JAK PRZEŻYĆ W MIEŚCIE ZA 1500?

janusz bogusz
janusz bogusz

Nie rozumiem komentarzy. Film jest o przeżyciu za minimalną krajową, którą większość ma. Nikogo nie obchodzi wasze zdanie na temat jej wysokości. Tak jest i koniec, a film pokazał , jak za to przeżyć i tyle. Chociaż z tym pokojem za 550 to przesada i 14zł na jedzenie też. Nie wierzę, że można w Wawie znależć takie ceny.

23 godzin temu
IcantFold
IcantFold

550zl za pokoj to chyba 10lat temu można bylo zaplacic, czesto te ceny sa z kosmosu w zestawieniu i nijak maja sie do rzeczywistosci.

Dzień temu
Grzegorz Borkowicz
Grzegorz Borkowicz

no ten pokoj za 550 to chyba w Piasecznie 800MIN +.....

2 dni temu
Karasov
Karasov

Przy testowaniu oferty danego banku i reklamowaniu jej należałoby chociaż umieć wymówić nazwę tego banku.

4 dni temu
Karolina
Karolina

Hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha W Łodzi za jednoosobowy pokój płaci się od 750zł a gdzie mowa o kawalerce za 900zł 😂😂😂 Szukając z koleżanką pokoju dwuosobowego miałyśmy płacić po minimum 550zł xd Także wychodzi na to, że drożej niż w Warszawie 😂😂 A już na pewno nie takie ładne mieszkanie jak na filmiku 😉

4 dni temu
Loggog YT
Loggog YT

Płacisz 1500 a tu nawet nie ma mikrofali Nie bądź leniwy, sprawdź ceny wszystkich lokali

5 dni temu
M. Kędzierska
M. Kędzierska

Bardzo fajny materiał, daje do myślenia. Współczuję osobom, którzy muszą przeżyć za taką wypłatę, a co dopiero utrzymać rodzinę... Jeśli chodzi o dwa inne rozwiązania oszczędności - ubrania warto kupować w dobrych second-handach oraz przejść na dietę roślinną. Lepsze i dla planety i mniej obciążające dla naszego portfela.

5 dni temu
Regedit
Regedit

sprzedales sie nieno to dla pieniedzy

5 dni temu
Maciej Tkacz
Maciej Tkacz

To konto nie jest za darmo trzeba mieć wpływ 500 zł miesięcznie

7 dni temu
pEwIeN gRzYb
pEwIeN gRzYb

Mieszkania szukam bo jestem nowy Żyć w mieście to jest szok cenowy🎵

7 dni temu
Marlenaa
Marlenaa

Przez 3 miesiące dostawałam taką wypłatę i po opłaceniu telefonu i jeszcze kilku rzeczy już po 2 tygodniach pieniędzy nie było. Faktycznie, taka kwota to nie wypłata a kieszonkowe. Może i da się przeżyć, ale siedząc w domu i nigdzie nie wychodząc, jedząc resztki sprzed 3 dni które dostało się od mamy... reklam też nie można oglądać w internecie czy telewizji żeby nie było żal że znowu trzeba sobie czegoś odmawiać. Gdybym jeszcze musiała wynająć za to pokój to nic tylko iść żebrać.

8 dni temu
Asia Ulmaniec
Asia Ulmaniec

sztooos odcinek

8 dni temu
Kuba Gałka
Kuba Gałka

O kurde,Vlog 646... Czy to oznacza nowy odcinek?

8 dni temu
młody mercury
młody mercury

Na jedzeniu można zaoszczędzić: Zupka z paczki kosztuje 2zl 31 ×2 = 62 zl do tego pierś z kurczaka kosztuje ok 5 zł. Można ja kupować co drugi dzień = 15 × 5 = 75zl = 62 + 75 zl = 137. Za zaoszczędzone pieniądze możemy kupić ciuszki czy coś😂😂 co wy o przetrwanie wiecie

9 dni temu
h8er13
h8er13

Pijalnia piwa i wodki w poniedziałki shoty po 2 zł z legitymacja.

