Michał Szafrański - jak zarobił 7 milionów z bloga?

Imponderabilia
Imponderabilia

Kto chciałby lepiej ogarniać swoją kasę? Łapka w górę nie wystarczy... niestety.

2 miesięcy temu
enigmenda
enigmenda

Haha! Nawet nie wiem jak to skomentować zabrakło mi słów jeżeli jedyną wartością która sprawia że człowiek jest dla ciebie autorytetem jest uroda to modle się o to aby twoje dzieci takich wartości nie przejeły... mówisz że żonie to pasuje bo przynosi jej forse tak jakby jedynymi wartościami w życiu były uroda i kwit... aż mi się ciśnie na usta dokąd ten świat zmierza ale chyba w bardzo dobrym kierunku po prostu wyjątlki potwierdzają regułę (w całej tej wypowiedzi pomijam fakt że Michał przynajmniej dla mnie nie jest jakoś wyjątkowo obleśny może nie jest playboyem ale takie epitety jakie rzucasz każą mi się zastanawiać czy nie masz jakiejś traumy która zakłada człowieka o podobnym wyglądzie bo mi by coś takiego do glowy nie przyszlo)

6 dni temu
Chloe
Chloe

@enigmenda jest ogólne przyzwolenie, że facet może być brzydki, kobieta już nie. Kiedyś telewizja dbała o reprezentacyjność swoich osobistości, Youtube jak widać przyjmie każdego. Chciałabym powiedzieć, ze urodę ma radiową, ale to będzie zbyt pluszowe. Przypomina szczerze mówiąc wieprza. Widocznie żonie to pasuje, bo przynosi jej forsę, więc niech sobie z tym żyje. Dla mnie gość jest obleśny i widać, że nie dba o siebie. Ktoś taki nie jest dla mnie żadnym wzorem ani autorytetem, który mimo pieniędzy wygląda żałośnie.

20 dni temu
enigmenda
enigmenda

@chloe po 1 nie wiem po co miałby sobie którą kolwiek z tych rzeczy kupować(??) a pomijając ich bezużyteczność tak urodę jak i gust można sobie bardzo łatwo kupić

21 dzień temu
Aleksander Łapiński
Aleksander Łapiński

Kuba Midel - Akademia Bogactwa ! Byłby mega podcast.

Miesiąc temu
Chloe
Chloe

Pieniądze pieniędzmi, ale urody ani gustu nie kupi sobie za żadne miliony :)

Miesiąc temu
Nakago7
Nakago7

nie lubię oglądać twarzy tego gościa, po prostu nie mogę jej znieść

2 dni temu
daisous
daisous

To co opisuje Pan Szafrański o niezatrudnianiu ludzi to się nazywa strach i małe jajeczka. Każdy się boi zatrudniać ludzi na początku i każdy nie chce mieć z nimi problemu, każdy też się przywiązuje do ludzi i każdy odczuwa ogromny zawód jeśli ludzie go zawodzą. Taka była jest i będzie natura biznesu prawdziwego, który robi dużo więcej kasy niż Pan Szafrański posiada. Do tego trzeba jednak wytrwałości i czasu aby się przyzwyczaić do tego, że nigdy świat nie jest idealny, że ludzie są zawodni i tu wchodzi prawdziwy skill zarządzania którego brakuje Panu Szafrańskiemu. Po tym co mówi jestem nawet w stanie uwierzyć w to, że sprzedałby dużo więcej książek i zrobił dużo większe pieniądze niż faktycznie zrobił gdyby się wziął za prawdziwy hardwork czyli coś czego ludzie się boją i nie chcą robić. Idąc do celu nazwałbym w takim razie biznes Pana Szafrańskiego i jego potencjał sprzedażowy - zmarnowaną szansą w czasie. Mustang za 200k to nie jest nic wow. Chciałbym, żeby rozmowa na temat zatrudniania ludzi się nie wydarzyła bo daje baaaaaaaaaardzo zły przykład początkującym przedsiębiorcom i prawdopodobnie spowoduje, że upadnie cała masa początkujących biznesów. Pan Szafrański ma taką specyfikę biznesu, że OCZYWIŚCIE że będzie zlecał firmie zewnętrznej produkcje, magazynowanie i wysyłkę książek bo po co ma to sam robić. To głupie. Musiałby być wydawcą kilkuset tytułów jednocześnie aby ponosić taki koszt. Wówczas marża netto była by rzeczywiście lepsza przy efekcie skali ale jako pojedynczy gość, to po co mu zatrudniać ludzi do tego. Ale opowiadanie z takim pełnym przekonaniem, że zatrudnianie czy nie zatrudnianie ludzi jest osobistym wyborem to skandal i szkoda mi tych, którzy są na początku drogi i w to uwierzyli. To jest forma strachu przed porażką a nie świadomy wybór. Każdy biznesmen z sukcesem na koncie powie, że 99% sukcesu firmy to są jej ludzie i ich odpowiedni dobór. Sam przewijam masę ludzi przez swoją firmę zanim znajdę odpowiednio dobrego pracownika na dane stanowisko. To normalne.

5 dni temu
Dawid Wodyk
Dawid Wodyk

Bardzo długie te odcinki, szkoda że nie mam czasu za dużo :/

6 dni temu
Adam
Adam

Mamy system uczenia wiedzy nieużytecznej zamiast umiejętności (co nie wyklucza wiedzy bazowej). Przy czym bardziej zorientowani już sobie radzą z systemem, jeśli im palma nie odbije (bo możliwości są spore) to daje radę ominąć zakuj zdaj zapomnij https://hota.pl/mikrosluchawki/mikrosluchawka-tesla-bluetooth-nano takie bajery :)

7 dni temu
michał murano
michał murano

gazeta wyborcza wszystko jasne

13 dni temu
Bish Bish
Bish Bish

O, jeszcze więcej coachingowego pierdolenia. Pooglądali sobie, to teraz do roboty biedaki.

