[CNN#070] Lekarstwo na strach

 • Opublikowany 8 miesięcy temu

  PaśnikPaśnik

  Trwanie: 14:49

  #cnnkazankodookienka
  Kazanie na Drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego (Rok B).
  Kazanie na niedzielę, w każdą niedzielę, czyli Słowo Na Niedzielę:)
  _______________________________________
  1. czytanie (Dz 4, 32-35)
  Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich, którzy uwierzyli. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wielka łaska spoczywała na wszystkich. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze uzyskane ze sprzedaży, i składali je u stóp apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby.
  2. czytanie (1 J 5, 1-6)
  Najmilsi: Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził; i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał. Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. A któż zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym? Jezus Chrystus jest Tym, który przyszedł przez wodę i krew, i Ducha, nie tylko w wodzie, lecz w wodzie i we krwi. Duch daje świadectwo, bo Duch jest prawdą.
  Ewangelia (J 20, 19-31)
  Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę». A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym». Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!» Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli». I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.
  ________________________________________
  Zapraszamy do subskrybowania kanału na YT:
  bit.ly/pasniknaYT
  Można nas również znaleźć na Facebooku:
  facebook.com/tujestpasnik
  Tu nas można wesprzeć: patronite.pl/langustanapalmie
  _______________________________________

  Paśnik  Langusta  na  palmie  Adam  Szustak  OP  dominikanie  Biblia  Słowo  Boże  kazania  CNN  kazanie do okienka  słowo na niedzielę  miłosierdzie  strach  

Bartosz Traczykowski
Bartosz Traczykowski

Zajebiste! D love !the King! A zy ojciec umie interpretowac w innym jęzuku? Mam na mysli to samo ale po innemu? Po buddujsku np?????

Dzień temu
Joanna Kwiatkowska
Joanna Kwiatkowska

Ojcze, to dotykanie ran "wrogów" kojarzy mi się z jedną sceną filmu "Deadpool 2" :) Wiem, że masz też różne takie ciekawe skojarzenia, więc wiem, że się nie zbulwersujesz ;) Scena 1:47:00 - 1:50:00 - mniej więcej. Kiedy Deadpool dał się zranić, aby ochronić zbuntowanego chłopaka i dopiero to poświęcenie było w stanie odmienić jego zbuntowane i poranione serce - w ogromnym skrócie :) Jeśli nawet twórcy takiego filmu wiedzieli, że tak to właśnie działa - jaką moc ma poświęcenie - to co dopiero nasz Ojciec Franciszek ;) Ps. Film wulgarny, z mnóstwem mocnych scen - nie polecam ;P - chyba, że ktoś ma dystans do takich rzeczy, to warto obejrzeć film choćby dla tego wątku.

21 dzień temu
Andrzej Waśko
Andrzej Waśko

Dziękuje!

Miesiąc temu
Aga Dziarka
Aga Dziarka

przepięknie ... dziękuję ...

Miesiąc temu
Marzanna Kamienski
Marzanna Kamienski

Nie ufam ci !!!!!Bardzo bym chciala,,,Ale cos jest nie tak o.Szustak!!!!!!

Miesiąc temu
Andrzej Godlewski
Andrzej Godlewski

Chciałbym takiego kapłana w swojej parafii.

2 miesięcy temu
Edyta Kuzmicz
Edyta Kuzmicz

Po prostu dziękuję ........O. Adasiu :)..pięknie powiedziałeś.....każde imię wyryte na dłoniach Chrystusa........

2 miesięcy temu
Mirosław Sieja
Mirosław Sieja

Ucieczka przed strachem?? Gdzie uciekniesz,schowasz się przed śmiercią??? Czyż Jezus nie mówił o trwodze konania? Kto przed ta trwogą uciekł i gdzie?

2 miesięcy temu
lollol695
lollol695

Więc jak to będzie na Sądzie Ostatecznym, kiedy "owce będą oddzielone od kozłów"? Albo jak to jest w przypadku plemienia żmijowego, czy ludzi, do których Pan Jezus powie "Nigdy was nie znałem"? Na samą myśl, że mogę być jednym z nich jestem przerażony. Ja nie chcę być potępionym, a przez ponad 10 lat odwróciłem się od Boga, kościoła, przyjaciół i rodziny. Robiłem takie rzeczy, że jest mi wstyd nawet o nich myśleć. Ponad miesiąc temu poszedłem do spowiedzi, ale wciąż jestem dręczony przeszłością. Planuję 7 października spowiedź generalną (mój spowiednik, którym jest ksiądz Proboszcz z mojej parafii wyjechał gdzieś) i zapisuję te grzechy na kartce, ale nie wiem, czy to wszystko, czy coś się jeszcze nie przypomni. A co z grzechami przeciw Duchowi Świętemu? Wiele razy babcia mi mówiła, żebym poszedł do kościoła i do spowiedzi, a ja to olewałem, a teraz mam wątpliwości co do darowania mi tych wszystkich grzechów i cały czas jestem załamany i zalewam się łzami z rozpaczy. Nie wiem również, czy poprzez trwanie tak długo w grzechu nie grzeszyłem zuchwale. Praktycznie przestałem się czymkolwiek przejmować i mówiłem sobie "Co ma być, to będzie" i robiłem, co chciałem.