9 dni temu
Cofeska
Cofeska

Te ostatnie to raczej nie wydatki dla mnie bo nie mam przyjaciół XD

9 dni temu
Grzegorz Sieradzki
Grzegorz Sieradzki

Ale ściema !!!

10 dni temu
M.K nexi
M.K nexi

Hmm jak na razie jestem w technikum, patrzyłam na studia w Warszawie. . . Wywnioskowałam z tego filmu, że albo będę jeśli byle co i mieć dobre życie towarzyskie, albo kupować więcej produktów i różne słodycze i nie mieć hajsu na wyjścia. Przepraszam moi towarzysze, lecz wybieram jedzenie :)

11 dni temu
kurzel131
kurzel131

Zarabiam te 1500, na jedzenie wychodzi mi ponad 11zł dziennie z czego całe jedzenie łącznie z wędliną czy chlebem, przy czym obiad 4,13 dla 2 osób. A tu sugestia 14 plus żarcie na mieście. Z czego np zupki chińskie to 3,78 zł dla 2 osób i górna cena to 10 placków ziemniaczanych z cukrem (ogarniam ceny składników dla kilku zup, ale 4,13 to będzie górna granica). To wszystko przy czynszu w mieszkaniu komunalnym gdzie wszystkie opłaty włącznie z licencją na antyhaka do gry, domeną i hostingami wynoszą 871zł.

11 dni temu
michael stone
michael stone

product placement? pekao sa. Czyżby pan Dla Pieniędzy się sprzedał dla pieniędzy?

14 dni temu
Gabrielka Piekutowska ta od kotełków
Gabrielka Piekutowska ta od kotełków

Nie wziąłeś pod uwagę kilku wydatków. Jak na przykład zakup chemii do domu, środki do mycia kibla, płyn do mycia naczyń, inne tego typu rzeczy. Oraz wydatków na ewentualne leki w przypadku choroby, lub inne nagłe wypadki. Poza tym, fajnie by było wspomnieć, że warto gromadzić w domu produkty, które można długo przechowywać, jak ryż, kasza, mąka, makaron i sosy z papierka. W ten sposób mamy w domu jedzenie na czarną godzinę.

14 dni temu
stefan walipięta
stefan walipięta

Ja bym przede wszystkim polecił odwiedzać giełdy warzywne kiedyś można było kupić 15kg ziemniaków za 2zł !!! Teraz i tak da się nieźle zaoszczedzić bo już za 5zł znajdziemy taki worek w ten sposób mamy w pewnym sensie podstawę diety

14 dni temu
Wujek Falcorr
Wujek Falcorr

chłopie skąd Ty to bierzesz? 1500 zł to ja za mieszkanie płacę, dolicz jeszcze koszty mediów, paliwa, żywności i ciuchów.

15 dni temu
Miles ja
Miles ja

Wyślę sobie może to do mnie dotrze 🤣

15 dni temu
Igor Siarkowski
Igor Siarkowski

Zapomniałeś o 4-ropaku dziennie, w końcu ten film jest tez dla studentów

15 dni temu
matekon
matekon

Panie, podałeś na początku brutto a nie super brutto. Minus :D

15 dni temu
Patrycja Kawęcka
Patrycja Kawęcka

Przeżyć? Całe życie przeżyć czy wegetować? No i w jakim mieście statystyczny student ma 1500 zł? Jeśli mówimy o pracujących studentach, no to racja, ale student, którego utrzymują rodzice lub żyje wyłącznie ze stypendium to nie posiada 1500 zł. Chociaż są takie uczelnie jak np. PRz gdzie stypendium rektora + socjalne wynosi ok 1500 zł. Ale razem, a nie osobno. Uważam, że to mocno niemożliwe, żeby tak było. Jeśli jestem statystycznym studentem to oddajcie mi resztę kasy, którą powinnam mieć co miesiąc.