18 dni temu
King Quality
King Quality

Michał ma głos jak słoń (Raper)

19 dni temu
Bez Edycji
Bez Edycji

Ciekawy wywiad, wiele ważnych kwestii poruszacie. Temat dotarcia ze swoim przesłaniem do innych, jak zwykle aktualny, zwłaszcza temat zarządzania finansami.

19 dni temu
john Stone
john Stone

nieznosne nudziarstwo, ten koles pieprzy za kazdym razem to samo

21 dzień temu
Paweł Rysuje
Paweł Rysuje

Na przykład ja mam tendencje, że przeliczam na wyimaginowane zwłoki dzieci i kobiet, które są odzwierciedleniem w jakiejś skali faktycznych zwłok. Wyśle sobie - np. guma do żucia, wyrób ropopochodny, w cenie - transport i logistyka, ustawienie fabryki i inne rzeczy, które się składają na powstanie paczki gumy do żucia. Łańcuch przyczynowo skutkowy tworze i myślę o Putinie, o tysiącach cywili, którzy zostali zabici w męczarniach, żebym miał gumę do żucia, myślę - tego się już nie odkręci, innym razem idę kupić musli i mleko sojowe - patrze mleko w butelce, lub podfoliowanym kartonie - transport... i myślę sobie o ropie i Putinie i rynkach zbrojeniowych i o całym przemyśle i o tych tysiącach dzieci z rozprutymi brzuchami w Syrii i sobie myślę z perspektywy dorosłego, świadomego tych spraw homosapiensa - będzie gorzej.

25 dni temu
Biuro Nieruchomości Łódź
Biuro Nieruchomości Łódź

Uwielbiam Michała słuchać. Super, że go zaprosiłeś. Bardzo fajny wywiad. Tak dalej. Nagrajcie coś jeszcze za jakiś czas.

27 dni temu
12ahog
12ahog

W przedszkolach Fundacja Verba prowadzi warsztaty "Finansowy Elementarz".

Miesiąc temu
MrMilutka125
MrMilutka125

Karol, świetne jest to co teraz robisz i fantastyczna rozmowa chce się tego słuchać i nie ważne jak długo ona trwa. Często jest tak, że po krótkich filamch pozostaje niedosyt a tutaj tego nie ma i kompletnie nie wpada do na płaszczyznę znudzenia :)

Miesiąc temu
Robert Matuszek
Robert Matuszek

Wincej wody dla gości!!!!

Miesiąc temu
MIkołaj Korpok
MIkołaj Korpok

@Imponderabilia tak zostałem na dłużej

Miesiąc temu
kufjapierdziele
kufjapierdziele

Panowie, tak strasznie odczarowuje się te finanse. Ale prawda jest taka że trzymanie w tajemnicy swoich przychodów i majątku jest po prostu wygodne. Tym bardziej jak ktoś zarabia dużo. Ludzie się nie czepiają, ludzie nic od ciebie nie chcą, możesz spokojnie żyć swoim życiem i cieszyć się normalnymi relacjami z innymi ludźmi.

Miesiąc temu
Mleczna Milka
Mleczna Milka

Halo? Książka i kto dosłuchał do końca? :( Świetny gość, bardzo otwiera umysł, na pewno sprawdzę kanał!

Miesiąc temu
Olo Zieliński
Olo Zieliński

Kiedy zaprosisz Włodka? ;)

Miesiąc temu
wejmo
wejmo

Zwykłe gadanie, moim zdaniem jest to gość oderwany od rzeczywistości, który pomóc może co najwyżej mojemu znajomemu który twierdzi że jemu też nie jest lekko, bo spłaca kredyt mieszkaniowy około 3,5 tys. miesięcznie, a zarabia 12 do 15 tys. na miesiąc. Jest wyraźna różnica między oszczędzaniem a umiejętnością zrobienia dużego biznesu, i nie jest to wielka sztuka gdy się zaczyna od wysokiego pułapu jak w przypadku pana Michała. Sztuką zrobienia biznesu jest zrobienie konkretnej kasy gdy się zaczyna od ZERA, gdy ma się w kieszeni na wydanie co najwyżej 1-2 tys. może 5 tys. Gdy nie możesz zostawić dotychczasowej pracy i poświęcić się biznesowi bo masz rodzinę, dzieci, mieszkanie na utrzymaniu, spłacasz nieduży kredyt (właśnie na to mieszkanie) i nie masz czasu się w tyłek podrapać bo musisz to wszystko ogarnąć a twój budżet oscyluje w okolicy tego co ten człowiek wydaje na jedzenie, szkoda gadać, szkoda czasu. A jeżeli mowa o oszczędzaniu, to znam parę osób które z konieczności mają każdy grosik wyliczony na parę miesięcy do przodu, by móc dołożyć np. do turnusu rehabilitacyjnego siedemset czy osiemset złotych i raz w roku pojechać by podreperować swoje zdrowie. Ale takie HISTORIE są mało ciekawe, mało medialne nikt nie będzie siedział i słuchał tego z wypiekami na twarzy, bo nie przewraca się tu milionami bo takie historie nie mają dobrego zakończenia. A szkoda ... A wracając do pana Michała, to wolałbym posłuchać jak spożytkował część swoich pieniędzy na cele społecznie pozytywne, w końcu te wielkie miliony zarabia się na zwykłych ludziach, więc może warto by choć część tych pieniędzy do nich wróciła. Ale czy w tedy było by o czym rozmawiać przez dwie godziny ??? Pozdrawiam.