2 miesięcy temu
Alicja Hesse
Alicja Hesse

Jak na zawołanie, temat zawsze aktualny. Dziękuję Bogu za Ojca Adama. Szczęść Boże wszystkim.

2 miesięcy temu
Aga Dziarka
Aga Dziarka

genialne! wszystko to zmienia! wyzwala z paraliżu... dziękuję nieustannie - Drogi Geniuszu !

2 miesięcy temu
ann jaw
ann jaw

Może nie krótko😉 ale obrazowo i na temat 😊w bardzo przystępny sposób o Bogu. Ja Go pokochałam właśnie dzięki Tobie Adasiu.. Dzięki 💋niech Ci Bóg błogosławi! Pozdrawiam cieplutko, Ania S

3 miesięcy temu
Wiara ma sens
Wiara ma sens

Bardzo mądrze Ojciec powiedział :) Jednak unikałbym mocnych uogólnień bo nawet jeśli zdecydowana większość ludzi atakuje Kościół faktycznie z powodu ran, to jednak jest też część ludzi, którzy, za przykładem faryzeuszy, mają inną wizję na Boga i jego rządy i mogą chcieć Go po prostu zgładzić bo im nie pasuje. I też nie jest tak że dlatego, że ktoś został zraniony i atakuje przez to innych to nie jest jego winą, czasami może tak być, ale to od nas zależy co zrobimy z ranami.

3 miesięcy temu
Barbara Kłębowska
Barbara Kłębowska

Dziękuję, Ojcze Adamie

3 miesięcy temu
Matias GaMe ON!
Matias GaMe ON!

Drogi Panie Paśniku, można grać w grę "the witcher", bo w 1-dynce jest czarodziejka Yennefer i ma naszyjnik z pentagramem i nie wiem czy można w niego grać, a mam 3 części.

3 miesięcy temu
Robert Nowak
Robert Nowak

Panie Jezu proszę dotknij moich ran . 24 h

3 miesięcy temu
doris Woj
doris Woj

Proszę o modlitwę za moją mamę, za to, żeby zaznała w swoim smutnym życiu odrobiny radości, Żyjemy w domu patologicznym gdzie synowie w stosunku do swoich rodziców stosują przemoc, agresję i niewyobrażalne obelgi. Pijaństwo to już codzienność i standard, codzienne awantury:( razem z mamą jesteśmy tym wyczerpane, nie chce się w ogóle żyć w takiej rzeczywistości. Nikt nam nie pomoże, a przede wszystkim moim braciom i ojcu, którzy są przesiąknięci alkoholem, byłby cud gdyby ich serca się odnowiły. Najchętniej uciekłabym daleko z tego domu, ale jak mam ją tam zostawić i ojca. Nadzieja gaśnie, wszyscy się odwracają, nawet Bóg, który może wszystko tylko patrzy na tą rodzinę jak konsekwentnie wszyscy idziemy na dno :,,,,( Dla mnie to alkohol jest największym złem tego świata..

3 miesięcy temu
Joanna Wisniewska
Joanna Wisniewska

Dziekuje..niech Cie Pan Blogoslawi Adasiu!

4 miesięcy temu
Marek S
Marek S

Dlaczego ewangelista napisal " z obawy przed Zydami" skoro tam mieszkali glownie Zydzi i on sam byl Zydem?

4 miesięcy temu
Anna Tyszka
Anna Tyszka

To co Ojcze mowisz to piekne. Merci.

4 miesięcy temu
Sławomir Krzysztofek
Sławomir Krzysztofek

Jak przecież jestem dla nich nieczyste no jak szczęść Boże.

4 miesięcy temu
Jolanta Bujas
Jolanta Bujas

Dziękuję, słuchałam z zapartym tchem. Wspaniałe kazanie. W zeszłym roku w Niedzielę Miłosierdzia zmarł mój mąż, mój świat się rozsypał i do dziś nie umiem go poskładać. Proszę o modlitwę.

