[NV#263] Jak rozpoznać niedojrzałą kobietę?

Anna Haraburda
Anna Haraburda

O Boże to ja! 😱😱😱

15 godzin temu
Marta Sara
Marta Sara

Ja się nie sprzeciwiam, ja się przyznaję, Ojcze, kurcze, niedojrzałam,pracuję nad tym, ale nie będę się wypierać. 9/10 to ja. Ludzie,nie udawajmy, że nie! Ściskam! 💋

19 godzin temu
Łap Progres !
Łap Progres !

Piękne, genialne!!!!, Super omówienie!!!!

4 dni temu
indiarav
indiarav

A moze wszyscy BYWAMY dojrzali czasem, czasem nie?.(jak sie rozespie to jestem niedojrzaly)Tak samo jak BÓG BYWA , a czasem Go nie ma? Zastanawiam sie czy podobne kazania prawil ludziom św.Franciszek z Asyżu.Biedny On byl po dwakroc wszak bo żyl jak ptak , spal z glowaa na kamieniu i raczej nie mial piniendzy na studia psychologiczne.Wiec ojcze JAK DOJRZEĆ? Lezec w sloncu i podlewać?

7 dni temu
amalakati raja
amalakati raja

Brawo!

7 dni temu
Luki Lukanek
Luki Lukanek

Czy to prawda, ze kobieta jest tak samo głupia jak koń ? Nie, to nie prawda ! Kobieta ma 1 zwój mózgowy więcej od konia ! Dlaczego ? By nie wypiła wody z wiadra gdy myje podłogę :-)

8 dni temu
Jadwiga Stroczyńska
Jadwiga Stroczyńska

nie to żeby było wszystko cacy

9 dni temu
Jadwiga Stroczyńska
Jadwiga Stroczyńska

ulżyło mi w odniesieniu do siebie

9 dni temu
Laura Nowak
Laura Nowak

Żadna dojrzała i świadoma siebie kobieta nie korzysta z pomocy/ usług niedouczonych zakonników. Do kościoła trafiają zagubione, rozchwiane emocjonalnie lub zmagające się z problemami życiowymi osoby (najczęściej w bardzo trudnym lub traumatycznym momencie) i dlatego ma Ojciec takie a inne zdanie na temat kobiet. Te zaradne, dojrzałe emocjonalnie oraz pracujące nad sobą kobiety nie chodzą do kościoła, więc ich Ojciec nie spotka i nie pozna :), co oczywiście nie jest równoznaczne z brakiem życia w Bogu; życia w Bogu i doświadczania Go/ Jej (świadomość nie ma płci) a nie wiary jak uczy kościół. Tłumy owiec pędzą nad krawędź prowadzone przez fałszywych guru i duchownych zamiast po prostu zatrzymać się, wejrzeć w siebie i odnaleźć skarb w sobie. To jest jednak zadanie dla wybranych, dla twardzieli życiowych, dla najodważniejszych, którzy sami myślą, działają i ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny, cierpią katusze nocy ciemnej, aby wyjść z niej mocniejszym, świadomym, by żyć w Bogu, doświadczać Go, a nie wierzyć w niego. Jest to moja jedyna (pierwsza i ostatnia) wizyta na tym kanale, traktuję to jako ciekawostkę poznawczą badacza antropologii i religioznawstwa. Doceniam jednak wkład Ojca w to co robi, bo z pewnością wielu ludziom przynosi to otuchę i daje nadzieję.

10 dni temu
Magda Muzyka
Magda Muzyka

Zgadza się, nazwałabym to takim psychologicznym pojęciem narcyzmu

12 dni temu
Aga Bukala
Aga Bukala

😊☺😊☺

12 dni temu
Magdalena Ciolek
Magdalena Ciolek

Dodalabym, ze kobieta dojrzala wie, ze zrodlem jej wartosci nie jest aprobata i uwaga innych, ale tym zrodlem jest Tata Bog i to co On mowi o nas i kim jestesmy :)

14 dni temu
Kasia Fitas-Michna
Kasia Fitas-Michna

Jaka to piosenka w czołówce?

15 dni temu
Khmer Killer
Khmer Killer

Na szacunek się zapracowuje, a nie domaga. To nie jest wartość obligatoryjna.Pomiedzy brakiem szacunku a szacunkiem istnieje stan zwany obojętnością.Egocentryzm kobiet wynika z tego, że kupczą swoją seksualnością.Dojrzala kobieta tego nie robi.

16 dni temu
The Nifares
The Nifares

WTF

19 dni temu
Michal Majsiewicz
Michal Majsiewicz

mowia ze kobieta to najgorszy drapieznik na ziemi

20 dni temu
Jadwiga Ziemba
Jadwiga Ziemba

I ja już to zobaczyłam i co więcej, wiem już na pewno, że można nad tym pracować, i wiem już, że zmiana jest możliwa, dzięki Ojcze Adasiu

20 dni temu
Przemek Kotwicki
Przemek Kotwicki

Dobry materiał

21 dzień temu
ewa drozdowska
ewa drozdowska

ja to nie wiem po co tracić czas na nagrywanie takich głupot,

21 dzień temu
Anna Żulicka
Anna Żulicka

Mam wartość, ponieważ stworzył mnie Bóg i kocha mnie, dba o mnie.

22 dni temu
covacs
covacs

Bardzo dziękuję !