Miesiąc temu
enigmenda
enigmenda

W momencie w którym piszesz mi o zarobkach na poziomie tysiąca złotych to widzę 2 scenariusze. Pierwszy zakłada że masz 16 lat i to jest jedyna praca na jaką prawo ci pozwala, drugi - coś zrobiłeś nie tak i nie możesz za to nikogo winić, sorry ale jeśli nie jesteś w stanie wyjść z zarobków na poziomie tysiąca złotych miesięcznie to jest to tylko i wyłącznie twoją winą. Druga kwestia jest taka że słuchając podcastów Wnop ew. czytając bloga jak oszczędzać pieniądze można sie dowiedzieć że to właśnie była sytuacja Michała - miał rodzine dzieci mieszkanie na utrzymaniu i spłacał wcale nie taki nie duży kredyt ale dzięki temu że ogarnął budżet domowy był w stanie zbudować poduszkę finansową na wypadek nie powodzenia bloga oraz ciągnął firme razem z etatem przez pewien czas bo nie mógł sobie pozwolić na to żeby jego rodzina została bez środków do życia. Jeśli zarabiasz tysiąc złotych miesięcznie może być to trudne ale co trudnym być nie powinno to zmiana pracy na taką w której zarabiasz lepsze pieniądze. Ostatnia kwestia to to że nie jest sztuką zrobienie dobrego biznesu gdy zaczyna się z wysokiego pułapu. W takim razie gdzie jest biznes twojego znajomego zarabiającego 13.5 tysiąca miesięcznie? Czemu wszyscy ci ludzie nie przerzucą się na biznes dający im albo kilka razy tyle albo tyle samo przy mniejszym nakładzie pracy? Bo każdy biznes jest sztuką. Wszystko można spieprzyć tak samo jak wszystko można poprowadzić genialnie i moim zdaniem (nie jest ono co prawda poparte doświadczeniem życiowym emeryta ale tak wygląda świat z mojej perspektywy pewnie się to zmieni ) o ile nie jesteś w sytuacji 10 lat do emerytury pensja 1000 i kredyt hipoteczny to możesz w swoim życiu coś zmienić a jeśli w takiej sytuacji jesteś to tylko i wyłącznie twoja wina (pomijam skrajne przypadki katastrof życiowych mówię o 40 letnim stażu pracy podczas którego max twoich możliwości to pensja 1-2 tys złotych)

25 dni temu
KryBe
KryBe

Kluczowa teza brzmi jednak tak: "Gdyby WSZYSCY zastosowali się do rad Michała, świat przestałby istnieć". Istotą wszystkiego (w przyrodzie) jest oszukiwanie zmysłów i "nabieranie się". Gdyby wszyscy kupowali tylko na (w obecnym kształcie) promocjach, markety by zbankrutowały. To się tyczy wszystkiego :)

Miesiąc temu
Soylent
Soylent

koleś użył słowa "PogChamp" na początku?

Miesiąc temu
Człowieku, RUSZ SIĘ!
Człowieku, RUSZ SIĘ!

Slucham Was w czasie wykonywania treningu. Madrych i konkretnych gości dobrze się słucha! Pozdrawiam!

Miesiąc temu
Anna A
Anna A

Super się słuchało!

Miesiąc temu
Maciek Betnar
Maciek Betnar

Bardzo mi się podobało to co powiedział Michał o pracy etatowej w 6 minucie. Bardzo się z tym zgadzam kurcze, bo doświadczyłem tego na sobie. Jestem Grafikiem i filmowce samoukiem z pasji. Za każdym razem jak coś mam zrobić w tym temacie to jest duża zajawka, byłem już w 3 firmach na tych stanowiskach i właśnie tak jest z tym że "coś" przestaje Ci pasować.. Mimo że robilem to co mega lubie to gdzieś dokuczało mi to że trzeba siedzieć czasami 5 godzin bezczynnie nie mogłem gospodarować czasu projektów tak żeby to sprawniej szło tylko wszystko narzucane z góry 500 osób radzących Ci jak to zrobić, choć nie mają nic wspólnego z designem graficznym = nigdy nie daje dobrego efektu Tak jest.. niby robisz to co lubisz, a ściana niemożliwości decydowania o swojej pracy i podcinanie Twojej kreatywności, kończy się tym końcowo, że jesteś wkurwiony tym co tak na prawdę lubisz robić. Zły moment :D

Miesiąc temu
Bartek Woźniak
Bartek Woźniak

Chłonę wszystko z Michałem jak leci :D super rozmowa.

Miesiąc temu
Oliwia S.
Oliwia S.

Wlasnie zaczelam moja pierwsza "poważna" pracę po studiach, czas się dowiedzieć jak zainwestować pierwszą wypłatę! :D łapka w górę w ciemno, wszystkie wywiady z Michałem są mega interesujące :)

Miesiąc temu
JurasGno
JurasGno

Obserwuję internetowe poczynania Pana Szafrańskiego odkąd pojawił się w mediach społecznościowych. W zasadzie od samego początku wyczuwam pewną maskę ciepłego, życzliwego człowieka pod płachtą typowego służbisty. Mam wrażenie, że praca z finansowym ninją nie byłaby prosta, ani przyjemna. To tylko moje przypuszczenia. Mam wrażenie, że Pan Szafrański widzi w ludziach tylko bankomaty i ich niezależnie od głębokości kieszenie. Pieniądze zdecydowanie zaśmiecają umysł i zatracają trzeźwe spojrzenie. Prawdopodobnie każdy chciałby być bogaty i chciałby pożyć pełna piersią chociaż przez chwile, ale kto normalny ma pasje z robienia pieniędzy? Zarabianie powinna być skutkiem ubocznym, a nie samym celem... (można powiedzieć, że tego Pana pasją jest pisanie książek, ale sens i cel jest jasny)

Miesiąc temu
maru ddasfs
maru ddasfs

Co to za eksperymenty społeczne?:D

Miesiąc temu
Łukasz Matysiewicz
Łukasz Matysiewicz

A nawet spoko Karol ;) Pozdrawiam

Miesiąc temu
Damian Orlik
Damian Orlik

łatwo się oszczędza pieniądze gdy dużo zarabiasz, wtedy masz co i z czego odłożyć, gdy jednak zarabiasz ok 2800-3200 zl na miesiac, chcesz jezdzic na wakacje i zyc godnie to nie jest to takie proste

Miesiąc temu
paweł mazur
paweł mazur

Panowie, liczba oktanów to nie kaloryczność.