4 miesięcy temu
Anna anna
Anna anna

Dziękuję nawet nie zdawałam sobie sprawy ze tak zawsze myślałam-BÓG jest WIELKI i Wszechmogący jeszcze raz dziękuje za naprowadzenie mnie na taki tok myślenia zaznaczam że zawsze byłam i jestem tchórzem i mam z tym wielki problem Pozdrawiam

4 miesięcy temu
Aga Dziarka
Aga Dziarka

dziękuję

4 miesięcy temu
Maria Kobus
Maria Kobus

Czyli wpuszczajmy islamistów. Nie bójmy się, nie zamykajmy się przed nimi. Wiwat multikulti!.Tu akurat bardziej przemawia do mnie O.Augustyn Pelanowski. jeśli chodzi o papieża Franciszka również.

4 miesięcy temu
Anastazja Tumas
Anastazja Tumas

Przyjdź Duchu Święty, wyzwól mnie ostatecznie z mego wieczerniku!

5 miesięcy temu
Marian Niedziela
Marian Niedziela

Pan mój i Bóg mój - Jezu ufam Tobie .

5 miesięcy temu
Project X Marketing
Project X Marketing

Aj Lov ju :) Taki suchar :) Hipnotyzująca mowa :)

5 miesięcy temu
ANETA WISNIEWSKA
ANETA WISNIEWSKA

Piekne. To jest cała odpowiedź na całą nienawiść a zwłaszcza ludzi którzy twierdzą że są dobrzy a nakrecaja cała nienawiść do innych nacji religii i ludzi którzy żyją obok nich

5 miesięcy temu
Roza Ogrodowa
Roza Ogrodowa

ANETA WISNIEWSKA Te slowa to prosze kierowac do Zydow i muzulmanow, codziennie modla sie tak, zeby ich inni widzieli, a jak sa w swoim gronie to glosza najbardziej rasistowskie hasla, oskarzajac innych o rasizm.

5 miesięcy temu
Rafał Ostrycharz
Rafał Ostrycharz

Jak co dzien staram sie byc ,,Swietym" walcze chyba nie ze zlym ale z samym soba . Wieczorem klade sie spac I umieram, rano zmartwychwstaje I potrzebuje wsparcia , modle sie. Wlaczam telefon I slucham Ciebie I to jest to wsparcie I znow mam sile przeciwstawic sie samemu sobie I trwam w wierze a trudne rzeczy staja sie normalnymi , przyziemnymi. Czy jest w Tobie albo we mnie cos specjalnego? Tak , jestesmy synami Boga I to chyba tyle ale razem tworzymy wielka antene ktora nadaje na falach Boga I przez to czuje Jego obecnosc a serce moje sie raduje I plonie miloscia Jezusa. Amen

5 miesięcy temu
Piotr Marek
Piotr Marek

Chciałbym raz usłyszeć Ojca kazanie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Dziękuje za wszystko co ojciec robi!

5 miesięcy temu
Mariusz M
Mariusz M

Piękne Adasiu , poruszasz serca i mnożysz dobro ❤️❤️❤️😘😘😘💪

6 miesięcy temu
Monika Skarbek
Monika Skarbek

wielkie dzięki O. Adamie

6 miesięcy temu
Margherita Dąb
Margherita Dąb

No wlasnie .Pojawil sie nie powiedzial dzien dobry albo czesc ziomale albo hejka.Powiedzial POKOJ WAMi jeszcze to powtorzyl.Po co to powiedzia? Po to abysmy wreszcze przestali sie w zyciu trzepac ze strachu bo ON jest zawsze z nami tuz obok.

6 miesięcy temu
Cassie Vent
Cassie Vent

Jezu Zmiłuj sie nad nami ;(

6 miesięcy temu
So So
So So

mam pytanie, może głupie, no ale trudno... czemu mamy przyjmować wszystkich muzułmanów jak leci, którzy częściowo już nie kryją się ze swoją wrogością do innych wyzwać, a mamy przyjmować ich jak braci. Pan Jezus jeśli dobrze pamiętam, naucza nas, abyśmy traktowali bliźnich tak jakbyśmy chcieli być traktowani. Napomina nas także, abyśmy nie byli naiwni. Ponadto czy czasami nie uznajemy bliźnimi innych chrześcijan, natomiast pozostałym ludziom należy się szacunek przez wzgląd na ich człowieczeństwo? Możemy jedynie się modlić za ich nawrócenie i uwierzenie w Jedynego Boga? Może nie do końca umiem wytłumaczyć o co mi chodzi, ale mam nadzieję, że jest to mniej więcej jasne.