23 dni temu
Malgorzata Drygalska
Malgorzata Drygalska

To kosciol i spoleczenstwo przez wieki budowalo przekonanie w kobietach, ze musza byc w zwiazku. No a teraz czlon ek kosciola mowi co innego, co za przewrót. Teraz jezeli kobieta chce i musi byc w zwiazku to jest niedojrzala. Niestety sytuacja ekonomiczna w Polsce samotnym isobkm raczej nie sprzyja a szczegolnie malo opłacanym kobietom. Moj znajomy silnie zwiazany z KK uwaza, ze niemezatka to nie w pelni kobieta. No i co te biedne kobiety mają robic bidulki. Np jego syn owa co 2lata rodzi dziecko jest Tajka i nie wiadomo co robila wcześniej w swoim kraju /owiane tajemnica./ najwazniejsze, ze rodzi jak Bog chc ial i nadal ma ladne cialo. Rodzic, gotowac, bo postrzeganie kobiet nic a nic sie nie zmienia. Tak maja wbudowana tę rolę Matki Polki, ze od nastolatki sa zaprogramowanymi drapiezcami i walcza o faceta ciote bo ich wartosc zalezy od posiadania rodziny i bogatego faceta. I czyja w tym wina? Ich niedojrzalosci czy spoleczenstsa, kos iola i rodziny? Nie to m innymi kosciol kreuje ich niedojrzalosc.

23 dni temu
Pa Ba
Pa Ba

Po natloku negatywnych komentarzy od razu widac kto sie identyfikuje z opisem niedojrzalosci 😁

26 dni temu
ania25ok
ania25ok

Powiem szczerze, że włączyłam kilka filmów z bojowym nastawieniem "skąd Ojciec o tym wie, w ilu związkach Ojciec w życiu był". Ale z pokorą stwierdzam, że ktoś kto patrzy z boku, właściwie - widzi, a nie tylko patrzy, - jest dobrym obserwatorem, a do tego potrafi słuchać , może konstruktywnie mówić o sztuce bycia razem. Pozdrawiam.

27 dni temu
patka joki
patka joki

A co z tymi co chcą być specjalnie niedojrzali... nie wiem jak inni ale ja za bardzo odpowiedzialna musiałam być w dzieciństwie i gonić za ambicjami rodziców .. więc serio kocham być niedojrzala... pozwala mi to otworzyć się na ludzi

29 dni temu
avelione
avelione

Czy to opinia psychologa? ;)

Miesiąc temu
Eva Google
Eva Google

Zgadza się wszystko.

Miesiąc temu
Elżbieta Pilch
Elżbieta Pilch

Mądre słowa!

Miesiąc temu
dybusmariusz
dybusmariusz

Faux Pas! Atakowanie emocjonalności jako niedojrzałości jest atakiem na kobiecość. One wszystkie są emocjonalne i patrzą na świat poprzez pryzmat emocji. Trudno im będzie zrozumieć, że są wszystkie niedojrzałe czyli w fazie pomiędzy dzieckiem a mężczyzną. Tak pojmowana niedojrzałość jest oczywista i może mieć swoje wady ale także zalety. Wady, bo kobieta często zachowuje się jak dziecko, które szantażuje emocjonalnie dorosłego faceta oraz zalety, bo kobiety doskonale nadają się do wychowania dzieci. Gdyby kobiety nie były emocjonalne to by były dla nas innymi facetami. Ta emocjonalność, dziecinność często właśnie przyciąga mężczyzn, którzy tak jak ja lubią się opiekować słabszymi istotami, zwłaszcza takimi, które pozwalają żeby nimi się zaopiekować.

Miesiąc temu
MakE . Ro
MakE . Ro

👏 w punkt

Miesiąc temu
Tomasz Frankiewicz
Tomasz Frankiewicz

Niepodważalnym ekspertem w sprawach kobiet był i jest Jean Racine ("Fedra", "Berenika", "Ifigenia", "Atalia", etc.). Nikt tak jak on nie zgłębił "duszy" kobiecej.

Miesiąc temu
michji2
michji2

"To nie jest tak, że niedojrzałość ktoś robi, bo sobie tak wymyślił" Jak to tak nie jest? Już na wcześniejszym filmiku mówiłem, że JA tak w pełni świadomie zadecydowałem. I nie zamierzam dochodzić do tej ogólnie pojętej, wyobrażonej i wypaczonej przez społeczeństwo, religie i intelektualnych zombie wizji dojrzałości. Najchętniej, gdybym potrafił, to spełniałbym się we wszystkich "męskich cechach niedojrzałości" jakie wymienił w poprzednim filmiku. Jaki pech, że ledwo na jedną cechę się kwalifikuję. I jakie to ma znaczenie? Prócz spełniania się w praktycznych celach w relacji z innymi [szczęście, przyjemność, zbawienie, seks, piękno, poszukiwanie prawdy, czynienie dobra], dojrzałość nie ma kompletnie ŻADNEGO znaczenia. Absurdalny wyrzyg w tym świecie

Miesiąc temu
Luna 77
Luna 77

Trafiłam na odcinek o niedojrzałości mężczyzn ,i obejrzałam ten odcinek o kobietach .Jestem w szoku bo to o mnie mowa 😱😱😱jestem niedojrzalą 36 latką🙈 Ale chcę to zmienić☺ Czy myśli ojciec że mogę to zmienić jeszcze?