Miesiąc temu
bekonowicz
bekonowicz

Ale brać taką furę w koszta na firmę - to jednak przeginka. Doskonale widać, że nie służy do prowadzenia działalności.

Miesiąc temu
Larry's House
Larry's House

Taki bogaty, a taki brzydki.

Miesiąc temu
Robert Harezlak
Robert Harezlak

Wywiad klasa 👍 wielkie dzięki Panowie 😄✌️

Miesiąc temu
MsHitem
MsHitem

Lekko stronniczy ciągle żyją. Włodek wymyśla długie wywiady i nie daje kontentu, a Karol po jakimś czasie zapełnia te lukę

Miesiąc temu
Alexxi41
Alexxi41

Bardzo fajne te wywiady, słucham co tydzień przy sprzątaniu, nareszcie czas na sprzątanie nie uważam za stracony. 😉

Miesiąc temu
Iza Magdalena
Iza Magdalena

Tego pana mogłabym słuchać i przez 5 godzin👌🏻 świetna rozmowa!

Miesiąc temu
Oski Boski
Oski Boski

Karol jest gigantyczna konkurencja dla Wojewodzkiego, tylko,ze robi to dobrze i bez show. Siadasz piwko,popcorn i ogladasz jak dobry film

Miesiąc temu
KsercesTv
KsercesTv

Kolejny bardzo dobry podcast.

Miesiąc temu
Paweł Papliński
Paweł Papliński

Super! Brawo. Tym razem mi się podobało. Dawaj dalej!

Miesiąc temu
Kempa Trucker
Kempa Trucker

„Ty drogi widzu, przyszedłeś bo zobaczyłeś miniaturkę z...” Ja przyszedłem przez Gonciaza/gonkon (Tak odkryłem imponderabilia) i zostałem. Juz nadrobiłem wszystkie filmy i czekam na kolejny. Dobra robota. Oby tak dalej. Aha 2:04:04 też mi nie przeszkadza. Jak materiał jest wartościowy to i 3 godziny jest ok. Fajnych zapraszasz gości. Oby tak dalej👍

Miesiąc temu
dennisschmidtasmr
dennisschmidtasmr

Podoba mi się plumknięcie w 43:34

2 miesięcy temu
Pancernik Potiomkin
Pancernik Potiomkin

odnośnie PITU miałem na ocenę... na studiach...

2 miesięcy temu
namedesired
namedesired

1) nie było tradycyjnych pytań 2) ja słucham youtube'a, rzadko kiedy patrzę na film, więc taki format bardziej do mnie trafia (nawet wspomnianego KG słucham, a nie oglądam ;) )

2 miesięcy temu
Gabriela Przybylska
Gabriela Przybylska

najlepszy wywiad na kanale!

2 miesięcy temu
Yellow
Yellow

Bardzo treściwa rozmowa. Trochę wstyd przyznać ale w natłoku prywatnych zawirowań, zapomniałem o postaci Michała... I na koniec nie ma hasła! To może "Natalia Siwiec"? :)

2 miesięcy temu
Hubert Probola
Hubert Probola

Zawsze miło posłuchać Michała, nie tylko o finansach, ale doświadczeniach życiowych i przemyśleniach - bardzo mądry facet. Karol fajnie przeprowadzona rozmowa, w pełni utożsamiam się z Twoją decyzją zrobienia kroku w kierunku lepszego zarządzania swoimi finansami. Pozdrawiam :)

2 miesięcy temu
en korni
en korni

Entourage tych podcastów jest właśnie niesamowity!;) a im dłuższe rozmowy - tym lepsze.

2 miesięcy temu
FRIZIE!
FRIZIE!

No to teraz Maciek Aniserowicz i mogę umierać. :)

2 miesięcy temu
eXbee
eXbee

Mam trochę mieszane uczucia po tym wywiadzie ale do czego zmierzam. Szacunek dla Pana Michała, tyle że momentami po tym co powiedział przypomina mi takiego Kołcza, który robi szkolenia, pisze książki mówiące na swoim przykładzie, jak żyć a: - kasę ma właśnie z tego, że organizuje te szkolenia - kasę ma właśnie z tego, że jego książki się sprzedają U Pana Michała dochodzi jeszcze fakt, że ON PO PROSTU BDB zarabiał nawet zanim zaczął zajmować się tematyką OSZCZĘDZANIA PIENIĘDZY. Ponad 200 tys. zarobku rocznie, kilkanaście tysięcy miesięcznie na etacie - nic, tylko pozazdrościć. Niestety, problem z dojściem do takiego sukcesu jaki osiągnął dla przeciętniaków albo średniaków jest prawie niemożliwy, bo startują wyraźnie z niższego pułapu. Po drugie Pan Michał powiedział, że nie chce nikogo zatrudniać i tak dalej go zacząłem słuchać, jego motywów, argumentacji i zestawiając to z tym, że już na etacie KONKRETNIE zarabiał a porzucił korporację by... zarabiać więcej... ludzie mu nie są potrzebni, bo chce znowu jeszcze bardziej pomnażać to co zarobił, a tak musiałby dzielić się z innymi częścią zarobków :) Takie moje odczucia, nie jest to hejt :)

2 miesięcy temu
Wiktor Zielonka
Wiktor Zielonka

eXbee nie pamietam, czy to pisał Michał czy ktoś inny, ale była o tym mowa - trzeba sobie powiedzieć jasno, że oszczędzanie nie czyni bogactwa. Oszczędzanie może dać wolność finansową, czyli doprowadzić do sytuacji, w której zarabiasz więcej niż wydajesz i może przy okazji uda się z czasem zrealizować jakieś marzenie. To, że Michał doszedł do bogactwa, to inna sprawa, związana też z oszczędzaniem, ale chyba Michał nie sugeruje, że od oszczędzania średniej krajowej można zostać milionerem w kilka lat?