6 miesięcy temu
jagoda jagoda
jagoda jagoda

Jesteś Ojcze Adamie Głosem Sumienia, Błogosławieństwa Bożego

6 miesięcy temu
Maria Barczyk
Maria Barczyk

O Boże jakie to piękne poruszylo mnie totalnie pozdrawiam

6 miesięcy temu
Renata Drozdowska
Renata Drozdowska

Serdeczne Bóg zapłać 🙏❤

6 miesięcy temu
Włodzimierz Spierdalaj
Włodzimierz Spierdalaj

1. Z innej beczki troche. Zycie w strachu przed Zydami jest ponadczasowe! Ustawa 477, zwalanie na nas winy za holocaust, oni w naszym rzadzie, ludobojstwo w Palestynie. Jak i wtedy tak i dzis ta fobia jest uzasadniona. 2. Odpowiadajac na pytanie Ojca czy jakies imie nie jest wyryte na dloniach Jezusa. Tak, imie bestii nie jest.

6 miesięcy temu
Roza Ogrodowa
Roza Ogrodowa

Włodzimierz Spierdalaj To nie jest fobia, to uzasadniona niechec spowodowana sprzeciwem wobec bezczelnych, chciwych i zaklamanych cwaniakow, ktorych antypolonizm jest wyssany z mlekiem natki.

5 miesięcy temu
Agnieszka R
Agnieszka R

Proszę pomódlcie się w mojej trudnej sprawie w pracy . Strach mnie paraliżuje ...

6 miesięcy temu
White Page
White Page

Odpowiedzią na strach Apostołów był, oraz chrześcijan dziś jest, Duch Święty. Piotr został zmieniony po tamtym doświadczeniu. Modlitwa i większa miara Bożego Ducha zmienia od tamtej pory chrześcijan w wojowników.

7 miesięcy temu
всеволод колесников
всеволод колесников

Jezus ufam tobie

7 miesięcy temu
ChristianXXX Christian xXX
ChristianXXX Christian xXX

Im wiecej strachu tym mniej milosci. Oddaje swoje zycie Bogu a nie bedziesz wiedzial co to strach.

7 miesięcy temu
Slawek Soja
Slawek Soja

Nie wiem jakiego Ojciec jest wyznania ale katolicy mają takie piekne pozdrowienie; Niech Bedzie Pochwalony Jezus Chrystus. Nie wiem czy Ojciec jest katolikiem ale czasami warto skorzystac z dobrych zwyczajów innych wyznań.

7 miesięcy temu
Witold Jaszczak
Witold Jaszczak

Chyba najlepsze kazanie ojca jakie ostatnio słyszałem. Po prostu dziękuję :)

7 miesięcy temu
Janina Kowalska
Janina Kowalska

Jak mam "dotknąć rany" dwóch muzułmanów którzy mnie zgwałcą w zaułku i zabiją z zimną krwią w imię Allaha? Jak??

7 miesięcy temu
Roza Ogrodowa
Roza Ogrodowa

Janina Kowalska modl sie o ich nawrocenie a nie pozwalaj sie im oszukiwac i okradac. Libanczycy ich wpuscili do kraju kilkadziesiat lat temu, dali prace, mieszkania, nauke, za to zostali niemal wyrznieci. Liban , chrzescijanski kraj, zamieszkuje ponad 60% muzulmanow. Islam to totalitarny system spoleczno- polityczny, tak jak faszyzm czy komunizm, to forma satanizmu.

5 miesięcy temu
Ol
Ol

Przepiękne kazanie, chwytające za serce i niezwykle poruszające . Bóg zapłać za dobre słowo!

8 miesięcy temu
koparka112
koparka112

Głupi Sobieski, mieliśmy wspaniałą okazję. Przestraszeni husarzy powinni pisać "Wilkommen" na sztandarach zamiast szablami raczyć imigrantów Tureckich. Gdyby Ojciec Adam dziś klękał 5x dziennie na dywanie-nielocie, toby chyba inaczej myślał. No chyba że się Ojciec Adaś myli...

8 miesięcy temu
Katarzyna
Katarzyna

Pragnę odnieść się do części filmu, w której ojciec przywołuje wypowiedź papieża Franciszka. Według niego, tych którzy atakują Kościół, tych którzy są wrogo do niego nastawieni, należy przestać traktować jak wrogów, dopatrując się w nich wewnętrznych zranień. Zgadzam się z tym, że ich ran "trzeba dotknąć", jednak mam wątpliwości co do stwierdzenia, że są oni Ciałem Chrystusa. "Chrystus nikogo ze swojego ciała nie wyrzuca, nie pomija". Tak, wszyscy są dziećmi Boga, stworzonymi na jego obraz i podobieństwo, jednak, nie wszyscy do niego przynależą. O przynależności do Ciała Chrystusowego, do Kościoła decyduje wola i akt nawrócenia. "24 "Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli. 25 Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: "Panie, otwórz nam!"; lecz On wam odpowie: "Nie wiem, skąd jesteście" - Łk 13, 24-25 Tak, należy dążyć do uleczenia ran wrogów Kościoła, tych którzy jawnie grzeszą przeciw Bogu, jednak prawdziwe uzdrowienie znaleźć można tylko w Jezusie Chrystusie, a bez woli nawrócenia, jest ono niemożliwe. Obrona, "budowanie twierdzy", wynika z postulatu obrony świętości Kościoła. Uczestnictwo w Mistycznym Ciele Chrystusa, otworzenie drzwi Kościoła, dostęp do Eucharystii, jest warunkowany wolą i aktem nawrócenia. Dlatego też, nie może być mowy o jedności i wspólnocie wierzących w Chrystusa z tymi, którzy przez zatwardziałość serc swoich, nie proszą o miłosierdzie. "14 Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!" - Mt 10, 14

