SKÓRY ! INNE RASY POJAWIŁY SIĘ PÓŹNIEJ . STWORZYLI JE UPADLI ANIOŁOWIE , CZYLI CI CO STWORZYLI NIE UDANĄ REWOLTĘ W CENTRUM ! NAZYWAMY ICH REPTILIANAMI . TAKŻE UPADLI ANIOŁOWIE STWORZYLI JĘZYKI . ZROBILI TO PO TO ABY UTRUDNIĆ KOMUNIKACJĘ MIĘDZY LUDZKĄ ! ONI STANOWILI ZNACZNĄ MNIEJSZOŚĆ . TO ONI STWORZYLI PRZEKRĘTY PSEUDO NAUKOWE ABY ODWRÓCIĆ UWAGĘ NASZĄ OD CENTRUM TYCH CO NAS STWORZYLI. WYMYŚLILI DLA NAS , ŻE ŻYJEMY NA ZEWNĄTRZ ZIEMI, ŻE JEST GRAWITACJA ( NAS DOCISKA DO POWIERZCHNI ZIEM SIŁA ODŚRODKOWA ) , TEORIĘ EWOLUCJI itd.

2 miesięcy temu
Sandżej S
Sandżej S

nie zaśmiecaj!

18 dni temu
Regina Kapczyk
Regina Kapczyk

wspaniały wykład!przełączam na 2 część i już czekam na dalsze,dzięki tagentv!brawo!

2 miesięcy temu
Greg Dys
Greg Dys

Dobry tytuł, mówca podobnie jak Bóg ma umiejętność poruszać wszystkie wątki jednocześnie.

2 miesięcy temu
Paweł Zalewski
Paweł Zalewski

Książka będzie hitem!

2 miesięcy temu
JEN GRZEGORZEWSKI
JEN GRZEGORZEWSKI

Bardzo warto wszystkie jego wykłady oglądać i słuchać są na poziomie 100 procent dziękuję czekam na nowe

2 miesięcy temu
Marco Lewinsky
Marco Lewinsky

Wykład wspaniały i ciekawy nie widzę żadnego Grochu i Kapusty wydaje się że chyba od prostego myślenia mózg nie boli bo jest powiedziane przez Aleksa jak kawa na ława .polecam

2 miesięcy temu
artix86
artix86

Jerzy Zieba na swoim kanale poinformowal, ze ksiazka Pana Aleksandra jest juz na ukonczeniu i niedlugo bedzie wydana przez jego wydawnictwo! :)

2 miesięcy temu
Soko spoko
Soko spoko

Super materiał, czekamy na kolejne odcinki z niecierpliwością .

2 miesięcy temu
Jan Honor
Jan Honor

Jak się nazywa książka Pana Dr Aleksandera Woźnego? I gdzie można ją nabyć?

2 miesięcy temu
Agnieszka Nowak
Agnieszka Nowak

Panie Mariuszu Pan nigdy nie zawodzi.Dziekuje pieknie.

2 miesięcy temu
swiadek histori
swiadek histori

Pytaj jak wyglada woda ....A NIE ZIEMIA JAK JEST Z POZIOMEM I GDZIE SIE ZAKRZYWIA .

2 miesięcy temu
lolo17063
lolo17063

Gdzie można kupic książkę dr.Aleksandra Woźnego ?

2 miesięcy temu
Sandżej S
Sandżej S

na ukrainie

18 dni temu
Rafał Pucka
Rafał Pucka

Każdy niech myśli co chce, ale warto iść na zewnątrz spać pod kopuła nieba (pod gwiazdami) przez cały cykl księżyca tj 28 dni, wyłączyć wszystkie dogmaty, nauki z zakresu czym jest nasza ziemia i obserwować. Na zawsze zmienicie zdanie o tym, że żyjemy na wirujące kulce, na którą nie ma żadnych dowodów ani zdjęć!. Powodzenia w szukaniu prawdy.

2 miesięcy temu
Arkadiusz
Arkadiusz

Świetny wykład... top top... ma wiedzę :)

2 miesięcy temu
Regina Kapczyk
Regina Kapczyk

+Arkadiusz ale to takie sympatyczne! i wcale nie przeszkadza!