4 dni temu
Ziomal006
Ziomal006

+Inyfin Również nie rozumiem fenomenu tego faceta bo owszem z tego co o nim wiadomo, że w poprzedniej robocie zarabiał dobre pieniądze, ale już fortuna przyszła za farmazonem który wciska - tu mi po prostu elokwentną manipulacją zalatuję na masową skalę.Bo aby osiągnąć pewien poziom oszczędzania po prostu trzeba dobrze zarabiać i tyle, aby było z czego odłożyć.

Miesiąc temu
Inyfin
Inyfin

Zupełna racja. Dla mnie ten człowiek, to raczej karykatura zachowań, które ta osoba propaguje. Słuchajcie... Nie trudno jest oszczędzać, mając do dyspozycji po 20 000 zł miesięcznie. No to jest jakiś absurd, żeby mówić o oszczędzaniu, jeśli w dwa miesiące, jest w stanie zrobić wynik lepszy, niż roczna pensja przeciętnego polaka. Szczególnie, jeśli w TAMTYCH CZASACH zarobiło się 1500 zł, to był już wyczyn! Niech Michał powie o oszczędzaniu mojej matce, która w tamtych czasach zarabiała po 800 zł w "bawełnie". Mając na utrzymaniu siebie (samotną matkę) i piątkę dzieci (Bawełna - taki zakład pracy). Spróbuj nauczyć się oszczędzać z takiej kwoty, to zacznę Cię słuchać. Myślę, że wszyscy, którzy ulegają Michałowi i uznają jego autorytet w tej kwestii - dają się nabrać. Ten człowiek to chodzący wizerunek oszczędzania. I na tym wizerunku zarabia. To bardzo proste. Masz hajs, ogarnij sobie trampolinę medialną. Mamy do tego teraz instrumenty jak najpopularniejszy yt. Niech o Tobie będzie głośno. Niech gadają. A spłynie na Ciebie kasa z biznesu książkowego, kasa z reklam, kasa od partnerów, sponsorów, inwestorów, współprac, pomniejszych zleceń promujących... No i tak to można oszczędzać. Kurdebele. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to była inwestycja. Czasu i pieniędzy. Marka: finansowy ninja, ale to był zapewne ułamek tego, co i tak Michał miał już na koncie, ALBO! Albo gdzieś na przestrzeni lat, stracił te pieniądze w większej inwestycji i zaczął się kreować na osobę, która takie duże pieniądze ma, by zbudować wizerunek osoby, która wie, jak do pieniędzy dotrzeć. Jakby... Nie neguję jego sukcesu. Brawo. Masz kasę, świetnie. Chciałbym jedynie, by przestano go mianować jakimś mistrzem oszczędzania.

Miesiąc temu
korova96
korova96

Tak się zastanawiam, czy przypadkiem chęć wysłuchania historii "od 2 i pół koła do okrągłego miliona" nie jest własnie chętką na wysłuchanie kołczowej śpiewki. Wydaje mi się, że Szafrański, owszem, wychodził z uprzywilejowanej sytuacji zarabiania lepszych pieniędzy od przeciętniaka, ale on nie obiecuje złotych gór, nie mówi (chyba) czegoś w stylu: "oszczędzaj, będziesz miał miliony". Bardziej odbieram jego treści jako pomoc w ogarnięciu budżetu, w uświadomieniu sobie gdzie pieniądze potrafią się rozchodzić i jak często nie uświadamiamy sobie, że nasze myślenie jest albo nierealistyczne, albo nieperspektywiczne. Ot i tyle. Pozdrawiam ;)

Miesiąc temu
Mac Laut
Mac Laut

Pani Kasiu, tak jak napisałem (proszę czytać ze zrozumieniem) ja niczego nie potrzebuję, to tylko moja opinia, nie hejt. Do Pana Michała nic nie mam i cieszę się że ma swoich odbiorców i zarabia pieniążki. Po drugie, (na szczęście) mogę oglądać i komentować, co mi się podoba i wyciągać z tego (różne) wnioski. Pozdrawiam. ps. Bardzo się cieszę, że mamy podobne zdanie na temat tego, że Pan Michał poszedł w stronę kołcza.

2 miesięcy temu
zukowladna
zukowladna

Panie Paciorek, rób Pan te podcasty bo super są :)

2 miesięcy temu
Piter Admski
Piter Admski

Facet staje się powoli narcyzem, ten ton glosu, to gadanie o pracoenikach, że ich nie ma bo byliby tacy i owacy. prawda jest taka ze chce jak najwięcej kasy dla siebie, zarabia dzięki czytelnikom którzy uwierzyli w jego teksty o oszczędzaniu, banaly wręcz.. i jeszcze to pieprzenie o żonie ze się zgodzila.. buduje takie historie podnpubliczke. zarobił kilka baniek i żona miałaby sie nie zgodzic...

2 miesięcy temu
glazikx
glazikx

Widzisz, ja zarabiam całkiem nieźle. Do tej pory przed każdym 10 zostawało mi na koncie 100zl albo już byłem na minusie na karcie kredytowej. Ten człowiek uświadomił mnie jak sobie finansowo poradzić. A zaczęło się od audiobooka na audiotece "Finansowy ninja"

18 dni temu
Krzysiek
Krzysiek

Fajna, pozytywna rozmowa :) Z Michałem w ogóle są zawsze super! A co do finansów to mam absolutnie identyczne podejście co Ty, Karolu. Dramat :D Powodzenia w rozwoju kanału, czekam na kolejne odcinki!