8 miesięcy temu
KRYSTYSIA RUSZCZYC
KRYSTYSIA RUSZCZYC

Twoje wypowiedzi Adasiu jest najlepszym lekiem na wszystkie moje lęki i strachy!!!😇😇😇💖💖💖😍😍😍❣❣❣

8 miesięcy temu
thionas jery
thionas jery

na koncu dominikanie :D

8 miesięcy temu
misslulabula
misslulabula

Dziękuję Ojcze, słucham tego prawie codziennie bo niestety boję się.

8 miesięcy temu
Sergio Santos
Sergio Santos

🔒🍸🎃😄😃😄😃😃😘😘😘😐😕😶😇

8 miesięcy temu
Natalia Płotka
Natalia Płotka

Ojcze Adamie, mowisz, "o mamo", tak myślę, bardzo chciałabym poznać Twoją mamę, rodziców żeby Ojciec coś o nich opowiedział naprzyklad 😊

8 miesięcy temu
Maria Adam
Maria Adam

Czy ta otwartość wyrażać się ma orderami dla aborcjonistek, udziałem osób które szkalują kościół i jego naukę w kościelnych instytutach? Ciekawe.

8 miesięcy temu
Maria Adam
Maria Adam

Otwarci ,ale nie naiwni. Otwarci ,ale nie nasiąkajacy złem świata i przyzwalajacy na nie i akceptujący je.

8 miesięcy temu
Bogumił Bernardon
Bogumił Bernardon

Ejej a to było na kazaniu w Korei, nie ?

8 miesięcy temu
Bogumił Bernardon
Bogumił Bernardon

ZAMKNIJMY SIE PRZED SZUSTAKAMI !🤭🤣

8 miesięcy temu
Elżbieta Nędzyńska
Elżbieta Nędzyńska

Za późno obejrzałam. Tak czy inaczej pozdrowienia dla ks Pawła Zawadzkiego z Jego rodzinnej parafii.

8 miesięcy temu
aneta starościak
aneta starościak

Byłam kiedyś u księdza Pawła na rekolekcjach (to ten z Korei :) Dużo dobrego miał do przekazania Szczęść Boże !!!

8 miesięcy temu
Anita xn
Anita xn

Co mnie obchodzą psychiczne rany mordercy traktującego mnie nożem? Jezus nakazuje mi się bronić przed złem, a nie w imię fałszywego miłosierdzia robić z siebie ofiarę. Jezus stworzył Kościół walczący. A zdrowy rozsądek, to nie jest fobia. Zamyka Ojciec drzwi na klucz?

8 miesięcy temu
Klaudia Sz.
Klaudia Sz.

Wow. Zawsze miałeś dobre CNNy, ale dziś to już przesadziłeś. Dziękuję.

8 miesięcy temu
Al Beshure
Al Beshure

💿💿💿 #💿💿💿💿 💿💿💿 #💿💿💿💿 *Jezus Chrystus jest jedynym prawdziwym Bogiem!* *Jeden Bóg, który powstał z martwych i żyje wiecznie.* *Jezus Chrystus jest jedynym kwalifikacje, aby dać nam życie wieczne.* *również leczyć swoje ciała.* 💥💥💥💥💥 💥💥💥💥💥 💥💥💥💥💥

8 miesięcy temu
Justyna Klukowska
Justyna Klukowska

🌺

8 miesięcy temu
Magda Magda
Magda Magda

... wzruszyłam się ... i za to wzruszenie bardzo dziękuję.

8 miesięcy temu
Ewa Moszczyńska
Ewa Moszczyńska

Bog zaplac❤

8 miesięcy temu
N_talia_ _
N_talia_ _

"Niech Cię Pan błogosławi i strzeże " ♥

8 miesięcy temu
Michał Z.
Michał Z.

Lekarstwo na strach - rozum? Strach rodzi się z uczuć a nie logiki i racjonalnego myślenia.