16 dni temu
Anna Gilewska
Anna Gilewska

Zapomniales o chodzeniu na zakupy ze swoja siatka:) Nie biorac za kazdym razem platnej jednorazowki, w skali rocznej oszczedzimy calkiem spoko sume :)

16 dni temu
Mateusz Wieczorek
Mateusz Wieczorek

Bardzo dobry odcinek dzięki Paweł

16 dni temu
Lukas Zaczkiewicz
Lukas Zaczkiewicz

Smutne zestawienie, ale prawdziwe. Niestety w Chinach robotnik wykwalifikowany, zarabia więcej niż rzeczone 1500 PLN. Jest tylko jedno ale; tam pracodawca najczęściej zapewnia lokum. W Polsce musi się jeszcze dużo zmienić, żebyśmy nie musieli uciekać się do wyboru: wegetacja czy wyjazd za granicę. Dodam że za 4000 PLN netto, na dwie osoby jest już do przeżycia i właśnie taka powinna być miesięczna płaca minimalna. Stać Cię na czynsz, ewentualnie zapłacić ratę do banku za mieszkanie. Pozdrawiam

16 dni temu
ShootCaptainPL
ShootCaptainPL

Ja zarabiam 1450pln czasami 1600 (jak wezmę nocki)i szczerze myślę że Pan w ogóle nie wie o czym mówi ,a ten film został nagrany tylko w celu reklamowym wiadomego banku.Szkoda bo liczyłam na rzetelny materiał.

16 dni temu
ponkersbonkers
ponkersbonkers

Materiał byłby o wiele bardziej rzetelny i wiarygodny, gdyby udało Ci się znaleźć i pokazać, jak wygląda taka „jedynka” za 550 zł (zgadzam się z przedmówcą, możliwe że w Piasecznie albo w Ursusie by się udało taką znaleźć) oraz co można zjeść za te 500 zł. Pozdrawiam

17 dni temu
nic nie muszę x
nic nie muszę x

Chyba, że jesteś kobietą i Twoje kosmetyki oraz produkty do pielęgnacji to jak wydatek za całe jedzenie. Wtedy giń 🤣

18 dni temu
Puliczek
Puliczek

Jak sie zyje za 10k, 15k, 30k pensji.

18 dni temu
MegaMyriem
MegaMyriem

Ja mam 1735 :-) Nie da się, cos o tym wiem. Dlatego pracuje na dwa etaty.

19 dni temu
bartula tRn
bartula tRn

Dobra połowa polskiego społeczeństwa musi się za tyle utrzymać od lat a Ty chcesz ich tego teraz uczyć chociaż sam za tyle wyżyć pewnie nie musiałeś więc co ty pitolisz chłopczyku za teoretyczne spekulacje.

19 dni temu
VERO
VERO

Zna ktoś stronki gdzie mogę wynająć taki pokój/mieszkanie z innymi studentami?

19 dni temu
MrsMerely
MrsMerely

Zawsze dziwi mnie jak bardzo te filmy są oderwane od rzeczywistości. Jak się robi materiały o tematyce ekonomicznej warto wcześniej zejść na ziemię.

19 dni temu
Daniel Nowak
Daniel Nowak

A gdzie lekarze i niezaplanowane wydatki? To takie duże przymróżenie oka :D

19 dni temu
Klaudia Burakowska
Klaudia Burakowska

Chciałabym pokój za 550zł, jeszcze żeby wyglądał jak na filmiku 😅

19 dni temu
Baba Jaga
Baba Jaga

Dobrze napisane jak przeżyć a nie jak ,, żyć ,,

19 dni temu
GrubyAkaNieOgar
GrubyAkaNieOgar

Nie ma możliwości wynajęcia pokoju za 550 zł, jedyna taka cena to mieszkanie na najdalszych zakątkach miasta i marnowanie kupy czasu na dojazdy. Za taką cenę to można mieć miejsce w pokoju 2 osobowym. Co do pozostałych elementów można się zgodzić.

19 dni temu
ameba 2804
ameba 2804

Serio są ludzie, którzy autentycznie zarabiają najniższą krajową i nie jest to ich pierwsza w życiu praca? Wydawało mi się, że jak ktoś ma najniższą krajową na umowie to znaczy, że resztę dostaje pod stołem.

20 dni temu
Zuzanna Ploszynska
Zuzanna Ploszynska

Kawalerka w Łodzi to 1200 z opłatami . Za 1500 nie da się wytrwać.