Miesiąc temu
Arkadiusz
Arkadiusz

Sam nie wiem, jakiś taki przerywnik, ale ciężko się słucha wykładu tego Pana jak co drugie zdanie jest to "top, top" albo ja mam drażliwe ucho ;)

2 miesięcy temu
Magda Miklas
Magda Miklas

Arkadio Ni właśnie... co znaczy ten top top?

2 miesięcy temu
zeusik11
zeusik11

Genialny pomysł genialnej serii. Brawo redaktor i szacun dla Pana Woźnego 🤝

2 miesięcy temu
Rafi S
Rafi S

Gdyby jądro było gorące, to kula nie byłaby kulą. Planeta nie stworzyłaby połączeń ze wszystkim innym. Chaos. Jądro jest zimne. Uporządkowane. Jest wibracją sama w sobie. I ono następnie na zewnątrz stwarza wibracje dalej. Ogólnie teoria tego pana jest powtórzeniem tego, że z niczego powstał fraktal.

2 miesięcy temu
Ireneusz Maśliński
Ireneusz Maśliński

Oj! Nie napiszę co o tym myślę, bo mnie tu zagryzą. Bawcie się dobrze

2 miesięcy temu
Arkadiusz Malesza
Arkadiusz Malesza

topto ;-) gdzie są dalsze odcinki?

2 miesięcy temu
Ervi
Ervi

Jak zobaczyłem pana Aleksandra na miniaturce to nawet tytułu filmu nie musiałem czytać, bo jest całkowita pewność, że dyskusja będzie bardzo ciekawa.

2 miesięcy temu
Hanna Konador
Hanna Konador

Kochani !!! Czysta Żywa Fizyka !!! Naukowy dowód na istnienie Boga ;-)

2 miesięcy temu
Krzysztof Dziewanowski
Krzysztof Dziewanowski

Czy wie ktoś, gdzie znaleźć kolejne części wykładów tej części. Dziękuję

2 miesięcy temu
Dorota O.D.
Dorota O.D.

To jest wstęp. Słuchamy z uwagą i ze zrozumieniem, by nie strzelać na oślep - pytań.. "Aleksander Wożny" wpisany w wyszukiwarkę YT, da się niewątpliwie odnaleźć jeszcze gdzieś indziej.

2 miesięcy temu
Piotr Ang
Piotr Ang

... a gdzie część 2 ?

2 miesięcy temu
Marek Langeron
Marek Langeron

Pan Aleksander jest niewątpliwie mądrym człowiekiem! Ale to co mówi - to GROCH z KAPUSTĄ! Jeśli nie będzie trzymał się konkretnych tematów, to pożytku z tych wykładów NIE BĘDZIE! Nie wolno z nauki robić MAGLA!

2 miesięcy temu
Przemek Stecyna
Przemek Stecyna

Ja niewiem skąd pan tych wszystkich ludzi wynajduje ale od czasu kiedy subskrybuje wasz kanał dowiaduje się takich rzeczy że w życiu bym się do tej wiedzy nie dokopał. Także proszę o więcej a potem o jeszcze więcej i znowu więcej... Dzięki

2 miesięcy temu
Sandżej S
Sandżej S

+Marcin Jasiński wiadomo szkoła rosyjska, dla osoby postronnej najlepsze jest w tym to, że na niektóre sprawy mają wręcz odwrotne zdanie do zachodu

18 dni temu
Marcin Jasiński
Marcin Jasiński

Ten pan jest (najprawdopodobniej) z Moskwy. Tak sugerują inne jego filmy. Z pewnością nie pracuje na polskiej uczelni, raczej na pewno nie na europejskiej. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Miesiąc temu
Krzysztof Mackiewicz
Krzysztof Mackiewicz

A może zdradzi Pan dr. Aleksander W. o początku wszechświata i co było przed punktem "O" -co wiedzą rosyjscy naukowcy?

2 miesięcy temu
masterpeace works
masterpeace works

Nikt nie jest alfą I omegą.

2 miesięcy temu
Krzysztof Mackiewicz
Krzysztof Mackiewicz

Pozdrawiam dr. A.Woźnego! Bardzo dobry wykład. Wiedza potężna. Ciekawe, czy jesteśmy w stanie to zweryfikować. W porównaniu do powszechnej wiedzy jest wiedzą porażającą większość podstaw znanej nam fizyki. Co na to wszystko profesorowie fizyki z UWJ?

2 miesięcy temu
Zibi Kozak
Zibi Kozak

Pytanie do Pana Aleksandra,,,Słyszałem teorię że ziemia rośnie 2.6cm/rok,,, Czy to może być możliwe?