8 miesięcy temu
Michał Z.
Michał Z.

Co to ma wspólnego z tym, co napisałem?

8 miesięcy temu
Anita xn
Anita xn

Michał Z - a co zrobisz, jak złodziej włamie się, kiedy będziesz spał? Pozwolisz się okraść? Zabić? W imię miłosierdzia? W momencie realnego zagrożenia poranienie złodzieja jest też Twoją sprawą.

8 miesięcy temu
Michał Z.
Michał Z.

Tak, zamykam drzwi do swojego domu, gdyż istnieją złodzieje. Poranienie tego człowieka jest sprawą jego i ewentualnie osób, dla których jest on ważny. Ja ograniczę się do nie szkodzenia mu ani nie przeszkadzania im.

8 miesięcy temu
Anita xn
Anita xn

Michał Z - Zamykasz drzwi na klucz do swojego domu? Tak? A dlaczego? Czy z racjonalnego myślenia, bo złodzieje istnieją? Bądź miłosierny, bo ten człowiek, który zechce Cię okraść jest taki poraniony.

8 miesięcy temu
Barbara D
Barbara D

Dziękuję

8 miesięcy temu
Krzystof Krzystos
Krzystof Krzystos

btw nie wiem czy nawiązał Ojciec do modlitwy na granicach, ale taką modlitwę można widzieć jako modlitwę którą przeprowadzamy na progu własnego domu modląc się za cały świat który jest za tym progiem. Idealne byłoby się jeszcze spotkać z naszymi sąsiadami na tym progu.

8 miesięcy temu
Krzystof Krzystos
Krzystof Krzystos

łatwo powiedzieć wyjdźmy (do innych) ale wtedy będziemy musieli się ( z nimi) dogadać.Tymczasem jesteśmy (przez nich) oskarżani o zło. nie potrafimy sobie z tym poradzić, nie mamy nawet wspólnej wersji własnych poglądów. nie wiemy np. jak powinno wyglądać powiązanie wiary i działań społecznych np. jak powinien się zachowywać chrześcijanin polityk. czy w ogóle powinniśmy zajmować się polityką? pojawiają się wtedy konkretne pytania. np. co z aborcją? jesteśmy oskarżani o to że chcemy by chore osoby cierpiały, z resztą podobnie jak w przypadku eutanazji. Jesteśmy oskarżani że budujemy swoją wiarę poprzez tworzenie zakazów w prawie świeckim, że te zakazy wcale nie ograniczają problemu tylko przenoszą je do podziemia co zwiększa skalę problemu. Jesteśmy nawet oskarżani, że sami nie przestrzegamy tego co głosimy. W szczególności, że hierarchia kościelna tego nie przestrzega, a nas uważają za głupich że ich słuchamy i wspieramy finansowo (a w sumie mieli być gośćmi między nami, którzy dostają miejsce do zamieszkania i wyżywienie, ale nie przyjmują srebra ani złota).Tak więc bojąc się tych oskarżeń i nie potrafiąc na nie odpowiedzieć zamykamy się w sobie..

8 miesięcy temu
Renata Ostrowska
Renata Ostrowska

Serdeczne Bog zaplac 🙏 💝

8 miesięcy temu
Markus Persson
Markus Persson

Na stres najlepsze alkohol i narkotyki

8 miesięcy temu
Mariusz P
Mariusz P

Piękna lekcja arogancji - nie zgadzają się z nami, wierzą w coś innego, znaczy, że są ofiarami i zostali skrzywdzeni. Biedni ludzie.

8 miesięcy temu
Sylwia Mularczyk
Sylwia Mularczyk

Świetne kazanie, bardzo dziękuję i pozdrawiam ;*

8 miesięcy temu
Kathariina Kathariina
Kathariina Kathariina

Amen! Ale ja to Ojca uwielbiam... Chwała Panu! p.s. zupełnie inną interpretację tej ewangelii słyszałam dzisiaj na Mszy. Zła postawa Tomasza, stawianie warunków, Pan Bóg ma tego dość- dość stawiania warunków, dość pytania. Ślepo wierzyć... heloł. trochę zdziwiło.

8 miesięcy temu
Justyna Bałdyga
Justyna Bałdyga

Jasne, dajmy się zabić islamistom, nie miejmy swojego zdania, uznajemy, że wszyscy postępują ok tylko my tacy źli. Poronione! Gdyby Polska tak postępowała już dawno nie byłoby jej na mapie! Kolejna wypowiedź Ojca, która jest dla mnie nie do przyjecia. Papieża Franciszka też z tego powodu nie cenię. Na szczęście nie muszę, bo nie wypowiada się pod tym względem ex catedra.