2 miesięcy temu
Adrian
Adrian

Karolu chce Ci podziękować z całych sił. Od jakiegoś czasu (roku) zaczynam odchodzić od tego, nazwijmy to gimnazjalnego internetu i wkraczam w internet, który daje mi jakąś wiedzę, poszerza moje choryzonty. Dzięki tobie w bardzo krótkim czasie "poznałem" fantastycznych ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Gdyby nie twoje wywiady trwało by to znacznie dłużej :D

2 miesięcy temu
Ela H
Ela H

Adrian chcę Ci tylko zwrócić uwagę na słowo „horyzont” :)

Miesiąc temu
Milor MR
Milor MR

Genialne rozmowy. Jaram się w opór. Ten myk ze wstawianiem kogoś popularnego na zmianę z postacią mniej znaną chodź wyłapałem to na mnie zadziałał bo nagle obejrzałem o finansach, narkotykach w Polsce, bezpieczeństwie w sieci a przyszedłem na wywiad z Gimperem. Puszczam sobie czasami po kilka razy bo tego jest tyle, że nie muszę nic przełączać i się nad tym zastanawiać a "to" do mnie gada. Gada do mnie merytorycznie i deje mega wartość. Jestem typem osoby, która lubi mieć coś do powiedzenia na każdy temat, a te filmy wspierają u mnie te cechę. Tak jak powiedziałeś na filmie nikt się nie interesuje tylko jedną grupą na przykład piłkarzami ale często mam wrażenie, że ludzie nie mają nic ciekawego do powiedzenia na tematy, które wychodzą poza no nie wiem obszar ich kompetencji a to sprawia, że są monotematyczni i najzwyczajniej w świecie nudni. No te filmy nie mają nawet momentu, w którym powiedział bym dobra nudzą przewinę albo wyłączę, a wręcz przeciwnie czasami aż boli mnie, że muszę odejść od kod kompa. Podsumowując mega dzięki i chce więcej. PS: Nadal czekam na Mateusza Grzesiaka. XD

2 miesięcy temu
Łukasz Jeżak
Łukasz Jeżak

Brakuje tutaj jednej rzeczy, której brakuje we prawie wszystkich podcastach...

2 miesięcy temu
Waldism
Waldism

I takich rzeczy to ja lubię słuchać. Dwie godziny minęły nawet nie wiem kiedy.

2 miesięcy temu
Spen
Spen

Karolu może zaproś Panią Kasię. :)

2 miesięcy temu
Kubistonek
Kubistonek

fajny ten nowy skin do gimpera

2 miesięcy temu
Sebastian St
Sebastian St

Mega wywiad ! Michał jest genialnym człowiekiem. PS w fastline była mowa o lamborghini ! :D Pozdrawiam !

2 miesięcy temu
Bartosz Lewandowski
Bartosz Lewandowski

Lubię bardzo Michała, mam Finansowego Ninja i czasem do niego zaglądam (choć dochody póki co są nikłe). Każdy podcast pobieram i lubię je bardzo, ale czasem krzywię się przy niektórych manierach językowych, które z Ciebie Karolu wychodzą. A to "FAAAAAAAAK", a to "NAAAAJS", a to "dlatego, bo" - zaraz obok dyscypliny finansowej proszę postawić dyscyplinę językową w trakcie nagrania.

2 miesięcy temu
Mateusz Sobiech
Mateusz Sobiech

Świetny materiał, obejrzałem całość z wielkim zaciekawieniem. Bardzo podoba mi się zarówno format rozmów, jak i goście. Przekonaliście mnie, z Michałem do „klepania twórców po plecach”, więc zostawiam ten komentarz i trzymam kciuki za kolejne materiały!

2 miesięcy temu
Tomasz
Tomasz

Facet wydaje 2800 na jedzenie dla 4 osob i prowadzi blog o oszczedzaniu? to jest jakis kurwa zart czy co? Naprawde nie wiem co musialbym wymyslic zeby wydac tyle kasy na jedzenie, a z oszczedzaniem to na pewno nie ma nic wspolnego. Chcialbym tego goscia postawic w sytuacji rodziny majacej te 2800 ale na wszystko. Kolejny oderwany od rzeczywistosci.

2 miesięcy temu
Kacper Bisanz
Kacper Bisanz

Zarabiając 120 000 zł na rękę miesięcznie, wydawanie nieco ponad 90 zł dziennie na jedzenie to szczyt oszczędności. Dodatkowo to ŚREDNI wydatek. Czyli czasem wyda 50 zł, a czasem jak pójdzie do kina i wyda na 4 popcrony i potem pójdzie na kawę to wyda w ciągu dnia 200 zł. Na wakacjach też inaczej wydajesz pieniądze na jedzenie. Pójdź w Barcelonie na obiad 4-osobową rodziną i wydaj mniej niż 100 zł :) Powodzenia.

Miesiąc temu
Pancernik Potiomkin
Pancernik Potiomkin

2800 na 4 osoby, 700zł na 30 dni, 23zł na dzień dla jednej osoby. Kupując śniadania, obiady i kolacje w najtańszym lokalu wydasz tyle... Wiadomo jak się robi jedzenie dla większej ilości osób to wyjdzie taniej, ale w przypadku gdy zarabiasz tak dużo to możesz sobie pozwolić na droższe/lepsze produkty. Możesz sobie pozwolić na wyjście kilka razy w tygodniu zjeść w restauracji, gdzie wydasz 100zł za obiad dla 4 osób. Czy na prawdę 2800 to aż tak dużo? W porównaniu do tego ile zarabia to jest to oszczędność.

2 miesięcy temu
Piotr Strus
Piotr Strus

+Tomasz wszystko jedno ile na rodzinę. Jak w rodzinie byłyby 2 osoby, to wyjdzie 50. Jak 10, to 250. Serio 25 zł na osobę to nie jest dużo, licząc śniadanie, obiad, kolacje, napoje i ewentualnie alkohol.

2 miesięcy temu
eXbee
eXbee

Ale on mówił w wywiadzie, że (uwaga) zona mu pozwoliła (facet zarabia miliony i żona miałaby nie pozwolić ? LOL) kupić drogie auto, więc już na pewnym poziomie finansowym nie musi oszczędzać. Ba, jak zarabiał kilkanaście tysięcy na miesiąc to musiał oszczędzać czy nie bo już się pogubiłem? :D Ale wiadomo, jak ktoś rzuci "swoją definicją" słowa OSZCZĘDZAĆ to nie pogadasz;)

2 miesięcy temu
Tomasz
Tomasz

Czyli 100zl dziennie na rodzine, moim zdaniem taki wynik nie ma nic wspolnego z oszczedzaniem.