2 miesięcy temu
krzysztof jóźwik
krzysztof jóźwik

a księżyc oddala się od ziemi 4.0cm/rok. teraz pytanie czy uczeni przyjęli twoją teorie i ujęli dane w równaniu?

2 miesięcy temu
Haker Haker
Haker Haker

Wincy tego wincy 😃

2 miesięcy temu
marek skura
marek skura

zbyt dlugie i zbyt oczywiste jak dla mnie...krotko,zwiezle i na temat prosze...

2 miesięcy temu
Ewa Stolarczuk
Ewa Stolarczuk

Mądry wykład.

2 miesięcy temu
Ewa Stolarczuk
Ewa Stolarczuk

Pozdrawiam z Belgii

2 miesięcy temu
Marian Galczynski
Marian Galczynski

Witam. Dziękuje . Mądry wykład . Oby więcej

2 miesięcy temu
Dariusz Szmaglinski
Dariusz Szmaglinski

Pozdrawiam

2 miesięcy temu
Anna mariola
Anna mariola

a kiedy nastepny odcinek?

2 miesięcy temu
72hosanna
72hosanna

Pan Woźny gdzieś tam kiedyś był, narobił apetytu i zniknął. Cieszę się z powrotu i mam nadzieję, że zagości tutaj na dłużej.

2 miesięcy temu
Jadwiga Wi
Jadwiga Wi

ma WIEDZE! ale gledzi!!! znam Go!nie dociera do tematu,100 watkow,zadnej lini! opowiada o czym bedzie opowiadal!!!!!!! denerwuje! szkoda!

2 miesięcy temu
Megi Megi
Megi Megi

Nie zgodzę sie.... Robi dobry ogolny zarys i wprowadzenie. Zakladam, ze jestescie przemadrzalymi fizykami, ja fizyk mam pokorę, ktorej wam brakuje. Zadna sztuka leciec wykład czystą teorią. Ale która teoria jest ok? On ma dar mówienia do wszystkich. A nie podręcznikiem. Słuchają go ludzie z różnym poziomem wiedzy i ROZUMIEJĄ. A wy to grupa przemadrzalych. Ale bez zadnych sukcesów. Proponuję włączyć cos innego. Paa!

2 miesięcy temu
Czarek Kraszewski
Czarek Kraszewski

Belfer. Z jednej rozumiem że chce dotrzeć do największej grupy, a z drugiej denerwuje to tych którzy są już dalej. :)

2 miesięcy temu
Iwona Urbańska
Iwona Urbańska

Dokładnie. Mam takie same odczucia

2 miesięcy temu
Curiosa Curiosa
Curiosa Curiosa

Szykuje się mega ciekawa seria. To był zajmujący wykład

2 miesięcy temu
Tobias Haris
Tobias Haris

Jak obserwuje się i bada pierwiastki, które mają czas rozpadu mierzony w mikro lub nanosekundach ? Skąd bierze lub wzięła się materia która w całym znanym okresie istnienia wszechświata powinna rozpaść się do najprostrzej postaci zgodnie z teorią połowicznego rozpadu?. Jak działa Słońce jeśli procesy którym podlega nie polegają na łączeniu wodoru w hel? Jaką postać i ciśnienie ma gazowa warstwa pod skorupą Ziemi ? Jak powstała zewnętrzna skorupa nad warstwą gazową? Co dokładnie znaczy że księżyc jest lustrem. Co powoduje zanik możliwości sterowania satelitami w odległości powyżej 900000km ? Jaki jest związek pomiędzy elektromagnetyczną falą sterującą a zasięgiem pola grawitacyjnego. Jak duża mogła być asteroida która zniszczyła IKARA . Czy można przeanalizować procesy i oddziaływania po trafieniu Ikara przez asteroidę które doprowadziły do zmiany orbit Marsa i Ziemi a także przemieszczenia jądra Ikara i zmiany kierunku obrotu już jako Wenus. Czy jest nieścisłość pomiędzy danymi o masie Wenus jako planety (85% masy Ziemi) dostępnymi w internecie a rzeczywistą masą. Wskazuję na to ciśnienie gazów Wenus wynoszące około 92 barów i podobno nie byłoby możliwe do utrzymania gdyby nie odpowiednio większe ciążenie.