20 dni temu
Stanisław
Stanisław

konto "przekorzystne" ono nie jest PONIEWAZ: pobiera opłatę za przelew, 20gr od smsa potwierdzającego . Polecam banki: mBank oraz T.mobile bankowosc które tych opłat nie pobierają.

21 dzień temu
Pan Orzeszek
Pan Orzeszek

Nie doliczyles opłat mediów i prąd to jakies 100 zloty podzelic na 2 osoby :D

21 dzień temu
Małgorzata Leśnicka
Małgorzata Leśnicka

W Krakowie za pokój płaciłam 800 i miałam ok 200 zł na przeżycie na miesiąc Energetyki i zupki chińskie.Gorzej jak były ćwiczenia terenowe (byłam na inżynierce) wtedy zawsze było jakieś ekstra 200 zł do wydania. Nie dałam rady pracować bo zajęcia miałam od 8 do ok 21 jeszcze dojazd. Starsi byli dość skąpi. To 1000 zł miesięcznie wypominają mi do dzisiaj. Ojciec zarabia ok 5 tys a matka 3 tys. Dziennie na jedzenie wydają ok 200 zł. Ale najbardziej ich bolał ten tysiąc. Nie bądźcie takimi rodzicami.

21 dzień temu
LadyPanasonic
LadyPanasonic

540 złotych na żarcie? Człowiek, który zaciska pasa, wydaje połowę tego. Pokój za 500-600 złotych można znaleźć w każdym polskim mieście, ale studenci raczej postarają się o miejsce w akademiku, żeby wyszło jeszcze taniej. Co do kosmetyków, pod tym względem faceci mają łatwiej, ponieważ się nie malują. Dobra szminka, puder czy tusz do rzęs trochę kosztuje. Doładowanie karty miejskiej z grubsza się zgadza. A kilkanaście złotych za bilet na seans zapłacisz, ale tylko w tygodniu, bo weekendy jest drożej.

21 dzień temu
sabina nawrat
sabina nawrat

koleś zapomniał dodać rachunki za prąd , wodę itd.. nie wspominając o rodzinach ...

21 dzień temu
Aneta
Aneta

Świetny odcinek i tego właśnie mi brakowało, prawdy i to jak jest naprawdę. Szacun

21 dzień temu
Aneta
Aneta

I teraz rozumiecie dlaczego ludzie wypier*niczają za granicę. Koszmar i tak żyje 1,5 miliona Polaków. Koszmar

21 dzień temu
White Warrior
White Warrior

Czyli co może równość? Aby każdy miał po równo? Jak za towarzysza Lenina. Każdy zarabia tyle ile są warte jego umiejętności, jeśli ktoś narzeka to mógł lepiej pokierować swoim życiem.

20 dni temu
Dariusz Mamrot
Dariusz Mamrot

Nic to nie wniosło.

21 dzień temu
SaferHateHer
SaferHateHer

we Wrocławiu pokój, który ma wyższy standard niż PRL za 900 zł i to teraz bardzo powszechna cena

21 dzień temu
KeSeMdi
KeSeMdi

Placisz 1500 a tu nawet nie ma mikrofali

22 dni temu
Michal
Michal

550 zł za pokój to jest w Krakowie ale dzielony z kimś xDDD Samemu żeby mieć pokój w normalnym standardzie to około 800 zł za 10m^2 :3 W babciowym standardzie da radę zejść do ok 650zł.

22 dni temu
Paula Wojciechowska
Paula  Wojciechowska

Boże co za glupoty. Jak się nie umie szukać, to się nie znajdzie. A poza tym jakie znacznie? Przecież za 700zł to można nagotować takie cuda, że mózg staje w poprzeg... no ale, jak się wierzy w takie pierdoły, zamiast samemu poszukać I sprawdzić, to się potem jęczy.

22 dni temu
Natalia Kruszyłowicz
Natalia Kruszyłowicz

Ahhh, 7 lat temu w Białymstoku na pierwszym roku studiów mój budżet wynosił 600 zł, piękne czasy 😊 co ciekawe, raczej niczego mi nie brakowało 😋

22 dni temu
Madame Oz
Madame Oz

1500 to jeszcze całkiem nieźle 😉 oczywiście jeśli nie założysz że tak będzie całe życie.