2 miesięcy temu
Nina Ługowska
Nina Ługowska

Ja miałam szczęście jeśli chodzi o podstawy przedsiębiorczości w liceum. Miałam świetną nauczycielkę, która uczy tego przedmiotu i jeszcze jednego podobnego o nazwie ekonomia w praktyce. Na przedsiębiorczości np. pisaliśmy CV czy biznesplan . Na ekonomii robiliśmy, wymyślony przez nas, klasowy projekt, na który sami zbieraliśmy pieniądze aby go potem realizowaliśmy. Bardzo dobrze wspominam te lekcje i tą nauczycielkę :)

2 miesięcy temu
Michał Ś
Michał Ś

Mimo, że nie jestem fanem Pana Szafrańskiego to dzięki Tobie Karolu oglądało się to mega super :D

2 miesięcy temu
Jakub Stefański
Jakub Stefański

Świetny materiał! :) Zbieram się do zakupu książki. Materiały na stronie już od pewnego czasu czytam! Bardzo fajnie się słucha was w pracy :D

2 miesięcy temu
Kasia Rozko
Kasia Rozko

Panowie, badylarze to tzw. prywaciarze. Czyli prywatni przedsiębiorcy z państwowych czasów PRL :) Dzięki za fajną rozmowę!

2 miesięcy temu
Miłosz Mazur
Miłosz Mazur

A płasko ziemiec nie szkodzi innym siejąc zidiocenie?

2 miesięcy temu
Kamil Zaremba
Kamil Zaremba

Imponderacepcja! Jedyni podcasterzy w Polsce w jednym miejscu. Najlepiej :)

2 miesięcy temu
Colorful Dreams
Colorful Dreams

Bardzo mądry i ciekawy wywiad, wyśmienicie się słuchało i oglądało :)

2 miesięcy temu
Mateusz Rybak
Mateusz Rybak

Karol, dlaczego pobiłeś Michała?

2 miesięcy temu
Emilia Dobija
Emilia Dobija

Za Michała, łapka w górę w ciemno

2 miesięcy temu
Programista Na Wygnaniu
Programista Na Wygnaniu

Dzięki za ten wywiad, sporo fajnej i merytorycznej widzy. Zwróciłem uwagę na zwrot "Ja bym dzisiaj nie zaczął robić youtuba, w 2018? Jeszcze w moim wieku to w ogóle" - ja założyłem kanał w 2017 roku w wieku 31 lat. Cały czas mam nadzieję i wierzę, że jeżeli będzie się robiło wartościowe dla kogoś treści (idealnie tak jak zauważył Michał, ponadczasowe), to niezależnie od czasu da się znaleźć swoich odbiorców. Obym się nie mylił, a jeżeli, to faktycznie wywalę telewizor przez okno i pójdę w patologię ;) Jeszcze raz dzięki i wszystkiego dobrego

2 miesięcy temu
Agata Bokiej
Agata Bokiej

Tak samo!

2 miesięcy temu
Urszula Stanisławska
Urszula Stanisławska

Słucham tylko dwóch "podcastowych kolesi" po polsku. Jednego od dawna, a drugiego od niedawna... I dzisiaj tych dwoje się spotkało, i zrobiło naprawdę fajne dwie godziny. Dzięki chłopaki! :) PS. Też czekam na Krzyśka Gonciarza :D PPS. Karolu, dlaczego nie było pytania, jaką książkę czyta/przeczytał ostatnio Michał? :( Zawsze szukam inspiracji w odpowiedziach Twoich gości :)

2 miesięcy temu
Dam
Dam

Świetna rozmowa, jak dla mnie najlepsza do tej pory

2 miesięcy temu
Pan Przed 30
Pan Przed 30

Super jest oglądać a przede wszystkim słuchać tej rozmowy. Twórczość Michała poznałem jakieś 5 lat temu zainspirował mnie i to na maksa! Niewątpliwie odegrał dużą rolę w tym że dziś pisze biznesplan do swojej firmy i mam nadzieję że już niebawem przejdę "na swoje". Super i pozdrawiam. Karolu, a weź mi napisz jaki masz setup do podcastów bo jakość jest mega fajna. :)

2 miesięcy temu
tomilulu
tomilulu

Świetny podcast!

2 miesięcy temu
TheJaszczurek
TheJaszczurek

Jak bardzo lubie Karola i ten podcast to kurde w 53:25 przesadził. Wierzyć sobie możesz w potwora spagetti albo w to że ząbek czosnku wsadzony w pępek jest antykoncepcyjny, a i to do momentu naukowego zbadania. No ale kuźwa płaskoziemcy to są ludzie którzy mówią tak tylko dlatego, ze my mówimy o nich. Fakty naukowe, które są zbadane i eksperymentalnie potwierdzone, nie przed jedną czy dwie osoby, a przez naukowców z całego OKRĄGŁEGO świata, to nie jest kwestia wiary. "The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it."~Neil deGrasse Tyson. Polecam tego astrofizyka do tematów naukowych. @Imponderabilia

2 miesięcy temu
Benek Miauczyński
Benek Miauczyński

+TheJaszczurek nie ważne jest co Ty myślisz i co potwierdza nauka problemem płaskoziemców jest własnie wiara bo nie maja nic więcej

Miesiąc temu
Jakub Fortunka
Jakub Fortunka

Popperyzm, polecam :)

Miesiąc temu
TheRoyal73
TheRoyal73

Nie bede nic ogladal

2 miesięcy temu
TheJaszczurek
TheJaszczurek

https://youtu.be/XxpOyNDudPA Polecam poświęcić te kilka minut. Najważniejsze zdanie z tego filmu "[science] is not something to say "I choose not to believe E=mc^2." You don't have that option"

2 miesięcy temu
TheRoyal73
TheRoyal73

Wszystko jest kwestią wiary, po prostu jeśli przeslanki są wystarczająco racjonalne i jakby obszerne to wtedy na tą nietypową wiare mówi sie wiedza. Bo nigdy nie masz 100% pewnosci, ze nawet cos potwierdzone naukowo jest prawdą. Moze to byc nawet 99,9%, ale nigdy 100 ;)

2 miesięcy temu
1oren1
1oren1

Co to za niesamowity kubek? O_O

2 miesięcy temu
Decontis
Decontis

Stary patent. Jak zarabiać pieniądze? Mówić innym jak zarobić pieniądze.