Miesiąc temu
Wojciech Ganczarek
Wojciech Ganczarek

Nie jest trochę tak, że tę niewiarę w siebie instalujemy kobietom jako społeczeństwo patriarchalne? Kobieta zawsze na drugim miejscu, kobieta ma robić co jej się mówi, etc., i ta kobieta, słysząc to całe życie, zaczyna w to wierzyć.

Miesiąc temu
Jego Umiłowana
Jego Umiłowana

Też wydaje mi się, że tak trochę jest jak piszesz...

23 dni temu
vija nawija
vija nawija

Mi z kolei wychodzi, ze jestem wybitnie dojrzala kobieta i totalnie niedojrzalym facetem :) no dobra, moze nie totalnie, bo nie bije, chyba ze rekordy :D

Miesiąc temu
magdalena ondycz
magdalena ondycz

Takich glupot to ja juz dawno nie slyszalam.Klecha bawiacy sie w psychologa-naprawde zabawne.

Miesiąc temu
Paweu pawel
Paweu pawel

"dojrzała kobieta wie że nie potrzebuje do szczęścia mężczyzny? " Ojcze co ty pleciesz czy to nie zaprzeczenie nauk biblijnych ? Zajechało feminizmem i ateizmem. Chyba powtarzasz te bzdury które promują masmedia prowadzace do rozpadu rodziny i promowania bycia singlem. Sex każdy z każdym bez prokreacji i zakładania rodziny. Depopulacja !!! I okultyzm pełną parą! Czy Bóg nie stworzył kobiety na uciechę mężczyzny i na odwrót?

Miesiąc temu
Karolina Wawrzyniak
Karolina Wawrzyniak

Ktoś tu napisał ze byłby niezły „live” o pokazaniu księdza z zaburzeniami osobowości narcystycznej... polecam się podłożyć księdzu, ojcu zreszta po prostu napisze PANU! do takiego odcinka nie znajdziemy lepszego przykładu. Myslalam, ze usłyszałam już maksimum głupot ale w tym odcinku padłam. Wyglada na to, ze tylko lesbijki są dojrzałe :) gratuluje zostańmy wszystkie lesbijkami należy wiec przyswoić mnóstwo męskich cech wtedy będziemy dojrzałe. Heheh naprawdę moje emocje każą mi powiedzieć zamilcz człowieku w końcu bo stado prowadzisz na zatopienie...

Miesiąc temu
Anonimus Gallus
Anonimus Gallus

nie wprowadzaj proszę facetów w błąd, bardzo duża większość kobiet niestety kieruje się emocjami i skoro jest to duża większość kobiet to tworzą one norme, często też niestety kobiety mylą emocje z pochopnymi decyzjami "ja nie kieruje się emocjami bo już od kilku tygodni >czuje

Miesiąc temu
Jego Umiłowana
Jego Umiłowana

Oczywiście każda płeć ma swoje wady i zalety. Nie powinniśmy sobie nic wypominać, ale siebie akceptować. Kobiety nie myślą logicznie? Skąd taki wniosek? To takie samo myślenie jak to, że każdy mężczyzna idzie za pożądaniem, głębszych uczuć jest pozbawiony. To, że spotkałeś w swoim życiu np. dwie kobiety, które szły tylko za emocjami nie oznacza, że wszystkie czy większość kobiet takich jest. Zmień myślenie, pokochaj inność, nie wszyscy muszą być tacy jak Ty. Różności są piękne 😊 pozdrawiam 😇

Miesiąc temu
Tomekgbw
Tomekgbw

Spotykałem się i kocham taką dziewczynę która, ma chyba wszystkie te cechy jak i męskie . Niestety właśnie "rozstaliśmy się" z powodu " jak nas widzą tak nas piszą" wyszły wady o których wiedziała Ona i nie przeszkadzały, ale żeby właśnie znajomi itd nie dowiedzieli się bo to będzie katastrofa . Ona też jest za mną wszystko na to wskazuje bo jak to mówią " oczy są zwierciadłem duszy " no i w tych oczach właśnie zobaczyłem, że to coś prawdziwego i gdy zaczałem Jej to mówić to właśnie reakcja " nie mów mi tego / nie chce tego słuchać" to po prostu ucieczka przed czymś co w rzeczywistości jest głęboko, ale się tego sam nie wiem wystraszyła . Niestety w dzisiejszym świecie chorujemy na to, że jest zbyt dużo smutnych oczu na uśmiechniętych twarzach i teraz ja tak i myślę Ona dołączy do tego grona. Jeśli dojrzeje, a przynajmniej zobaczy swą niedojrzałość będzie wspaniałą kobietą/królową bo teraz jest dziewczynką/księżniczką. Była mowa o tym by przy złamanym sercu zadać pytanie czy dobrze, że się skończyło bo to była zła miłość czy źle bo to była dobra miłość. Mimo wszystko odpowiem, że źle bo to była dobra miłość. Ona po prostu jest niedojrzała i właśnie zdarzenia z życia to spowodowały a ja chciałem się z tym zmierzyć. Dzięki Niej i ja dojrzałem a chciałem dojrzewać wspólnie. Nie przegrałem bo to dobra nauka i życzę Jej wszystkiego najlepszego oraz nie zamykam całkowicie tematu jak to większość by powiedziała, bo nigdy nie wiadomo czy jeszcze kiedyś nasze drogi się nie zejdą :) Nigdy Ci tego nie powiedziałem, ale pokazywałem gestem, wiec teraz chociaż napiszę to tu Kocham Cię Promyczku :) Do zobaczenia :)