22 dni temu
Space Sheep
Space Sheep

Wysłałbym ten film sobie XD

22 dni temu
Ania Gibała
Ania Gibała

Najtaniej w lodzi pffff w Radomiu kawalerki po 600/700 chodzą

22 dni temu
Jelon.ONE
Jelon.ONE

Wolałbym nie żyć niż żyć na takich zasadach

22 dni temu
Odnaleziona w czasie
Odnaleziona w czasie

To nie jest realne, bo zdarzają sie tez niespodziewane wydatki. W tym zestawieniu nie ma zadnej inwestycji w edukacje finansowa i ogolnie przyszlosc, zeby poprawic sytuacje - takie rozwiazania najlepsze dla Anglikow

23 dni temu
NauczSięGrać
NauczSięGrać

*Dla Pieniędzy*

23 dni temu
Jan Tadeusz
Jan Tadeusz

Chłopie 550 zł za pokój w Krakowie to ja płaciłem 10 lat temu jak przyjechałem na studia. Teraz w Krk bez 800 zł, nie znajdziesz pokoju.

23 dni temu
mikeszko
mikeszko

Ta sztuczna brodą pewnie Cię z tysiąca kosztuje na msc

23 dni temu
ThePowrot
ThePowrot

wszystko wydales a gdzie oszczednosci? czyli zycie z miesiaca na miesiac kiepsko, jak sie cos wysypie to jest problem bo nie ma z czego zaplacic bez zadnych oszczednosci

23 dni temu
P@ULLO
P@ULLO

Strasznie naciągane. 100 zł na ubrania? Trzeba jeszcze opłacić np. uczelnię. A przy pokoju został wyliczony tylko czynsz a jeszcze trzeba za media zapłacić. Nie mówiąc już o konieczności pójścia do dentysty itp.

23 dni temu
Xrmv
Xrmv

W lumpeksie można kupić bluzkę za 5 zł czy spodnie za 10

20 dni temu
Kamil T
Kamil T

tylko kto w warszawie zarabia minmalna ludzie pracuje zwykle za wiecej w wwa niz za grosze , wiadomo ze stolica oraz ludzie po to tam jezdza zeby ten minmalnej nie zarabiac.

23 dni temu
Artur Stepczynski
Artur Stepczynski

3 zł za piwo xD to ja myk do żaby po żuberka...

23 dni temu
cool Bear Elen elen
cool Bear Elen elen

nice

24 dni temu
niki ldz
niki ldz

Tjaaa, to jest pikuś. Przetrwanie lvl hardcore to zarabiać najniższą krajową, dostawać 500+ na jedno dziecko, co daje dochód łączny 2030 zł miesięcznie i utrzymać się z jednym dzieckiem w Łodzi. Koszty stałe to 70 zł-abonament tel, ok 250 zł, przedszkole co miesiąc, 110 zł-ubezpieczenie, co daje łącznie 430 zł. Czyli mamy już po odjęciu 1600 zł. Z taką kwotą nie ma co marzyć o wynajęciu czegokolwiek więc musisz męczyć się ze starymi lub pod mostem. Dodam, że ex alimentów nie płaci, ale nie łapiesz się na fundusz z uwagi na przekraczanie progu dochodowego ustawionego na 725 zł na osobę. Ale załóżmy, że jeśli jakimś cudem uda się mieszkanie wynająć (właściciele nie chcą wynajmować ludziom z dziećmi), to pochłonie mniej więcej 1000 zł. 600 zostaje. 300 zł kosztuje stołówka pracownicza, więc od poniedziałku do piątku w domu jemy tylko jeden posiłek, czyli kolację, bo dziecko 3 posiłki ma w przedszkolu. W weekendy jemy śniadanie i obiad, co razem pochłania miesięcznie dodatkowe 200 zł. Zostaje 100 zł miesięcznie na ubrania i kosmetyki. Na ubrania możesz wydać max 50 zł, oczywiście dla siebie i dziecka, czyli w grę wchodzi tylko sklep z odzieżą używaną. Pozostałe 5 dyszek idzie na podstawowe kosmetyki i detergenty. A to w normalnych miesiącach, najgorzej jest we wrześniu, gdzie do tego trzeba doliczyć jeszcze 250 zł za komitet rodzicielski, 120 zł za wyprawkę i 75 zł na fundusz zabawkowy do przedszkola, co daje łącznie 445 zł. no jestem ciekawa, jakie lifehacki wymyślisz, żeby zaoszczędzić.