2 miesięcy temu
i Sawyer
i Sawyer

Witam... Mariusz.. extra.. gościa nam zaprosiłeś..dzięki..!!!

2 miesięcy temu
bronek1227PL
bronek1227PL

Uwielbiam tego pana słuchać.

2 miesięcy temu
Robert Robert
Robert Robert

16:14 Ok. Skoro tak to co pan powie o ptakach. Gniazdowniki i zagniazdowniki. Jedne wyjda z jaja i natychmiast plywaja jedza maja ten instynkt przekazany a drugie jak czlowiek sa bezbronne i potrzebuja opieki. Czyli co tez osiagaja ten trzeci poziom?

2 miesięcy temu
artix86
artix86

Skoro Ziemia 13 tys lat temu przed ta katastrofa byla dalej od Slonca, to bylo tutaj zbyt zimno, zeby zyly dinozaury, gady, ssaki, itd... Cala "zakazana archeologie" to podwaza moim zdaniem... Ma ktos pomysl jak to pogodzic?

2 miesięcy temu
SilenceOfThought
SilenceOfThought

Ziemia nie ma 13 tys lat, ma 4,5 mld lat.

2 miesięcy temu
artix86
artix86

Jan Sposób  Tylko czy temperatura by nie bylo naprawde zbyt niska z uwagi na ta odleglosc od Slonca, zeby bylo tu jakiekolwiek zycie mozliwe...

2 miesięcy temu
Jan Sposób
Jan Sposób

Właśnie i ja chciałem o to zapytać, czy kosmiczna katastrofa 13 tys. lat temu, to nie pomyłka? Fakt, że wtedy nagle ustąpiły lodowce, ale jednocześnie nagle zamarzła Syberia. Możliwe, że i Antarktyda, wszak na prastarych mapach ten ląd jest pozbawiony lodowców. Artefakty po zaginionych cywilizacjach pokazują wysoki ich stopień rozwoju, wiedzy i technologii. Jest w tym wszystkim jakaś nieciągłość, właśnie w tym czasie, 13 tys. lat. Ale, czy to mogą być skutki kosmicznej katastrofy? Wszak wtedy już żyli ludzie, powinna w naszej zbiorowej świadomości pozostać jakaś wiedza o tym czasie. Wprawdzie coś tam Sumerowie pisali na swoich tabliczkach, ale ich interpretacja nie jest jednoznacznie wyjaśniona. A potop, a zatopiona Atlantyda? Dobrze byłoby, by Pan Woźniak odniósł się szerzej do naszych dziejów sprzed 13 tysięcy lat.

2 miesięcy temu
artix86
artix86

Mariusz, badz BARDZO ostrozny i niezwykle wstrzemiezliwy z przerywaniem gosciowi poprzez zadawanie pytan, bo byl WIELKI problem i niezadowolenie ogladajacych dotyczace tego na poprzednim kanale, gdzie byly nagrania Pana dr Woznego.

2 miesięcy temu
Bartłomiej Manelski
Bartłomiej Manelski

Ja to się nie zastanawiam z kąd się wzięło życie na ziemi. Tylko z ląd się wzięło życie w kosmosie i kto stworzył kosmos ? Bo ja w głupi wielki wybuch nie wierzę. Mam parę teori na ten temat, ale nie będę się w to zagłębiał tutaj.

2 miesięcy temu
beata nowak
beata nowak

Bardzo ciekawy wykład. Dziękuję!!!

2 miesięcy temu
MnichAł ał
MnichAł ał

Neosfera? NEO? MATRIX..🤔

2 miesięcy temu
MnichAł ał
MnichAł ał

kocham ten kanał od nastepnego miesiąca zaczynam wpłaty. Pozdrawian i dziekuje za wspaniałą prace panie Mariuszu.

2 miesięcy temu
Krystyna Kalinowska
Krystyna Kalinowska

super spotkanie!Brakowało mi tych spotkań.Panie doktorze, jak najwięcej spotkań z Panem, bo wiedza jest bardzo potrzebna. szacunek za nie przerywanie wykładu, jak robił to poprzednik Pana Mariusza.

2 miesięcy temu
Jacek Szczech
Jacek Szczech

Aleź wiedza Boooźe a j.polski cudowny!!!u Pana Profesora pozdrawiam

2 miesięcy temu
Grzegorz Chrusciel
Grzegorz Chrusciel

Pan Woźny robi dalekie dygresje które prowadzą do nastepnych i następnych. Strasznie mi to przeszkadza bo pamiętam ciekawe dla mnie rozwijane wątki a on ich nie kończy. Ale wiedzę ma i słucham z uwagą .