Miesiąc temu
brednypacyfik
brednypacyfik

Ja jestem poważnym ale strasznie niedojrzałym w relacjach życiowych. I co teraz? Żyjemy dalej

Miesiąc temu
Edone
Edone

2:30 - czyli myślę że 80% naszych kochanych kobiet 4:35 - to się powinno psychicznie leczyć 6:16 przemoc psychiczna ( masakra dla mężczyzny) 6:35 - nie oszukujmy się kobiety to atencjuszki non stop potrzebuja atencji pochlebstw komplementów. Szacunek trzeba sobie wypracować ale szacunek ma tylko dojrzala pewna siebie niezalezna kobieta 9:12 za te slowa szacun i duzy plus 10:50 mistrz. I zachowanie większości Pań 12:15- 12.28 kolejny props

Miesiąc temu
W.D. C.
W.D. C.

9:39 Albo przeładowywanie dokładnie tej potrzeby na osoby trzecie poprzez struktury państwowe. To ten sam element, ale na zupełnie inną skalę.

Miesiąc temu
Renata 23
Renata 23

Bóg zapłać ❤

Miesiąc temu
Monika Bizoń
Monika Bizoń

Zgadzam sie

Miesiąc temu
Izabela Stokłosa
Izabela Stokłosa

Dojrzałość ludzka, to absolutna podstawa, żeby zacząć mówić o dojrzałości duchowej, od tego się zaczyna we wszystkich zakonnych postulatach i nowicjatach... Oj dużo jeszcze pracy, ale przy dobrej woli, zaparciu się siebie, czy innymi słowy chęci pracy nad sobą i współpracy z łaską, ufam, że "da" radę ;-).

Miesiąc temu
Dżerycho
Dżerycho

Zamknij kurwe ziemniaku, chuja wiesz o kobietach cwelu rudy brodaty

Miesiąc temu
Ola Kościuszko
Ola Kościuszko

super😍

Miesiąc temu
E eM
E eM

Intuicji należy słuchać!!!!!

2 miesięcy temu
Laura xxx
Laura xxx

Bardzo fajny kanał! Niestety bądź stety się z Tobą zgadzam. Jestem kobietą i widzę niektóre cechy u siebie :P

2 miesięcy temu
franol7
franol7

Blad w rozumowaniu ! straszny i tragiczny! A kto powiedzial?! lub kto ma prawo zmuszac nas abysmy byli tzw dojrzali?! To punkt widzenia tego goscia co zaklada sukienke ! Niektorym sie wydaje (!) ze maja prawo narzucac nam standarty zycia Kiedys we w spolnocie plemiennej czyli na bardzo prymitywnym poziomie naszego rozwoju , ktora liczyla ok max 150 osob wiezi miedzy ludzkie byly bardzo silne i grupa narzucala standarty bo to stanowilo o jej sile.Liczyla sie komuna, spolecznosc ! a nie jednostka.Powyzej 150 osob grupa zawsze dzili sie na zwalczajace sie frakcje z powodu napiec i konfliktow.Tak udowodnily eksperymety socjalne. Kosciol zas mogl latwo taka grupa sterowac i narzucac jej standarty.Czy wiecie ze w wiekach srenich proboszcz mial prawo ukarac grzywna osobe ktora nie przyszla na niedzielne nabozenstwo?! Wiare wprowadzano przymusowo! Dzis jest trudniej :) . Ostatnio mamy wylew koscielnych coachow ! :) To jakas zaplanowana akcja kociego "obszczania" przez Kosciol kolejnych , niezagospodarowanych obszarow bo czuja ze ludzie sie od nich odwracaja. Myslenie bowiem sukienkowych facetow wciaz tkwi we wspolnocie plemiennej!!!!! a wiec pare setek lat wstecz! Dzis poleczenstwo jest silnie zatomizowane i dla kazdej jednostki ona sam jest "pepkiem swiata". i wyznacznikiem norm socjalnych.O ile nie narusza tzw ladu spolecznego okreslonego PRAWEM ! czyli wolnosci i cielsnosci innych ludzi to moze sobie zyc wg wlasnych standartow , do woli ! Najwyzej nie znajdzie kontaktu z drugim czlowiekiem i samotnie pozegluje przez swoje zycie ale bedzie jego wladca! Tzw dojrzalosc, szczegolnie przesadnie akcentowana wlasciwie jest przeszkoda aby sie rozwijac ku pelni swego czlowieczenstwa.Nie daje szansy aby rozwinac swoj potencjal gdyz sila rozwoju czlowieka jest jego wlasnie "niedojrzalosc".

2 miesięcy temu
mirek cich
mirek cich

kiedy odcinek niedojrzały langusta na palmie?

2 miesięcy temu
Grzegorz Kozuba
Grzegorz Kozuba

ten gosc po prostu gada i bedzie gadal w tej chwili juz na kazdy temat przy braku jakichkolwiek do tego kompetencji. ani psycholog ani specjalista. nie wiem juz kiedy ksiądz. teraz chyba tylko produkt sluchaczy potrzebujacych góru. czy on moze ulatwic kontakt z Jezusem ? nie sądzę, mi przynajmniej utrudnił, bo przez ta paplanine przestalem slyszec wlasne mysli i słowo od Boga. polecam detoks od niego, naprawde warto !

