Mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej. Nawet Elżbieta II usiłowała zatuszować pewne fakt

 • Opublikowany 6 miesięcy temu

  Nachrichten ACNachrichten AC

  Trwanie: 5:23

  Za pałacowymi murami kryje się wiele niewygodnych historii o rodzinie królewskiej. Dwie chore umysłowo kuzynki Elżbiety II trafiły do szpitala dla obłąkanych, a najstarszy syn prapradziadka obecnej królowej urodził się całkowicie zdeformowany i był ukrywany w zamku - to tylko część z historii, o których monarchia wolałaby zapomnieć.
  Wszyscy zachwycają się Kate, Williamem, Meghan i Harrym, a zapomnieli, albo nie mieli nawet pojęcia, że historia brytyjskiej monarchii pełna jest skandali i mrocznych tajemnic. Wszystkim obserwatorom słynnej "royal family" może się wydawać, że w największym na świecie pałacu królewskim nie ma miejsca na afery. W końcu do mediów trafiają wyłącznie idealne obrazki - perfekcyjne w każdym calu śluby, narodziny ślicznych potomków i niekończąca się sielanka wszystkich członków rodziny. Jak się jednak okazuje, to tylko pozory. Za pałacowymi murami kryje się niejedna przerażająca historia.
  Skazane na życie poza pałacem
  John Herbert Bowes-Lyon (brat Elżbiety, nazywanej też Królową Matką) 29 września 1914 r. poślubił Fenellę Hepburn-Stuart-Forbes-Trefusis. Małżonkowie doczekali się aż pięciu córek. Najstarsza z nich Patricia żyła zaledwie rok. Nieco młodsze Anne i Diana szczęśliwie ułożyły sobie życie u boku wpływowych mężczyzn. Pozostałe dwie córki, Nerissa i Katherine, urodziły się upośledzone umysłowo i to właśnie one okazały się największym "kłopotem" dla rodziny królewskiej.
  Zmagające się z problemami psychicznymi siostry były ciężarem dla rządzących i samych rodziców (John, gdy dowiedział się o chorobie córek, zaczął borykać się z nerwicą ).Gdy Nerissa miała 44, a Katherine 37 lat, w almanachu szlacheckim "Burke's Peerage" pojawiła się informacja o śmierci obu kobiet.Prawda była jednak zupełnie inna i wyszła na światło dzienne dopiero po 25 latach.Fenella okazała się bowiem mistrzynią mistyfikacji.Daty zgonu zostały przez nią wymyślone i podane do wiadomości publicznej.Wszystko po to, by świat zapomniał o "wadliwych królewskich córkach".Co zatem stało się z Nerrisą i Katherine? Ze względu na wygląd Thomasa, określano go mianem "żywej beczki" albo "potworem z Glamis".Przerażeni rodzice od razu zdecydowali się na podobny krok co wspomniana wcześniej Fenella.Ogłosili śmierć syna, do której miało dojść tuż po jego chrzcie.W rzeczywistości umieścili chłopca w jednej z zamkowych komnat i nie chcieli mieć z nim żadnego kontaktu.Thomas był karmiony przez sługę, a jedzenie było mu podawane przez żelazne kraty.Niektóre źródła podają, że mógł opuścić swoją celę w nocy, ale tylko wtedy, gdy chmury szczelnie zasłoniły blask księżyca.Wszystko po to, by żaden z okolicznych mieszkańców nie ujrzał królewskiego monstrum.

  Elżbieta II  

ArcadePolska
ArcadePolska

czm nie ma komentarzy ?

Miesiąc temu

Następny