24 dni temu
Justyna Pępek
Justyna Pępek

😱 gdzie ty żyjesz, za 900 zł nie licząc już mieszkania można całkiem fajnie żyć. Wystarczy się zorganizować i można jeszcze odłożyć na jakieś wypady weekendowe

24 dni temu
zygi5g z
zygi5g z

No już lepiej poddać się eutanazji

24 dni temu
itysia
itysia

no na pewno ;) taka wegetacja z wizją "wszystko za pół darmo" może i się klika, ale z rzeczywistością nie ma nic wspólnego, niestety :)

24 dni temu
Bogdan D
Bogdan D

Haha

24 dni temu
aan 1
aan 1

Kto od michała sieńkowskiego żeby zobaczyć jaki jest czarny 🤣

24 dni temu
Anna Mazik
Anna Mazik

Nie ma to jak podejście - dogadaj się z sąsiadem. Niech on złamie podpisany przez siebie regulamin i udostępni internet poza lokal. Nie znam operatora co nie ma takiego zapisu w umowie. A jeśli chodzi o dyskontowe zamienniki-to nie jest prawda, że jest to to samo. Testowałam na zwierzętach :) Moje szczurasy kochają jogurty pewnej firmy. Ta sama firma produkuje dla pewnego OWADA-te powąchają i nie ruszą. Szczury potrafią nawet wykryć gruźlicę lub miny pod ziemią samym węchem. Wnioski można wyciągnąć samemu.

24 dni temu
EmKa7256
EmKa7256

Mieszkanie nierealne. We Wroclawiu pokoj ok 800-900zl to minimum.. chyba, ze ma sie wiecej osob w pokoju, a to juz hardcore. Poza tym, szukanie taniego pokojuw listopadzie - beda tansze, ale wiekszosc jest juz wynajeta na rok, poza tym, gdzie mieszkac w pazdzierniku, jak studia sie juz zaczely? -.-

24 dni temu
•fιlιρєк•
•fιlιρєк•

3:07 ja mam taką mikrofalę

24 dni temu
Łukasz Kuchta
Łukasz Kuchta

Dodaj w tytule że chodzi o osoby samotne i bezdzietne. Osoby posiadające minimum jedno dziecko i będące jedyną osobą pracującą to 1500 zł to za mało.

24 dni temu
Xx Zz
Xx Zz

HAHAHAHAHAHAHAHAHA Dajcie mu 1550zł i niech żyje

24 dni temu
Slawek Kumiega
Slawek Kumiega

Na Śląsku są bardzo dobre ceny mieszkań. Ja wynajmuje kawalerkę na obrzeżach Zabrza i mieszczę się w 800zl z mediami.

24 dni temu
kamileczkaa
kamileczkaa

Obejrzałam tydzień temu i nadal brak pieniędzy 😏

25 dni temu
Krzysztof Kaszyca
Krzysztof Kaszyca

W 4:45 kłamstwo - konto może być darmowe w pewnych warunkach, inaczej płaci się 6 zł/miesiąc: "Opłaty dla Klientów, którzy nie spełnią warunków aktywności: 6 zł/m-c za prowadzenie rachunku" Daję łapkę w dół za ten film

25 dni temu
Giorgio Ulaniii
Giorgio Ulaniii

Juz wole sie zabić niz tak żyć

25 dni temu
Marian Pazdzioch
Marian Pazdzioch

Człowiek cale życie zapierdala jak wół za marne grosze i odciąga sobie wiecznie od ryja żeby coś mieć a na końcu wie o tym ze w nagrodę dostanie od zusu 800zl emerytury. I to jest życie ?