8 miesięcy temu
Iwona Agnieszka
Iwona Agnieszka

Justyna Bałdyga ☺

8 miesięcy temu
Justyna Bałdyga
Justyna Bałdyga

Iwona Agnieszka A ja ostatnio często słucham, czytam. Może dzięki Domu modlitwy 24/7 w Warszawie i corocznej konferencji jaką organizują, Marcinowi Zielińskiemu, Marii Vadii, Armi Dzieci.. :)

8 miesięcy temu
Iwona Agnieszka
Iwona Agnieszka

Justyna Bałdyga ...prawdę powiedziawszy, protestanci to kompletnie nie moja bajka...modlę się za nich czasem lecz nie zaśmiecam głowy ich licznymi denominacjami... ale dziękuję. ja zostaję przy czystym, pełnym w swym bogactwie katolicyzmie 🤗😀

8 miesięcy temu
Justyna Bałdyga
Justyna Bałdyga

Iwona Agnieszka też kocham Pelanowskiego :) od lat :) Steyne jest protestantem, charyzmatyk. Bywa czasem w Polsce. Poczytaj o nim :)

8 miesięcy temu
Iwona Agnieszka
Iwona Agnieszka

Justyna Bałdyga https://youtu.be/a5eSycCflhI 🤗

8 miesięcy temu
agn71
agn71

Jezu jak ja Ci dziękuję że przychodzisz do mnie zawsze Miłosierny

8 miesięcy temu
Ola Joanna
Ola Joanna

Duchu Święty do nas przyjdź, dotknij w sercach naszych ran. Uzdrów je miłością Swą. Pokój w serca nasze wlej. Błogosławionego tygodnia, kochani!!!

8 miesięcy temu
ThePaticleo
ThePaticleo

Dużo zdrowia Ojcze Adamie.☺

8 miesięcy temu
Monika Ryba
Monika Ryba

8 miesięcy temu
Lucyna Kandzia
Lucyna Kandzia

Dziekuje ojcze Adasiu!Pieknie do nas przemòwiles!Niech ci Bòg blogoslawi!!

8 miesięcy temu
Virginia Andrys
Virginia Andrys

A ja cierpie dla Pana z milosci. A wokol mnie tyle nienawisci do mnie ,bo nie stoje po stronie grzechu a to sie bardzo nie podoba i tam gdzie jest grzechsie robi tabu przede mna.Jak dlugo mozna robic z siebie wariatke i widziec i nic nie mowic, aby uniknac konfliktu. Gdy chce dotknac rany natychmiast jest agresja wobec mnie. Mam na mysli synow ktorzy ukrywaja przede mna swoj swiat prywatny poniewaz odbiega ot moich wartosci chrzescijanskich. Bylam i jestem bardzo troskliwa matka wpatrzona w Maryje, zarazem cierpiaca przez wlasnych synow. Prawdopodobnie sa rany u synow o ktorych nic nie wiem a oni panicznie sie wstydza i tak nie moge im pomoc.Filip I ivo sa z malzenstwa mieszanego, ich ojciec jest bulgarem ale jest w nim i krew turecka, inna kultura.Byly proby aby zabrac mi chlopcow ale ja jestem waleczna chrzescijanka i sie nie udalo. Bede walczyc do ostatniego dnia zycia o synow i o ich czlowieczenstwo. Bog zaplac. Tyle o ranach, bo bez nich nie ma milosci.

8 miesięcy temu
Roza Ogrodowa
Roza Ogrodowa

Virginia Andrys Wspolczuje, dlatego Kosciol nie zaleca takich malzenstw, Bulgarzy sa wymieszani z muzulmanami przed wiekami, do tego jeszcze cyganska mentalnosc z poganstwem, i mieszanka dziadostwa gotowa.

5 miesięcy temu
zuzanna witkos
zuzanna witkos

UWIELBIAM CIĘ OJCZE ADAMIE - nie masz pojęcia jak bardzo potrzebowałam takich słów... miałam takiego doła... straszne myśli... zniszczyłeś je swoimi słowami - dziękuję - niech Bóg ma Cię w swojej opiece...

8 miesięcy temu
Szymon Oss
Szymon Oss

Tomka nie było, kiedy Jezus rozdawal władze odpuszczania grzechów. Zamiast tego, dane mu było włożyć palce w rany Jezusa. Czy ten gest jest równoważny z przyjęciem władzy odpuszczania grzechów?

