FSO Polonez test zderzeniowy Euro NCAP

Elliot Carver
Elliot Carver

Jak można było stworzyć coś takiego, bez poduszek powietrznych??? I ten złom był najbardziej populatnym autem w Poslce??????????

Rok temu
Makar
Makar

Elliot Carver być może dla tego że w tym czasie nie było to tak popularne i nie było na to pieniędzy ? Pomyśl zanim znów napiszesz coś takiego.

Rok temu
mackoGD
mackoGD

Był pomysł żeby Poloneza sprzedawać za oceanem. Normy bezpieczeństwa w stanach były dużo bardziej wyśrubowane niż w Europie. Polonez te normy spełniał, ale ze sprzedaży nic nie wyszło, ale to inna bajka. Jednakże bezpieczne nadwozie zostało. Sam jestem ciekawy jak by do Poloneza wsadził poduchy, napinacze i inne elementy tzw. bezpieczeństwa biernego, jakie są montowane dzisiaj. Pewnie nie odstawał by od nowocześniejszych konstrukcji??!!

3 lat temu
LW65PL
LW65PL

Jak na konstrukcję z pierwszej połowy lat 70-tych b.dobrze. Tak wiem kiedy zaczęto poloneza produkować,ale nadwozie wyciągnieto z magazynów Fiata w 1975 roku

4 lat temu
upright bassmatt
upright bassmatt

Zawsze wiedziałem, że Poldek to czołg podczas "czołówki" ale coś mi się wydaje, że podczas bocznego dzwona byłoby znacznie gorzej :/ Mimo wszystko prawdziwie pancerna konstrukcja tyle, że ciała pasażerów w takiej cegle przejmują całą energię.

5 lat temu
Aleksander Dawidziuk
Aleksander Dawidziuk

Polonez miał najwyższe standarty bezpieczeństwa w tamtych latach

6 lat temu
Daniel Krajewski
Daniel Krajewski

każdy?? popatrz jak się zachowuje np fiat bravo pierwszej generacji... albo japońskie samochody, o chińskich już nie wspomnę:) szczerze powiem że obawiał bym się czołówki z polonezem moim BMW e46, które ma niby te wszystkie bajery i poduszki...

6 lat temu
Daniel Krajewski
Daniel Krajewski

Konstrukcja się nie zmieniła, polonez był jedynie "odmładzany" z wyglądu:)

6 lat temu
Leon Zawodowiec
Leon Zawodowiec

Chyba nie tak do końca, to nie jest test Euro NCAP gdzie uderzenie amortyzuje aluminiowa "kostka", tylko bezpośredni strzał w sztywną ścianę. To test z połowy lat 90tych, nawet w prozachodnim tygodniku Auto-świat byl artykuł na 2 strony o tym teście i porównanie odczytów czujników przeciążeń na manekinach, wyniki mimo braku poduszek i napinaczy pasów były bardzo dobre lepsze od większości zachodnich konstrukcji z lat 90tych, tamtejsze kryteria Polonez spełniał z dużym zapasem.

6 lat temu
Marcin Zapora
Marcin Zapora

W 1994 roku 13 letnim poldkiem borewiczem sciąłem podwójny betonowy słup... nawet przednia szyba nie wyleciała. to było czołowe niecentralne zderzenie, prędkość około 75 km/h

6 lat temu
VRsixth
VRsixth

W zasadzie nie ma rewelacji , z prędkością "tylko" 50km/h i 100% nałożeniem w zasadzie każdy smochód go przechodzi.

6 lat temu
TheDzik
TheDzik

Pamiętajcie... ono nie ma poduszek powietrznych xD

7 lat temu
dan911911dan
dan911911dan

jak na stosunkowo tanie auto- zaprojektowane jeszcze w latach 70tych(potem jedynie modernizowany)- to rewelacja, wystarczy porównać do innych aut z tego okresu- szkoda ze zawsze kochamy to co obce

7 lat temu
ZlySTR
ZlySTR

Mówcie co chcecie, Bliska mi osoba miała wypadek tym oto cudem ( przy ok 80 km/h w wyniku omijania samochodu który wymusił pierwszeństwo wjechała w słup betonowy centralnie ) wyszła z mała ryską na brodzie ( bez pasów ) a słup poległ ;) Ten samochód uratował jej życie. Strefy zgniotu w nowoczesnych pewnie zaprowadziłyby slup aż na tylne siedzenia :)

7 lat temu
Leszek
Leszek

50 kmh przy 64 kmh kierownica urwie ci glowe a z nóg zostanie sałatka z burakow polish shit Polonez

7 lat temu
Michał Michał
Michał Michał

Polonez to i tak czołg jest ;]

7 lat temu
Conrado967
Conrado967

@energystar8711 50 km/h. Test somewhere in England.

7 lat temu
energystar8711
energystar8711

This is not a euroncap.It is a simple test with unknown speed.

7 lat temu
kaszka40
kaszka40

Gdyby miał jeszcze poduszki powietrzne z przodu dla kierowcy i pasażera, po bokach dla wszystkich to by był najbezpieczniejszy samochód świata i może jeszcze by go produkowali. Jak kupię Poloneza, tylko Diesel to postawię go sobie na parkingu strzeżonym, jeszcze kupię pokrowiec i będę go przykrywał. Będę o niego dbał lepiej niż o samego siebie, bo to jest Polskie auto, a takie auta się kończą i trzeba zadbać aby jak najdłużej wytrzymały.

7 lat temu
PaweLoL
PaweLoL

@KLX1410 Współczuje rodzicom, dużo płacą za twoje leczenie?

7 lat temu
eRetinol
eRetinol

"zapinajcie pasy" heh, najlepsze, ze jego syn przezyl wypadek wlasnie dzieki temu, ze NIE ZAPIAL PASOW!

7 lat temu
dyskutant3
dyskutant3

Kabina praktycznie pozostaje nienaruszona (p. wypowiedz rapnawijka), choc ciekawe co dzieje sie w podszybiu (nogi i miednica pasazerow!) Gdyby m.in. dzieki poduszkom zmniejszyc uskodzenia glowy to nie jedno wspolczesne dziadostwo sie nie umywa.

7 lat temu
dyskutant3
dyskutant3

@rapnawijka bzdura

7 lat temu
wojas25
wojas25

@rapnawijka no i w polonezie już coś takiego było jak strefa zgniotu, zauważ , że słupki przednie uległy minimalnej deformacji, polonez to konstrukcja z 1977r, dla porównania zobacz test golfa II z 1984-masakra! Nawet manekiny zginęły.

8 lat temu
Duchowo Mocny
Duchowo Mocny

@GrendelPL miałem na myśli inne "polskie" samochody z tamtego okresu

8 lat temu
Duchowo Mocny
Duchowo Mocny

nie jestem jakimś znawcą ale na moje oko to chyba nawet dobrze ten test wyszedł

8 lat temu
radicalis
radicalis

dlatego w autach istnieje coś takiego jak strefa kontrolowanego zgniotu która ma przejąc energię z uderzenia ale jednoczesnie zachowac kabine kierowcy w jak najlepszym stanie.

9 lat temu
Patryk.
Patryk.

sądząc po wypowiedziach VlidoVld i rapnawijka sądze że każdy ma trochę racji bo w kaskach jest tak że kask motocyklowy zda test jak się złamie czyli przejmie moc no ale gdyby się rozwalił całkiem no to by była kiszka POZDRO :)

9 lat temu
Tylic2599
Tylic2599

powiem krotko w BMW 3 sie dach pogiol a w poldku nawet sie nawet troszke slupek nie drgnol

9 lat temu

Następny

Matiz vs