2 miesięcy temu
eXbee
eXbee

Ja wyręczę kolegę wyżej: "ponieważ masz błędne przekonanie, że tysiące czy dziesiątki tysięcy co miesiąc na koncie to bieda".

2 miesięcy temu
Tomcio2007PL
Tomcio2007PL

to dlaczego nadal jestes biedny?

2 miesięcy temu
Sonynikt Sol
Sonynikt Sol

świetny materiał!

2 miesięcy temu
Asieneczka Xyz
Asieneczka Xyz

10 gość, a ja z zainteresowaniem oglądnęłam wszystkie 10 wywiadów, uwielbiam!

2 miesięcy temu
pankonrad11
pankonrad11

Dziękuję Tobie Karolu i Michale za tą rozmowę. Świetne treści, które skonsumowane dają wartość dodatnia do życia. Daliście power do działania, dzięki dam znać jak zbiorę owoce

2 miesięcy temu
Zacny Łoś
Zacny Łoś

Dobry montaż

2 miesięcy temu
Szymon Trzepla
Szymon Trzepla

Dla mnie najlepsza rozmowa z ulubionym podcasterem (sorry Karol ;)). Zaplanowałem sobie nocne pracowanie nad portfolio projektów, ale nie mogę się oderwać i skupić na czymś poza tą rozmową.

2 miesięcy temu
TijaraTijara
TijaraTijara

CZYM MY ZASLUGUJEMY NA TE CUDNE 2 GODZINNE ROZMOWY

2 miesięcy temu
xSatanisticx
xSatanisticx

Jestem pochłaniaczem podcastów Michała, ten jest kolejnym do kolekcji :D

2 miesięcy temu
TheEvie13
TheEvie13

W końcu polski odpowiednik podcastów Joe Rogana ;)

2 miesięcy temu
Marcin
Marcin

Dawaj teraz 20m2

2 miesięcy temu
Damian Koterba
Damian Koterba

Moje dwa ulubione podcasty razem :D

2 miesięcy temu
unsk1lled
unsk1lled

Swietne wywiady, za kazdym razem dobrze wchodza do samego konca ;)

2 miesięcy temu
Andrzej Wojewoda
Andrzej Wojewoda

Ja tu przyszedłem dla Ciebie Karolu a nie dla Natalii ;)

2 miesięcy temu
Aleksandra Tarnowska
Aleksandra Tarnowska

Uwielbiam Michała! Dzięki

2 miesięcy temu
Michał Sobotka
Michał Sobotka

Michał Szafrański powiedział pogchamp. Coś pięknego. ;D

2 miesięcy temu
Bedmanship
Bedmanship

https://youtu.be/lmY0TYmmLow?t=30

2 miesięcy temu
IndyStarCraft
IndyStarCraft

POGGERS :D

2 miesięcy temu
Jak oszczędzać pieniądze
Jak oszczędzać pieniądze

Uczę się całe życie. ;-)

2 miesięcy temu
crosscut88
crosscut88

@imponderabilia Znowu jestem zawiedziony, bo nie wiem napisać na końcu :( Moje życie traci sens, nie możesz dawać zabawy a potem jej odbierać :(

2 miesięcy temu
Tomasz Gajewski
Tomasz Gajewski

My już tam będziemy :D

2 miesięcy temu
Adam Jankowski
Adam Jankowski

A co się stało z pytaniem o książki i z hasłem dla wytrwałych?

2 miesięcy temu
sylwia
sylwia

Trochę nie rozumiem zdziwienia Pana Michała, kiedy Natalia powiedziała, że 2.5 tys jej wystarczy. Przecież właśnie tyle zarabia większość Polaków...

2 miesięcy temu
sylwia
sylwia

Oczywiści, ale weźmy pod uwagę realia w Polsce. Wiesz jaka jest średnia zarobków? . 3450 zł netto. Aha i warto wspomnieć , że średnia to nie mediana więc większość osób w Polsce zarabia poniżej tej kwoty. Fajnie sobie pomarzyć o zarabianiu 20 k w kraju gdzie wypłata 5 tys netto według sondaży uważana jest przez Polaków za bogactwo.

2 miesięcy temu
Jak oszczędzać pieniądze
Jak oszczędzać pieniądze

Hej Sylwia, ale chyba zgodzimy się, że nie jest to "kwota pozwalająca na spokojne życie i realizację marzeń". A tak właśnie definiowaliśmy w tym ćwiczeniu kwotę, którą Natalia miałaby wypłacać sobie na emeryturze. No cóż - po prostu się myliłem. :)

2 miesięcy temu
Firma krzak
Firma krzak

Może dlatego, że 2,5tys to nic innego jak wegetacja? Jeżeli ktoś chce przez całe życie myśleć o tym, czy kupić szynkę za 15zł/kg czy za 20, czy stać na 15 czy 20 letni samochód itd. to proszę bardzo... Żeby komfortowo żyć w większym mieście (bez luksusów ale i bez przesadnego przejmowania się mniejszymi wydatkami) wypadałoby zarabiać przynajmniej te 15-20tys. na 3-4 osobową rodzinę.

2 miesięcy temu
Fequ
Fequ

2 Najbardziej wyczekiwany podcast od Ciebie po Gonciarzu 😍😍😍

2 miesięcy temu

Następny