2 miesięcy temu
Maciek Grzyb
Maciek Grzyb

To będzie super seria! Dr Aleksander Woźny to wspaniały człowiek, bardzo lubię go słuchać.

2 miesięcy temu
Maciek Grzyb
Maciek Grzyb

+Accidental_tragedy Już poprawiłem :)

20 dni temu
Accidental_tragedy
Accidental_tragedy

Spanialy?

20 dni temu
Anna Karolik
Anna Karolik

ŻYJEMY NA KULI CZY W KULI / NIEBOCENTRYZM

2 miesięcy temu
Sandżej S
Sandżej S

zależy jak zaliczysz atmosferę

18 dni temu
tomasz graczyk
tomasz graczyk

uwielbiam sluchac tego pana..

2 miesięcy temu
TG Kugar
TG Kugar

No No Mariusz 😇 Coraz lepiej to widzę.... Tagen wymiata 👍

2 miesięcy temu
therednask
therednask

Mam wrażenie że tylko ludzie z kresów ,czy z rosji (jak zwał tak zwał) mają odwagę mówić otwarcie co za uwarzyli ,zbadali o czym są święcie przekonani ,i nie boją się tego mówić . Ich odwaga i determinacja by nas uświadomić jest poruszająca dla mnie .

2 miesięcy temu
Marcin Jasiński
Marcin Jasiński

+therednask Nie mam nic do Rosjan, fajni ludzie, ale z pewnością naród rosyjski nic nie dał Polskiemu. Prędzej w drugą stronę. Nawet wódkę znają od Polaków. A że nas okradali przez 50 lat to temu nikt nie zparzeczy. Kto mieszkał przy torach w stronę granicy ten wie. Ogólnie nie chcę wyjść na rusofoba. Znam osobiście kilku Rosjan, nawet część z nich lubi nawet Putina, ale Polaków szanują i raczej zdają sobie sprawę, że nas dymali jako państwo.

Miesiąc temu
therednask
therednask

+Marcin Jasiński to nie tak - sąsiedzi są dobrzy i źli ruskie nas wychowali ,dali nam biedę i inne przywary ale tez dali nam wole walki ,w czas się wycofali ,inny sąsiad niemiec nic nam nie dał a teraz ryje się w miejsce które uwolniły ruskie . Nie czuje się ruskim czy niemcem ale bliżej mi do Słowian ruskich niż do niemieckich krzyżaków .

Miesiąc temu
Marcin Jasiński
Marcin Jasiński

Z Kresów to byli moi dziadkowi i z Rosjanami mieli na pieńku, więc nie obrażaj Kresowiaków myląc ich z Rosjanami :)

Miesiąc temu
Elizabeth Maslowska
Elizabeth Maslowska

Cos pieknego, jaka ogromna wiedza i jaka ciekawa! Z serca dziekuje TAGEN i p. dr Aleksandrowi Wozniakowi!

2 miesięcy temu
riesabass
riesabass

a ciul tam... napisze drugi komentarz pod tym samym filmikiem, a co mi tam! uwielbiam ten kanal! niekoniecznie musi wskazywac prawde od A do Z ale jest roznorodny, ze kazdy odnajdzie swoja prawde w samym sobie. dlatego bardzo fajnie sie slucha niektorych wypowiedzi (ci, ktorzy wmawiacie prowadzacemu, ze przeszkadza, obejrzyjcie jeszcze raz te filmiki pod ktorymi komentowaliscie... rozmowca mowil, ze wroci a nie wracal!!) ale prawde o nich oceni sie wg wlasnego stanu wiedzy badz intuicji. nic nie jest narzucane z gory, jak na niektorych kanalach. Kudos i oby tak dalej!!

2 miesięcy temu
Franz Maszota
Franz Maszota

Wykład ciekawy ,, tylko te satelity to bujda

2 miesięcy temu
James Bond
James Bond

Rowniez pozdrawiam SLOWIAN na calym swiecie.Super wyklad.Dziekuje.

2 miesięcy temu
lastic amura
lastic amura

dobrze bo może politycy zaczną widzieć więcej.. a nie iść w stronę niszczenia ludzkości..mam więcej faktów ale dobrze odkrywajcie ! Pozdrawiam.