25 dni temu
Misiał_ Yt
Misiał_ Yt

A ty dajesz 1500 i tu nawet niema mikrofali. Pozdro dla kumatych

25 dni temu
pit t
pit t

W tym banku żona płaci prowizję 10% jak pobiera w innym bankomacie!

25 dni temu
Natalia Salwik
Natalia Salwik

Ja mieszkam w kielcach i na szczęście mam 450zl ze wszystkim za pokój, zarobki tez te same ...coz... Mi ten filmik pomógł ... A jeśli nie to przynajmniej dal nadzieje ze dam rade przeżyć xD

25 dni temu
az870923
az870923

No da się. Jak dla mnie to całkiem normalna kwota jak na początki kariery. Problemem ludzi jest jednak to że chcieliby w wieku 25 lat od razu tak żyć jak dorobieni 40-50 latkowie i stąd kwota ta szokuje. A w tym wieku trzeba się dorabiać, uczyć fachu, nabierać doświadczenia, walczyć o awanse, zasuwać. Mieszkanie na początku drogi zawodowej to ma być miejsce do spania i przechowywania gratów a nie miejsce na miłe spędzanie czasu i komfortowe warunki, więc wystarczy mały pokój, a parze mała tania kawalerka. Jak mieszkasz w dużym mieście to nie potrzebujesz samochodu. Jedzenie w 90% powinieneś przygotowywać w domu. Budżet rozrywkowy powinien zamykać się w 100-200 zł miesięcznie. To nie jest okres w którym masz żyć na poziomie w wyższym standardzie. Na wyższy standard dopiero pracujesz. I wraz ze wzrostem zarobków i posiadanych aktywów stopniowo powoli można zwiększać wydatki, dokładać udogodnienia, rozrywki. W przeciwnym wypadku będzie się wiecznym gołodupcem co żyje od 1 do 1 i jedyne co będzie miał to kawalerkę w kredycie i 10 letni samochód w wieku 50 lat. Tak wygląda życie poukładanego człowieka.

25 dni temu
Pure Evil
Pure Evil

Ciężko by mi było przeżyć za 1500zl bo za mieszkanie płacę 1750 hahaha

25 dni temu
Patry Rok
Patry Rok

Ile zarabia osoba mająca firme transportową? (Tiry)?

25 dni temu
StEnY HS
StEnY HS

Wybudowali pełno Amazonów w Polsce tam można zarobić trochę więcej kasy niż 1500zł ale szału nie ma. Około 2100-2200 za normalny miesiąc to wciąż za mało :/

25 dni temu
grayhuman92
grayhuman92

Zrób odcinek jak singiel ma się wyprowadzić od rodziców coś wynająć nawet sam pokój i przeżyć miesiąc. Przelicz jak będzie żyć, niech nawet będzie te 2 tyś netto. Najniższa krajowa to 1560 netto chyba teraz.

25 dni temu
jan miszke
jan miszke

Płacisz 1500 a tu nawet mikrofali nie ma

25 dni temu
Eryk Matysiak
Eryk Matysiak

Jakby minimalna wynosiła powiedzmy 1700zł to by to nie była niewolnicza pensja.

25 dni temu
Eryk Matysiak
Eryk Matysiak

Ryż z keczupem o kurde XD

25 dni temu
rysio 88
rysio 88

#Pytanie Powstanie może odcinek ile zarabiają tatuażyści , ile kosztuje tatuaże , najdroższe tatuaże świata czy co w tym stylu?

25 dni temu
abc Abc
abc Abc

Bez doświadczenia można dostawać 2000 miesięcznie i nie mówcie że nie bo znam z własnego przykładu. Kto się godzi na taką płacę ? Masochiści, którzy wolą mieć przyjemną pracę za marne grosze, ci którym się nie chce szukać albo mieszkają na wsi gdzie z pracą ciężko.

26 dni temu
Rudy Lisek
Rudy Lisek

Samodzielny pokój we Wrocławiu wraz z opłatami to min. 600-700 zł, więc jakoś nie wierzę w tą cenę w Warszawie...

26 dni temu

Następny