8 miesięcy temu
Marta Onyszkiewicz
Marta Onyszkiewicz

Badz uwielbiony Jezu bo z toba nie lekam sie

8 miesięcy temu
Impala
Impala

Ojciec Adam jak zawsze w punkt! Bardzo, bardzo często przeciwnicy Kościoła to osoby głęboko zranione — przez rodziców, przez przyjaciół, przez księży. Sama doznałam krzywd od osób, które uważały się za wyjątkowo wierzące i wiele lat czułam się gorsza, mniej kochana (a może w ogóle niekochana) przez Boga. Do tej pory nie wiem jakim cudem On mnie odnalazł, zanim znienawidziłam Kościół. Dzięki takim duchownym jak ojciec Adam, wiem, że wiara to nie bycie dobrym znajomym proboszcza czy przybieranie nabożnej miny podczas mszy świętej. To przede wszystkim naśladowanie Jezusa, który kocha każdego człowieka.

8 miesięcy temu
Joanna Ma
Joanna Ma

Ukochany Jezu dotknij moich ran i ulecz że strachu przed tym światem 💓 Bóg zapłać Ojcze Adamie za słowo, które mocno poruszyło.....

8 miesięcy temu
Krystyna B
Krystyna B

Błogosławionego wieczoru Kochani 💕

8 miesięcy temu
Max
Max

SŁABE dzisiaj. Franciszek nie dostrzega, że żyjący samotnie, PORZUCENI MAŁŻONKOWIE cierpią bardziej, niż ich kopulujący w nowych związkach i chodzący do komunii na ich oczach współmałżonki/-kowie. Mówienie, że chodzi o 'strach przed nowością', 'lęk przed zmianą doktryny' ze strony 'tradycjonalistów' jest po prostu żałosną manipulacją i karykaturą sytuacji małżeństwa w kryzysie. Także dzisiaj wyjątkowo słabe CNN.

8 miesięcy temu
A Z
A Z

Rozumiem Twoje rozgoryczenie... Mimo wszystko życzę wytrwałości w w wierności Bogu i przysiędze małżeńskiej. Proszę dużo się modlić za współmałżonka - on/ ona bardzo tego potrzebuje jeśli żyje w grzechu cudzołóstwa i świętokradztwa. Ja też mam mocno mieszane uczucia jeśli chodzi o Franciszka - i nawet on jako papież nie zmieni 10 przykazań i tego w co wierzę. Ale słowa ojca Adama o Miłosierdziu Bożym są dla mnie bardzo wartościowe. Przy czym słuchając nigdy nie wyłączam własnego rozumu ani sumienia. Niech Ci Bóg błogosławi

8 miesięcy temu
Iwona Agnieszka
Iwona Agnieszka

Max ...cóż więcej dodać? zgadzam się...

8 miesięcy temu
baniutka_79
baniutka_79

Jezu ufam Tobie ❤❤❤

8 miesięcy temu
Ania P
Ania P

Pozdrawiam wszystkich Langustowiczów😊💜

8 miesięcy temu
Luiza Sankowska
Luiza Sankowska

... przyszedł do swoich, a oni Go nie przyjęli. Piękne dotykanie ran Pana Jezusa. Ojcze Adasiu, jak zwykle prosto do cedna, mistrzostwo celności i sensu. Niech w ten wybrany dzień Święta Miłosierdzia Jezus przytula Cię Ojczulku najczulej, niech Ci błogosławi za twoją piękną posługę, obyś poczuł jak wspaniałą jesteś cząstką Jezusa. Bóg z Tobą.

8 miesięcy temu
Anna Orzechowska
Anna Orzechowska

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w górach w Korei. Obrazek Miłosierdzia który widziałam za szybą taxi na Sri Lance. Tlumy w Lagiewnikach. Uboga skromna zakonnica Faustyna. To chyba największa "kariera " w dwudziestym wieku.

8 miesięcy temu
B Steinschneider
B Steinschneider

Milej Niedzieli Langusty ❤️👏🐞

8 miesięcy temu
Bogdan Karolak
Bogdan Karolak

Alez to piekna opowiesc o ranach Jezusa. Bog zaplac.

8 miesięcy temu
Ania P
Ania P

Kochany Ojcze Adasiu, dziękuję że jesteś. Dzięki Tobie jeszcze bardziej przybliżyłam się do Pana Jezusa. Niech Cię Bóg błogosławi

8 miesięcy temu
JENYA LUKOJKO
JENYA LUKOJKO

👏👏👏👏👏👏👏

3 miesięcy temu
Anna
Anna

Wyjdźcie, wyjdźcie... życzę powodzenia w głoszeniu miłosierdzia do tych, którzy nas mają w czterech literach. Sukces murowany ;)

8 miesięcy temu
Małgorzata Wójcik
Małgorzata Wójcik

Ojcze Kochany dziękuję za słowa mądre i trafione "w punkt" nasze strachy i obawy.... Boże pomóż... Co się stało z Ojca oczami? Jakieś zderzenie z rzeczywistością. Zdrowia życzę. M

8 miesięcy temu

Następny