2 miesięcy temu
Angela Wawrzyk
Angela Wawrzyk

Intuicja bierze sie z bodźców jakie wysyła podświadomość do świadomości na podstawie zgromadzonych w podświadomości informacji, nawet jesli nie były one zdobyte swiadomie. Polecam dowiedzieć się wiecej na temat tego czym jest intuicja w naukowym tego słowa znaczeniu zanim zacznie się o tym mówić takie rzeczy

2 miesięcy temu
Hanna Stawska-Kolinka
Hanna Stawska-Kolinka

niezdrowa dieta

2 miesięcy temu
Hanna Stawska-Kolinka
Hanna Stawska-Kolinka

to nie jest katolik to pożeracz spagetti

2 miesięcy temu
Saszuk
Saszuk

...a ja ostatnio zastanawiam się czy jestem na tyle dojrzała, żeby zdecydować się na adopcję kota...chyba jeszcze

2 miesięcy temu
Logos Oficyna Wydawnicza Tomasz Sznurowski
Logos Oficyna Wydawnicza Tomasz Sznurowski

Tak sobie pomyślałem, że niedojrzałość jest wyborem w tym sensie, że jak już sobie tą niedojrzałość uświadamiamy to chcemy w niej tkwić...

2 miesięcy temu
mamamija mamamija
mamamija mamamija

Intuicja kobiety jest bardzo wazna dla niej to jakby polaczenie z "Górą "

2 miesięcy temu
KRYSTYSIA RUSZCZYC
KRYSTYSIA RUSZCZYC

Ojcze Adamie-Jesteś Wielki!!! Uwielbiam Cię!!!💝💝💝😇😇😇👏👏👏👑👑👑

2 miesięcy temu
zielaty
zielaty

Dziękuję za film. Moja żona ma wszystkie wymienione cechy. Jak żyć?

2 miesięcy temu
Tomasz Malinowski
Tomasz Malinowski

może byś tak nauczył się milczeć...

2 miesięcy temu
AKNUPZSOR
AKNUPZSOR

Niestety ale tym razem się z ojcem kompletnie nie zgodzę. Pojechał ojciec skrajnie powierzchownie...przykro słuchać takich komunalow. Stanowczy mlnus.

2 miesięcy temu
Filip Filipowski
Filip Filipowski

Co ten gość wie o kobietach? Śmeszność i pycha. Księża to goście, którzy wypowiadają sie o tym, o czym nie mają pojęcia albo o seksie albo o kobietach. Teoretycznie masz rację w praktyce bredzisz.

2 miesięcy temu
URBAN (L)
URBAN (L)

Ojcze, potrzebny odcinek: "Na ile kobieta powinna być zależna od mężczyzny?" I:"Na ile mężczyzna ma służyć kobiecie i co to znaczy?"

2 miesięcy temu
Dorota Siudak
Dorota Siudak

Jestem dojrzała a zarazem niedojrzała ojcze Adasiu, ale próbuję nieustannie nad tym pracować 👍😁😁

2 miesięcy temu
jolanta opiekulska
jolanta opiekulska

oj

2 miesięcy temu
Nicola Fita
Nicola Fita

Jestem niedojrzała. Jak mam teraz temu zaradzić? Wielokrotnie też to usłyszałam od partnera... Chcę coś z tym zrobić. Przejawia mi się to chyba we wszystkim o czym powiedział Szóstak, z wyjątkiem tego, że muszę mieć faceta żeby mnie wspierał, do tego mam inne podejście, ale raszta? Jak to ogarnąć? Mam masę pracy nad sobą raczej...

2 miesięcy temu
Xavier Xavierovski
Xavier Xavierovski

A od kiedy pytanie " No to kiedy odcinek o niedojrzałych kobietach? " sugeruje, że pytający jest niedojrzały? Przecież pytający w takim pytaniu nie mówi, że nie widzi w sobie problemów. Ojcze Adamie, proszę popracować nad logiką, a nie budować chochoły i bohatersko je pokonywać...

2 miesięcy temu
Ghuul
Ghuul

Wszystkie podobne pierdoły wyglądają na bardzo mądre, światłe i w ogóle, ale nie mają realnego sensu, ponieważ kobieta jest zwierzęciem i zależy od cyklu miesięcznego. W jednych momentach cyklu chce mieć odpowiedzialnego, porządnego mężczyznę i stabilną rodzinę, a w innych ma ochotę puścić się z byle troglodytą czy bawidamkiem, byle z dużą ilością testosteronu, albo sławnym, bogatym, wysoko postawionym itd. itp. Zaś dzisiaj takie chore czasy, że ochota coraz częściej zamienia się w fakt. Jeśli to nie jest jeszcze stopień zdrady, to jest stan niezadowolenia, kłótni, robienia mężczyźnie z domu w taki czy inny sposób nieprzyjemnego miejsca. Ma to każda, "dojrzała" czy "niedojrzała", jedynym co może ją tonować jest porządne wychowanie - a z tym też coraz gorzej. I tyle, kończymy w feministycznym świecie, który wymiera - bo biała rasa zaczęła już bardzo ostro wymierać, jest tak mało dzieci że w przyszłości nie będzie się z kogo odrodzić, brak będzie młodych kobiet, w szczególności normalnych: jeszcze 2 pokolenia starzejących się białych i koniec, nie ma nas - a do tego w schyłkowym świecie bardzo nieprzyjemnym dla mężczyzn, zwalczającym propagandą i przymusem większość męskich instynktów.