2 miesięcy temu
Piotr Kusior
Piotr Kusior

wszystko ładnie pięknie , tylko ; ziemia kręci się wokoło osi ,potem wokoło słońca i to wszystko leci w kosmosie . Te prędkości są ogromne a my nic nie odczuwamy . Może to mi Pan wyjaśni.

2 miesięcy temu
Tony Stark
Tony Stark

Artur K Tak to jak to sie ma do tego ,ze ludzie na Ksiezycu podobno nic takiego nie odczuwali jak i po drodze na niego .Dla mnie to te wszystkie pierdoly nie maja sensu niby wszystko to przypzdek efekt wybuchow jadrowych a wszystko chodzi jak w zegarku i to Szwajcarskim.Kiedys jak dowiemy sie jak bylismy robieni w Balona to bedzie czas Apokalipsy.

2 miesięcy temu
Artur K
Artur K

Gdyby to był elektromagnetyzm to w każdym przewodniku (drucie) indukowała by się siła elektromotoryczna i płynął by prąd.

2 miesięcy temu
Iwona Urbańska
Iwona Urbańska

+Artur K pędu

2 miesięcy temu
Artur K
Artur K

Atmosfera, jonosfera, grawitacja to dzięki nim nie odczuwamy tego ogromnego pendu. Gdyby nie one ziemia wyglądała by jak księżyc.

2 miesięcy temu
wiktor karwoski
wiktor karwoski

Ogólna wiedza Pana Doktora to pierwsza połowa dwudziestego wieku. Dalej wymyślne teoria zmieniające nieco tę wiedzę. Brak wiedzy na temat dlaczego wiruje Ziemia i dlaczego wiruje jej żelazne jądro. Tylko pokrętne wyjaśnienia. A wszystko jest proste i logiczne tylko wymaga trochę inteligencji i zastanowienia by to zrozumieć. Brawo redaktor prowadzący! więcej takich konkretnych pytań.

2 miesięcy temu
artix86
artix86

Mariusz, dopisuj w tytule, ze jest tutaj dr Aleksander Wozny w tej serii, to bedziesz mial jedno zero wiecej wyswietlen.

2 miesięcy temu
mecykq
mecykq

Gdzie można znaleźć materiały, że myśl rodzi się w mózgu ? Były jakieś badania nad tym tematem. Ma ktoś jakieś info ?

2 miesięcy temu
Maria Wróblewska
Maria Wróblewska

Bardzo potrzebna wiedza.

2 miesięcy temu
Filip Zieliński
Filip Zieliński

Przecież są zdjęcia odwrotnej strony księżyca z sądy LUNA 3 Zond 3 i apollo 8????? Jak Pan to skomentuje?

2 miesięcy temu
pawel langosz
pawel langosz

Super seria się szykuje, już mailem przyjemność słuchać pana Aleksandra i ma to sens czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki

2 miesięcy temu
szerszen1111
szerszen1111

Kiedy będzie druga część ???

2 miesięcy temu
Kris
Kris

Wspaniały człowiek, mądry Słowianin.

2 miesięcy temu
Leszek Sokołowski
Leszek Sokołowski

Greg Dys  Dzięki!

2 miesięcy temu
Greg Dys
Greg Dys

+Leszek Sokołowski коловрат

2 miesięcy temu
Leszek Sokołowski
Leszek Sokołowski

jak się nazywa symbol który masz w avatarze?

2 miesięcy temu
Danuta Wapsza
Danuta Wapsza

sokratis opisal jak wyglada ziemia, opisal ksiezyc.

2 miesięcy temu
Lana Zjawiskowa
Lana Zjawiskowa

?

2 miesięcy temu
Tadek Sobkowiak
Tadek Sobkowiak

Dobre programy pan Mariusz robi. W TVP nie ma co szukać bo kupa propagandy i tandety. Już wiem że będzie nad czym myśleć po obejrzeniu filmu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich słuchaczy.

2 miesięcy temu

Następny

Projekt Boga odc 2
Zmiany świata
Zmiany świata

tagentv

3 miesięcy temu

Projekt Boga odc.3
Astro Wedy cz.2
Astro Wedy cz.2

tagentv

3 miesięcy temu

Rody Krwi odc.27
Rody Krwi odc.27

tagentv

2 miesięcy temu