2 miesięcy temu
Róża Szczęsna
Róża Szczęsna

to teraz poprosze film, ktory ukaze jak nad soba pracowac :) i dziekuje za ten :)

2 miesięcy temu
Trifolium Repens
Trifolium Repens

Ja bym ten kanał nazwała "perły z anusa". Niestety nie mam czasu na dłuższy i bardziej konstruktywny komentarz, muszę już biec zmienić emocję na inną.

2 miesięcy temu
pola laben
pola laben

Kłamstwo . Jesteśmy zależni od innych i świata i świat jest zależny od nas. Kobieta lubi być w centrum zainteresowania po to żeby czuć piękno i adorację mężczyzny. Adoruje się krzyż. Symbole. ABSTRAKTY> A gdzie człowiek. Tożsamość kobiety- piękno a mężczyzny- siła. Tak funkcjonuje świat. Jeśli kobieta nie czuję że jest piękna to popada w frustrację. A emocje są odzwierciedleniem naszych uczuć, które są głosem serca i duszy. Takie Tłamszenie tego jest jak chrzczenie noworodka, działanie wbrew naszej woli i poza świadomością. Wierzę w inteligencje ludzi, dlatego kończę wypowiedz...

2 miesięcy temu
Magda Sokołowska
Magda  Sokołowska

Gdyby każdy człowiek miał w sobie tyle mądrości i zdrowego dystansu do siebie, co ksiądz Adam, świat byłby rajem na ziemi, nie byłoby wojen, krzywd ani rozwodów ;)

2 miesięcy temu
agrafka777
agrafka777

2 miesięcy temu
Aleksandra Talacha
Aleksandra Talacha

Co można zrobić, żeby ułatwić (umożliwić?) osobie, która mimo wielu lat życia, nie osiągnęła jeszcze dojrzałości umożliwiającej dobre relacje z najbliższymi?

2 miesięcy temu
Gabrielle987
Gabrielle987

Daj mi człowieka a znajdę u niego chorobę. Tak może powiedzieć każdy psycholog. Nie ma ludzi idealnych. Każdy ma przejścia, każdy Jet niedojrzały w pewien sposób niemożna określić kogoś słowem o ten dojrzały a ten niedojrzały w pewnych sytuacjach niektórzy ludzie nigdy nie byli więc nie wiedzą jak się zachować to doświadczenie kształtuje charakter. A nie ty na youtubie.niemowisz niczego nowego

2 miesięcy temu
Gabrielle987
Gabrielle987

"dojrzała kobieta nie potrzebuje mężczyzny do szczęścia" to po co będzie się wiązała?! Skoro jeśli wszyscy mają być tacy samowystarczalni nie zależni i szczęśliwi sami z sobą wg.ciebie to po co się wiązać z drugą osobą żyjmy sami ze sobą skoro jesteśmy tacy samotnie szczęśliwi a dzieci kupujmy w sklepie?

2 miesięcy temu
Erinti
Erinti

Przekonanie o monopolu na prawdę to cecha wielu ludzi, zwłaszcza w kulturze narcyzów. Huśtawka emocjonalna może wynikać z zaburzeń hormonalnych, lecz słuchanie emocji na pewno dowodzi niedojrzałości. Domaganie się uwagi to chyba też trochę narcyzm, widzę to u ludzi wokół siebie bez względu na płeć. Kurcze żyję wokół niedojrzałych ludzi, a sama cóż mam sporo do przemyślenia

2 miesięcy temu
123dodus
123dodus

Matko....jakie to prawdziwe !

2 miesięcy temu
Dżoana
Dżoana

Czyli bywam niedojrzala w granicach normy 🤔😅

2 miesięcy temu
Kasia Żebrowska
Kasia Żebrowska

Super wywiad 👏

2 miesięcy temu
Oliwia Oliwia
Oliwia Oliwia

Nie poczułam buntu jak zobaczylam swoje "niedojrzałe" cechy, o których Pan mówi w filmie...ale poczułam chęć poprawy i zastanowienia się nad swoimi zachowaniami...

2 miesięcy temu
hiperboliczna
hiperboliczna

A ksiądz to kończył psychologię?

2 miesięcy temu
Malgorzata Krynska
Malgorzata Krynska

Oj człowieku!!! Przeżyłam 70 lat i tę tendencję do wymagania aby wszyscy się domyślali czego mi potrzeba były zawsze moim problemem. Szczególnie teraz gdy mam dorosłe, zapracowane dzieci. Syn niejednokrotnie mi mówi - mamo, artykułuje swoje potrzeby i dopiero wtedy miej żale gdy za często słyszysz odpowiedź " nie mam czasu". Staram się to robić. Staram się również wymagać aby po długim tzw." baby sitting" syn mnie odwiózł do domu samochodem. To działa!!! To też jest wynik niskiej samooceny. Jedynym obowiązkiem dzieci była nauka. Nigdy nie było podziału prac domowych i teraz są tego rezultaty - mama niczego nie potrzebuje. Dzięki za te słowa bo potwierdzasz, Ojcze, że idę w dobrym kierunku i muszę moim zacząć zwracać uwagę aby nie popełniali tego samego błędu. Bóg zapłać

2 miesięcy temu
zajebiaszczykasik
zajebiaszczykasik

a co z hormonami, niedoczynność tarczycy i syntetyczne hormony w antykoncepcji potrafią rozchwiać psychikę kobiety, co Pan o ty myśli

2 miesięcy temu
Magda
Magda

Super powiedziane, krótko, zwięzle i jednocześnie subtelnie 👍🏻👍🏻👍🏻

2 miesięcy temu
Gosia S
Gosia S

A jesli zatrzymalismy sie na tym ze nie kochamy malzonka?ze nie mozna isc dalej bo masz wrazenie ze ciagle cos sciemniasz,no bo to juz teyle lat i dzieci ?co wtedy?

2 miesięcy temu
Riot Pay
Riot Pay

Po co Ci ten plecak?

2 miesięcy temu
Eryk Maćkula
Eryk Maćkula

z tego wynika że każdy jest niedojrzały

2 miesięcy temu
Michał Gryglas
Michał Gryglas

Zapytajmy również jak rozpoznać ZABURZONĄ kobietę !- np. Borderline (BPD) z narcystycznym zaburzeniem osobowości NPD. To jest dopiero temat rzeka...... !

2 miesięcy temu
Lum Invader
Lum Invader

To nie są cechy niedojrzałości tylko braku równowagi emocjonalnej. Polecam terapię behawioralno- poznawczą i ćwiczenia typu Gestalt ;) pozdrawiam!

2 miesięcy temu
Marcin Przytuła
Marcin Przytuła

Świetny materiał.

2 miesięcy temu
iza nowak
iza nowak

co za bzdury, po co te cechy które pan wymienia przypisywać kobietom???  te cechy nie mają płci i mogą występować u każdego

2 miesięcy temu
Julia Łojek
Julia Łojek

Zerwała ze mną dziewczyna ze słowami, że jestem niedojrzała. Zdenerwowałam się, ponieważ zerwała urywając kontakt, nie chciała mi potem powiedzieć, co się stało itd. Nie chciała ze mną porozmawiać, gdy specjalnie dla niej wydałam wszystkie moje oszczędności i uciekłam z internatu, narażając się na zapalenie płuc, byle się z nią spotkać i porozmawiać. Miała problem z patrzeniem na różne sprawy obiektywnie i musiałam jej kilkakrotnie różne rzeczy tłumaczyć, aby po pewnym czasie zobaczyła swój błąd. Że Nigdy nie uważałam siebie za niedojrzałą osobę - wręcz przeciwnie. Uważałam, że przez różne przeżycia nie miałam wyboru i musiałam stać się dorosła za szybko. Po obejrzeniu tego filmiku, zrozumiałam, że emocjonalnie jestem niedojrzała, że zerwanie, to był od losu dar, dzięki któremu mogę przestać ją ranić i skupić się na staniu się osobą dojrzałą, a nóż kiedyś się spotkamy i zobaczy wtedy, co się zmieniło we mnie. Jestem osobą, która potrzebuje, żeby ktoś zastąpił mi matkę, która będzie często za mnie odpowiedzialna, cierpliwa, akceptowała mnie i faktycznie cały czas pokazywał mi, że to ja jestem cały czas najważniejsza. Mam problem z akceptacją u partnerki, że ona może mieć swoje własne życie. Nie chcę, żeby tak było i bardzo chciałabym to zmienić. Tylko pojawia się teraz pytanie - jak mogłabym to zrobić?

2 miesięcy temu
Owlberry
Owlberry

Myślę, że wszystkie cechy w obu filmikach można przypisać do ogólnej "niedojrzałości", bez względu na płeć. Jest masa emocjonalnych mężczyzn i masa racjonalnych kobiet, i każde z nich może borykać się z dowolnym z wymienionych elementów niedojrzałości. Wydaje mi się, że przydzielanie cech konkretnie jednej lub drugiej płci jest niewłaściwe, ponieważ utwierdza stereotypy, a przez to wzmacnia wyjściowe uprzedzenia względem danej osoby (nie mówię tu o człowieku, tylko o DUSZY, którą spotykamy na swojej drodze). Nie promuję tu jakiegoś genderyzmu- broń Boże!- tylko nawołuję do potraktowania typu/ rodzaju osobowości, a nie płci, jako podmiotu rozważań. Wiem, że wielokrotnie powtarza Ojciec, że nie chodzi tylko o kobiety, tylko występuje to "częściej"- ale tytuł jest jednoznaczny i łatwo wsadzić wszystkie przypadki do jednego lub drugiego wora :) Nie wyłączajmy emocjonalnych mężczyzn z grona mężczyzn, ani "twardoskórych" kobiet z grona kobiet. Jeszcze jedna, drobna rzecz- myślę, że umiejętność korzystania z intuicji jest akurat zaletą. Mój mąż jest intuicyjnym empatą- emocjonalnym, który miewa problemy z nabraniem obiektywizmu- ale trzeba mu oddać, że świetnie rozpoznaje ludzkie intencje. Wielokrotnie zdarzyło mu się uprzedzić do osób, które później- jak się okazało- udowodniły, że miał słuszność, wbrew wszystkiemu, co twierdzili ludzie dookoła. Jesteśmy do siebie bardzo podobni, ale nasze niedojrzałości najczęściej widać w sytuacjach kryzysowych. On nie umie zdystansować się do swoich uczuć, a ja rzucam się na nagłe, głupie pomysły i szukam wrażeń- czego normalnie w ogóle nie robię. Pracujemy nad sobą, oczywiście. Wiemy, nad czym- więc się da :) Wiem, że to narzędzie ma tyle zwolenników, co krytyków, ale mnie w relacjach międzyludzkich i rozwoju osobistym bardzo pomogły funkcje poznawcze. Odkąd rozumiem procesy, które zachodzą w głowach ludzi, z którymi obcuję (i w mojej własnej), jestem bardziej wyrozumiała. Łatwiej mi nawiązywać/ rozwijać relacje i doceniać innych za to, jakimi się stają. Mój mąż podpada pod ENFJ, a ja INFJ, także jesteśmy w stanie sobie wzajemnie pomagać. Tylko, tak, jak mówię- to tylko (aż?) narzędzie, a nie Pismo Święte :D

2 miesięcy temu
Lili Zlosnica9
Lili Zlosnica9

Nie łatwiej powiedziec ze jesteśmy emocjonalnymi dziećmi, które nie dostały miłości uwagi i bezpieczenstwa i to nas ksztaltuje na dorosłe życie

2 miesięcy temu
Mark X
Mark X

Panie Langusto, jeśli Ty masz przekonanie o rzeczywistości (intuicja Ci mówi), że "Bóg" istnieje, to ... tylko masz pewne przekonanie. Czy jesteś w stanie wyjść poza Twój punkt widzenia i przyjąć do wiadomości, że "Bóg" może nie istnieć. Czy posiadasz umiejętność obiektywnego oceniania sytuacji i umiejętność przyjęcia, że możesz się mylić? Jeśli nie to jesteś niedojrzały. pozdrawiam.

2 miesięcy temu
Aniutqa
Aniutqa

Na takim etapie wiary doświadczasz Boga, więc to nie chodzi już o wiarę. Teraz WIESZ że Bóg istnieje, a wiara polega już tylko na tym, czy wierzysz w Jego miłość i dobroć (trzeba wtedy zbudować prawdziwy obraz Boga na nowo, nie tak w jakim żyłeś do tej pory). Trudno jest zaprzeczyć czemuś, czego się doświadczyło. Na początkowym etapie wiary dość łatwo jest porzucić swój punkt widzenia i podyskutować, ponieważ Bóg często zachęca nas do relacji jak w związku - poprzez zakochanie, zafascynowanie, zauroczenie. Później taki czas mija i nadchodzi próba czy będziesz gnał za emocjami czy świadomie wybierzesz wiarę w Niego. Jak wybierzesz, to dopiero wtedy zaczyna się jazda. Kiedy doświadczasz Boga już nie ma tak łatwo, bo wtedy świadomie musiałbyś Go porzucić. Ja jestem pewna że On istnieje i wiem to, nikt mnie od tego nie odwiedzie - i nie jest to zatwardziałość czy przeświadczenie, lecz doświadczenie realnego działania Stwórcy. Wiara jest darem, a żeby go otrzymać to trzeba prosić Boga by dał nam siebie doświadczyć. Nie da się mieć wiary od tak, bo ktoś mi powie że jest Bóg i już wierzę. Sądzę że najgorzej jest zacząć na nowo wierzyć w Boga jak miało się zły przykład w rodzinie. Kiedy np. rodzice zachowują się fanatycznie, zmuszają dorosłe dziecko do chodzenia na Mszę, zakazują pewnych rzeczy "bo to grzech", nie dają dziecku wyboru czy chcą Boga czy nie, dają za duże kary itp. - obraz Boga wtedy jest fałszywy, że On jest tyranem, że wymaga czegoś za dużo... Później dziecko w okresie buntu (kiedy jest również bierzmowanie) odchodzi od wiary, bo chce się poczuć wolnym człowiekiem.

29 dni temu
mirek cich
mirek cich

langusta zaorany

2 miesięcy temu
zuza
zuza

ZAORANE

2 miesięcy temu
Mark X
Mark X

OK. Wiara z samej nazwy jest "ślepa" bo się w nią wierzy, a nie jej doświadcza. :)

2 miesięcy temu
blurrie
blurrie

media próbują nam sprzedać myślenie że jeżeli ktoś mówi o Bogu to od razu zakładamy że wierzy w bajeczkę bo nie jest możliwe realne doświadczenie tego że Bóg jest czy że Chrystus był i jest mesjaszem, a np Biblia prawdziwa. A podobno są elementy nauki mniej nagłaśniane, które potwierdzają faktyczność Boga. A mediom dobrze wychodzi, bo zaobserwować można, iż wiele osób myśli o wierze w podobnych kategoriach. szkoda bo z perspektywy chrześcijanina wodzę to tak, że wiele tracą. Dopiero gdy WIEM i mam pewność, że jest Bóg (dla niektórych definicją wiary jest pewność czegoś - ja nie skłamię mówiać że jestem pewna że Bóg istnieje bo poczułam to na własnej skórze) dopiero wtedy mam poczucie sensu istnienia i wartości jako człowieka. Według mnie to manipulacja - jest powiedziane że najbardziej zmanipulowani są ci, którzy nie są tej manipulacji świadomi. Pozdrawiam gorąco!

2 miesięcy temu
Ulencja Zdenek
Ulencja Zdenek

Ta tzw niedojrzałość to skutek trudnego dzieciństwa często gęsto jeśli nie przejdzie się pewnych etapów ku dorosłości,są tłumione ukryte to muszą znaleźć ujście zwłaszcza w rodzinach dysfunkcyjnych,wiem coś o tym.....

2 miesięcy temu
Katarzyna
Katarzyna

No to jak to naprawic?jak tu tyle trzeba nareperowac🤔

2 miesięcy temu
TheGhostlyDay
TheGhostlyDay

To raczej nie jest opis niedojrzałości, a zaburzenia zwanego narcyzmem..

2 miesięcy temu

Następny